Pogoda w Vancouver: Zorza polarna może tańczyć przez dwie noce

Pogoda w Vancouver: Zorza polarna może tańczyć przez dwie noce

Ta mapa zorzy polarnej pokazuje obszary, gdzie może być widoczny zielony blask zorzy polarnej.

Mieszkańcy Metro Vancouver będą mogli w tym tygodniu zobaczyć zorzę polarną przez dwie noce, jeśli niebo będzie czyste.

Centrum Prognoz Pogody Kosmicznej Narodowej Administracji Oceanicznej i Atmosferycznej (NOAA) podaje, że w sobotę 23 marca zaobserwowano koronalny wyrzut masy o silnym charakterze słonecznym, a okresy G3 (silne) burze geomagnetyczne. Prawdopodobnie w poniedziałek 25 marca.

W poniedziałek zdecydowanie apeluje Uniwersytet Alaski Fairbanks (UAF). Wysoka aktywność zmierzchowa Z normalnym pokazem świetlnym nad głową „od Inuvik, Yellowknife, Rankin i Iqaluit do Portland, Cheyenne, Lincoln, Springfield i Nowego Jorku”. (Zobacz drugi slajd.)

Uniwersytecka internetowa mapa obserwacji zorzy polarnej pokazuje obszary, gdzie zielony blask zorzy może być widoczny powyżej i gdzie można go zobaczyć niżej na horyzoncie. Dodatkowo, pod mapą aktywności zorzy polarnej w danym dniu znajduje się krótki opis. Aby zobaczyć prognozę, możesz przełączyć się na inne dni.

Mapa zorzy polarnej UAF pokazuje żywą zieloną poświatę pokrywającą dno Vancouver w poniedziałek, co oznacza, że ​​jeśli pogoda na to pozwoli, będzie można zobaczyć zorzę powyżej, a nie tylko na horyzoncie.

Inne możliwości zobaczenia zorzy polarnej w Metro Vancouver

We wtorek będzie druga szansa, aby lokalnie zobaczyć zorzę polarną, jeśli Matka Natura będzie współpracować. Wyświetlacz nie będzie jednak widoczny w Metro Vancouver.

UAF twierdzi, że wyświetlacze będą widoczne powyżej w miejscach położonych dalej na północ, w tym w Inuvik, Juneau, Winnipeg i Thunder Bay; Wyświetlacze będą widoczne nad horyzontem z Seattle, Des Moines, Chicago, Cleveland, Bostonu i Halifaxu. (Patrz slajd trzeci.)

Prognoza pogody dla Metro Vancouver przewiduje możliwość opadów deszczu w poniedziałkowy wieczór, ale Armel Castellan, meteorolog z Environment Canada, twierdzi, że nadal może być szansa na obejrzenie programów.

READ  Teleskop Webb NASA jest teraz w pełni zogniskowany, gotowy do uruchomienia

Ponieważ prognoza nie uwzględnia okresów deszczu, w nocy mogą wystąpić przerwy w zachmurzeniu.

„To nie jest najlepsza prognoza, ale nie jest też najgorsza” – powiedział VIA.

Skąd będziesz wiedzieć, że mogą wystąpić przyzwoite przerwy w zasięgu chmury?

Castelan poleca obserwatorom nieba odwiedzenie Environment Canada Narzędzie do prognozowania chmur online Do celów astronomicznych. Pokazuje, kiedy zorza polarna może być bardziej widoczna.


Bądź na bieżąco z prognozami hiperlokalnymi w 50 dzielnicach Lower Mainland dzięki VIA Weatherhood.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *