Kolejna duża firma technologiczna, która podnajmuje powierzchnie biurowe w San Francisco

Firmy technologiczne nadal rezygnują z powierzchni biurowej w San Francisco w związku z przejściem do pracy zdalnej, a Airbnb jest ostatnim, który poświęca więcej miejsca na podnajmowanie.

Powiedziała do agencji wynajmu wakacyjnego San Francisco Business Times W tym tygodniu opróżni dodatkowe 287 000 stóp kwadratowych w swojej siedzibie w San Francisco, zwiększając łączne cięcia nieruchomości do ponad 424 000 stóp kwadratowych.

650 Townsend Street to trzeci budynek, który firma chce zlikwidować. Istnieje również 78,565 stóp kwadratowych przy 650 7th Street i 61 455 stóp kwadratowych przy 808 Brannan Street, które są dostępne od czerwca.


Dzięki temu pozostała powierzchnia Airbnb znajduje się w całości przy ulicy Brannan, z 207,792 stóp kwadratowych w 888 Brannan i 150 000 stóp kwadratowych w 999 Brannan.

Ogłoszenie pojawiło się niecały tydzień po raporcie o wynikach firmy za pierwszy kwartał, w którym Airbnb poinformował, że odnotował stratę 113 milionów dolarów związaną z niepotrzebną powierzchnią biurową.

Podczas gdy pracownicy mieli wrócić do biura w sierpniu, dyrektor generalny Brian Chesky ogłosił podczas rozmowy o zarobkach w pierwszym kwartale, że pracownicy nie muszą wracać do września 2022 r.

Oznacza to, że liczba wolnych powierzchni biurowych w mieście wynosi ponad 16,3 miliona stóp kwadratowych, z czego ponad połowa jest zlecana podwykonawcom. Zazwyczaj na rynku w San Francisco znajduje się około miliona stóp kwadratowych podnajmowanej powierzchni w dowolnym momencie, ale w miarę trwania pandemii firmy, które utknęły w dzierżawie, próbują odrobić część swoich strat.

Po dodaniu 1,5 miliona stóp kwadratowych powierzchni podnajmowanej w pierwszym kwartale na rynku jest ponad 9,5 miliona stóp kwadratowych. Najem podnajmu stanowią 45% całkowitej dostępnej powierzchni biurowej. Według danych CBRE na początku 2020 r. Wskaźnik pustostanów w biurze oscylował wokół 4%, ale od tego czasu wzrósł ponad czterokrotnie do 19,7% na koniec marca 2021 r.

READ  Polityka „Co się dzieje w kosmosie” od 7 do 13 listopada 2021 r. – SpacePolicyOnline.com

Wskaźnik pustostanów SF w pierwszym kwartale również przekroczył poprzedni rekord 19,1% w szczytowym momencie krachu internetowego.

W marcu Salesforce, największy prywatny pracodawca w mieście, anulował dzierżawę 325000 stóp kwadratowych w niezbudowanej Parcel F Tower w dzielnicy Transbay w San Francisco po tym, jak firma ogłosiła, że ​​ponad połowa jej siły roboczej będzie nadal pracować zdalnie lub zgodnie z do Elastyczny harmonogram po zakończeniu pandemii. Podnajmuje również część swoich biur pod adresem 350 Mission St. Inne firmy, które niedawno zrezygnowały z powierzchni biurowej, to Yelp, WeWork i Old Navy.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *