Rogers zamknie w poniedziałek byłych techników Shaw po fiasku rozmów w sprawie kontraktu – BC News

Rogers zamknie w poniedziałek byłych techników Shaw po fiasku rozmów w sprawie kontraktu – BC News

Rozmowy w sprawie kontraktu upadają

Prasa kanadyjska – | Historia: 455685

Zerwanie negocjacji w sprawie umowy spowodowało, że Rogers Communication Inc. w poniedziałek poinformowała o planach zamknięcia prawie 300 byłych techników w Shaw po tym, jak związek wydał 72-godzinne wypowiedzenie, w którym pracownicy zamierzali odejść.

Jednostka 60 United Steelworkers Union Local 1944, która reprezentuje pracowników w Vancouver, Richmond, Surrey i Langley, twierdzi, że powiadomiła Rogersa o planach rozpoczęcia serii strajków rotacyjnych w poniedziałek w południe po odrzuceniu porozumienia przez firmę.

Rogers twierdzi jednak, że w tym czasie zamknie pracowników, nazywając to posunięcie wahadłem, mającym na celu zapewnienie firmie możliwości dalszego świadczenia usług swoim klientom bez zakłóceń.

Byli technicy Shaw, którzy zostali wchłonięci przez Rogersa po fuzji obu firm na początku tego roku, wspierają domy i firmy, oferując usługi internetowe, telefoniczne i telewizyjne na terenie Dolnego Kontynentu Kolumbii Brytyjskiej.

Ich obawy w dużej mierze skupiają się na bezpieczeństwie zatrudnienia wśród zarzutów, że firma w coraz większym stopniu uzależnia się od wykonawców swoich obowiązków.

Obie strony siedzą przy stole negocjacyjnym od lutego, członkowie związku pracują zgodnie z warunkami poprzedniego układu zbiorowego, a we wrześniu pracownicy głosowali 99,6% za zezwoleniem na strajk.

READ  Canadian Pacific winny obrazy sądu podczas długich zmian - Business News

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *