Kolumbia Brytyjska rozszerza ograniczenia w podróżowaniu, pozostawiając przemysł turystyczny ostrożny

Kolumbia Brytyjska rozszerza ograniczenia w podróżowaniu, pozostawiając przemysł turystyczny ostrożny

Treść artykułu

Rząd Kolumbii Brytyjskiej ogłosił we wtorek, że niektóre ograniczenia dotyczące COVID-19 zostały złagodzone w ramach jego czterostopniowego planu ponownego otwarcia, ale minie przynajmniej połowa czerwca, zanim ograniczenia, które uniemożliwiają podróżowanie, które nie są niezbędne, zostaną zniesione.

Plan ponownego otwarcia we wtorek rozpoczął się od relaksu na spotkaniach, imprezach sportowych i posiłkach, zarówno w pomieszczeniach, jak i na świeżym powietrzu.

Najbliższe ograniczenia w podróżowaniu mogą zostać zniesione 15 czerwca, a podróżowanie w celach rekreacyjnych jest dozwolone tylko na obszarach mieszkańców.

Podróże są ograniczone w obszarach objętych przez Coastal Health Authority we Fraser i Vancouver; Północne i wewnętrzne władze sanitarne; I wyspa Vancouver. Mieszkańcy są zobowiązani do pozostania na swoich obszarach lub zaryzykują grzywnę w wysokości 575 USD, jeśli nie mają powodu do podróży.

W wielu górskich kurortach hrabstwa miniony rok był niezwykle trudny – najpierw trzeba było uporać się z brakiem wizyt międzynarodowych, potem gości międzypowiatowych, a teraz gości z całego powiatu.

Reklamy

Ta reklama nie została jeszcze przesłana, ale Twój artykuł jest kontynuowany poniżej.

Treść artykułu

W Radium pracownicy Alpen Motel powiedzieli, że trwające ograniczenia oznaczają, że w zasadzie nie mają gości i nie mieli ich przez jakiś czas. W Radium Park Lodge, gdzie około 75 procent letnich klientów pochodzi z Alberty, Brian Liu powiedział, że reklama jest problemem biznesowym, ale zdrowie jest dla nich priorytetem.

„Nadal mamy dotacje od rządu i możemy odbudować gospodarkę, ale nie możemy zastąpić życia” – powiedział. „Więc jeśli miną kolejne trzy tygodnie, zrezygnowaliśmy już z naszej działalności w zeszłym roku, więc myślę, że możemy poczekać kolejne trzy tygodnie”.

READ  Akcje wyprzedzają komentarze Powella, gdy rynki próbują wrócić

Po stronie Gór Skalistych od Alberty turystyka w Banff jest również hitem. Teraz, przy kolejnych trzech tygodniach bez gości z Kolumbii Brytyjskiej, jest to coraz poważniejszy problem.

Chociaż rozczarowanie jest słyszenie o rozszerzonych ograniczeniach podróży w Kolumbii Brytyjskiej, organizacja i jej partnerzy branżowi są gotowi, gdy nadejdzie relaks, powiedział Leslie Bruce, dyrektor generalny Banff and Lake Louise Tourism (BLLT).

To będzie dla nas ogromne wyzwanie ”- powiedział Bruce.

„Długi weekend majowy to zwykle początek lata, więc zazwyczaj ludzie spędzają te krótkie wakacje na przygotowaniach. Ważne jest jednak również, aby Kanadyjczycy ogólnie przygotowywali swoje plany podróży do (teraz) i tak dalej, z tymi dodatkowymi rozszerzeniami i ograniczeniami , Wiąże się to z dużą niepewnością, jeśli chodzi o osoby planujące wakacje ”.

Powiedziała, że ​​mieli nadzieję na większy optymizm w porównaniu z tym okresem w zeszłym roku, ale ciągle zmieniające się ograniczenia oznaczają, że tego lata przemysł turystyczny w regionie jest zagrożony.

Reklamy

Ta reklama nie została jeszcze przesłana, ale Twój artykuł jest kontynuowany poniżej.

Treść artykułu

Bruce powiedział, że nawet liczba mieszkańców Alberty podróżujących do parków narodowych spadła podczas trzeciej fali COVID-19 i towarzyszących jej ograniczeń.

Było naprawdę cicho … co zrozumiałe, ludzie traktują to bardzo poważnie i na pewno widzieliśmy bardzo ograniczone podróże do celu, ale widzimy, że kemping jest nadal bardzo popularny i myślę, że to dlatego, że ludzie czują się bezpiecznie i dobrze to robić. Dodając to w niedawnej ankiecie, BLLT wykazało, że większość mieszkańców Alberty odwiedziła to miejsce pięć razy w ciągu ostatniego roku.

„Jesteśmy za to bardzo wdzięczni (ale) wzorzec przetrwania jest inny, wzorce zakupów są inne, więc po 15–16 miesiącach po tym naprawdę martwimy się, czy będziemy w stanie powitać ludzi z innych części kraju, ponieważ oni mają tendencję do dłuższego pozostawania, co prowadzi do tego, że ma większy wpływ na gospodarkę ”.

READ  Strajk Fraser Valley Crossing kończy się po ratyfikacji umowy przez członków związku

Premier John Horgan powiedział, że wysoki wskaźnik szczepień w Kolumbii Brytyjskiej pozwala prowincji na powolne zbliżanie ludzi do siebie, z 7 września jako docelową datą dla ostatniej fazy planu, który ma zostać wdrożony.

Z teczkami z prasy kanadyjskiej

[email protected]

Twitter: oliviacondon

Komentarze

Postmedia zobowiązuje się do utrzymywania aktywnego i obywatelskiego forum do dyskusji i zachęcania wszystkich czytelników do dzielenia się opiniami na temat naszych artykułów. Moderowanie komentarzy, zanim pojawią się w witrynie, może zająć do godziny. Prosimy, aby Twoje komentarze były istotne i pełne szacunku. Włączyliśmy powiadomienia e-mail – teraz otrzymasz wiadomość e-mail, jeśli otrzymasz odpowiedź na swój komentarz, jeśli pojawi się aktualizacja wątku komentarzy, który obserwujesz lub jeśli użytkownik śledzi komentarze. Odwiedziliśmy Wytyczne dla społeczności Aby uzyskać więcej informacji i szczegółowych informacji na temat ustawiania E-mail Ustawienia.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *