Kim jest Jacob Quillan, najnowszy nabytek Toronto Maple Leafs? – Sportsnet.ca

Kim jest Jacob Quillan, najnowszy nabytek Toronto Maple Leafs?  – Sportsnet.ca

Żaden zawodnik Toronto Maple Leafs nie miał możliwości zobaczenia z bliska najnowszych perspektyw drużyny w tak konkurencyjnym środowisku jak Matthew Kniss.

Mniej więcej o tej porze zeszłego roku, rozstawiona z numerem 1 Minnesota Golden Gophers zmierzyła się w finale NCAA z rozstawionym z numerem 2 Quinnipiac Bobcats. Emocjonujący mecz wymagał dogrywki i to właśnie tutaj Kniss obserwował, jak Jacob Quillan strzelił zwycięskiego gola w dogrywce, zapewniając drużynie Bobcats tytuł.

Teraz mogliby zostać członkami drużyny już w sezonie 2024-25.

„Nie znam się za bardzo na jego grze” – powiedział Kniss po zwycięstwie Toronto 6:4 nad Florida Panthers w poniedziałkowy wieczór. „Oczywiście grałem z nimi raz i było to dla mnie bolesne, ale cieszę się z niego i mam nadzieję, że będę mógł powitać go w organizacji”.

W tym roku drużyna Quillana z Quinnipiac została wyeliminowana w turnieju regionalnym po porażce 5:4 z czołową szkołą Boston College. Quilan strzelił dwa gole w meczu sześcioma strzałami, kończąc sezon zdobywając 17 goli i ustanawiając życiowy rekord 46 punktów w swoim trzecim roku w Bobcats. Zakończyło to także jego karierę w college'u, ponieważ 22-latek podpisał w poniedziałek dwuletni kontrakt z Maple Leafs, który rozpoczyna się w sezonie 2024-25.

W międzyczasie Quilan podpisał amatorski kontrakt próbny z drużyną Toronto Marlies z ligi AHL, gdzie po raz pierwszy zasmakuje profesjonalnego hokeja na resztę sezonu, przedstawiając się fanom Maple Leafs, którzy będą go uważnie obserwować jesienią przyszłego roku. Obóz treningowy NHL.

Chociaż Quillan po raz pierwszy w tym sezonie notuje więcej niż jeden punkt na mecz, zdobył nagrodę dla najcenniejszego zawodnika w zeszłorocznej lidze Kraina Lodu Czwórki i jest powszechnie znany ze zdobycia tytułu mistrzowskiego po dogrywce, został także uznany w tym sezonie za najlepszego defensywnego napastnika ECAC . Nie można przeoczyć jego zdolności do gry po defensywnej stronie krążka – i wymaganej przez to rywalizacji – nie można przeoczyć, gdy próbuje przenieść swój sukces w lidze NCAA na poziom zawodowy.

READ  Marian Gaboric, zdobywca pierwszego trofeum draftu z Kings, przechodzi na emeryturę

W połowie marca nasz zwiadowca Jason Bukala zidentyfikował niewybranego Quillana jako jednego z nich Czterech najlepszych wolnych agentów dostępnych po studiach ten rozdział. Teraz wracamy do Bukali, aby głębiej przyjrzeć się temu, co mu się podoba w grze Quillana i jakie mogą być jego prognozy dotyczące zdobycia miejsca w składzie Maple Leafs w przyszłym sezonie.

Analiza skautowa

Kiedy zespoły NHL szukają wolnych agentów z college'u, należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy.

Oczywiście taka perspektywa musiałaby pasować do wizji klubu na temat potrzeb organizacji. Może to oznaczać, że zespół chce dodać więcej fizyczności do swojej grupy lub być może kogoś, kto może wnieść dodatkową klasę punktacji, a jednocześnie grać szybko, lub może być opcją dla zespołów specjalnych. Jeśli zespół będzie miał naprawdę szczęście, może znaleźć kandydata, który będzie mógł pełnić różne role na górze i na dole składu.

Toronto Maple Leafs dodało tego typu perspektywę do swojej organizacji, pozyskując napastnika z college'u Quillana z Quinnipiac, wolnego agenta.

Mój raport ze zwiadu na temat gracza:

• Quillan odegrał integralną rolę w sukcesie, jaki Quinnipiac odniósł jako zespół w ciągu ostatnich dwóch sezonów. Strzelił zwycięskiego gola w meczu o mistrzostwo kraju w zeszłym sezonie po dogrywce i otrzymał nagrodę dla najbardziej wartościowego zawodnika turnieju.

• Quillan ma teraz sześć stóp wzrostu i 201 funtów. Jest leworęcznym napastnikiem, który występował na wszystkich pozycjach w college'u i strzelił 17 goli i 29 asyst, co dało mu 46 punktów w 39 meczach, w tym pięć goli w grze w przewadze i trzech zwycięzców meczów. Wygrał 56 procent wznowień i zakończył z 17 punktami.

• To, co najbardziej cenię w grze Quillana, to fakt, że zawsze jest zaangażowany.

• Ma prędkość potrzebną do wsparcia przeciwników z dala od ich niebieskiej linii, gdy wejdzie na ich obszar w ataku.

READ  Naoliwiony, by zagrać w Avalanche w finale Konferencji Zachodniej

• Ma dobrą zdolność dotarcia do siatki i zawsze wydaje się, że kończy w okolicach pola karnego, szukając wskazówek i zbiórek.

• Bawi się każdym szczegółem i projektem w trzech obszarach.

• Kiedy nie atakuje, można na nim polegać, jeśli chodzi o wykonywanie rzutów karnych i blokowanie strzałów w obronie.

W tym klipie widzimy świetny przykład tego, jak Quillan porusza się po siatce przeciwnika, walczy o pozycję i osiąga dobry wynik.

Tutaj ponownie widzimy umiejętność Quilana wokół siatki, ale w grze rozpoczynającej się w jego strefie defensywnej. Zobacz, jak Quillan zaczyna z niskiej pozycji we własnej strefie, ale kiedy przy pełnej prędkości w strefie neutralnej łapie krążek na kiju, wycofuje się od przeciwnika, rzuca krążek swojemu koledze z drużyny i wraca do domu, aby zdobyć zwycięskiego gola :

Dzisiejszy mecz NHL toczy się szybciej niż kiedykolwiek wcześniej. Zawodnicy rozmieszczeni do wykonywania rzutów karnych muszą być szybcy w przestrzeni i bardzo zwinni. Muszą czytać sztuki w miarę ich rozwoju i reagować szybko i odpowiednio.

Quillan ma potencjał, aby wypełnić tę rolę. Oto nagranie, na którym wykonuje rzut karny Quinnipiaca w meczu z Boston College. Sekwencja wydaje się dość prosta, ale moją uwagę przykuwa fakt, że dzięki swoim umiejętnościom jazdy na łyżwach, zwinności i wyczuciu hokeja zawsze trafia we właściwe miejsce:

Zespoły NHL cenią graczy, którzy dobrze chronią potencjalnych rywali w końcówkach meczów i właśnie z tego Quillan jest dumny. Nie kopiuje rzutów rożnych w defensywie i można mu zaufać, jeśli chodzi o walkę o krążki i bloki.

Oto przykład, w którym Quillan walczy o utrzymanie jednobramkowej przewagi w meczu z Yale. Zdaje sobie sprawę, że piłka w defensywie przemieszcza się z niskiego do wysokiego, rzuca się do przodu przed strzelca i uniemożliwia, aby gra skierowała się w stronę jego siatki:

Jak stwierdzono w raporcie z obserwacji na jego karcie zawodnika, wyobrażam sobie Quillana jako potencjalnego napastnika trzeciej linii w NHL, który może również stanowić dodatkową warstwę ataku. To nieustępliwy zawodnik, który nie idzie na skróty i zawsze wydaje się być w pobliżu gry.

READ  Grischuk kusi - Sportsnet.ca

Na poziomie uniwersyteckim Quillan udowodnił, że jest niezawodny w sytuacjach związanych z dużą dźwignią finansową i rozumie poświęcenie i zaangażowanie potrzebne do wygrywania meczów w najtrudniejszym momencie roku.

Przejście na zawodowstwo nigdy nie jest łatwe dla graczy z college'u, więc Quillan będzie miał swoje wzloty i upadki, ale jego charakter i przywództwo dają mi pewność, że się przystosuje.

Jest świetnym uzupełnieniem składu Toronto Maple Leafs i prawdopodobnie jesienią przyszłego roku będzie walczył o pracę w NHL.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *