Montembault pokazuje, dlaczego zasługuje na więcej akcji, kradnie zwycięstwo Canadiens – Sportsnet.ca

ANAHEIM, Kalifornia — Montreal Canadiens to był pełen wzlotów i upadków występ. Mecz, w którym trener Martin St. Louis po raz kolejny przypomniał o kruchym stanie psychicznym drużyny po serii czterech porażek z rzędu.

Grali dobrze przez pierwsze 15 minut pierwszej połowy przeciwko Anaheim Ducks, słabo przez pięć kolejnych, przegrywali przez większą część drugiej połowy i utrzymywali się na boisku przez część trzeciej, zanim strzelili gola. Odnieśli pierwsze zwycięstwo organizacyjne w ciągu miesiąca.

„To nie był nasz najładniejszy film” – powiedział Jake Evans.

„Nie wszyscy mogą być Picassami” – zgodził się St. Louis.

Canadiens zrezygnowali z kilku jednoosobowych ataków, ich obrońcy kilkakrotnie wpadali na siebie, nie trafiali do otwartej siatki i otwarcie patrzyli na Ducks, a St. Louis stwierdził, że trudno było oglądać mecz z ławki rezerwowych.

Jednak trener i jego zawodnicy zaakceptowaliby wynik 4:3 tak czy inaczej.

„Potrzebowaliśmy dziś zwycięstwa” – powiedział St. Louis.

Właśnie dlatego przez ostatnie 20 minut trzymał dwóch swoich napastników na ławce rezerwowych i dlatego po raz pierwszy wystawił Jaydena Strobela na lód na zaledwie trzy zmiany w kadrze, mimo stałego debiutu 22-latka.

„To mecz, który mogliśmy przegrać” – powiedział St. Louis.

To mecz, który Canadiens przegraliby, gdyby nie Samuel Montembault i St. Louis o tym wiedziało.

„Obejrzymy wideo i wiem, że będziemy musieli poprawić wiele rzeczy” – powiedział.

Bramkarz nie będzie jednym z nich.

Montembo zaliczył 30 interwencji – zatrzymanie kija do nurkowania na Alexie Killornie w pierwszej kwarcie i wypad w rękawicy do nurkowania na Franku Vatrano na 13:22 do końca trzeciej i ostatniej kwarty na Tristanie Luneau zapewniły zwycięskie zwycięstwo Alexa Newhooka, zespoły jeżdżące na łyżwach cztery na cztery, które zdominują najważniejsze wydarzenia. W dalszym ciągu pokazywał, że w drużynie składającej się z trzech bramkarzy musi być numerem 1.

READ  Soto jest zachwycony, Drury uderza, gdy nowy wygląd Padres miażdży Góry Skaliste

Montembault pozbawił Ducks pewnych bramek w tym meczu, poza tym, co robił od początku sezonu. Uplasowało się na 13. miejscuy Wśród bramkarzy w Oszczędności bramek powyżej oczekiwań Należy do grona bramkarzy, którzy rozpoczęli co najmniej tyle meczów, ile rozegrał, a po ich zakończeniu przeskoczył o dwa miejsca w kategorii. Pochodzący z Becancour w Que. po raz kolejny pokazuje, że potrafi zapewnić stabilność kruchemu zespołowi, dlatego należy na nim bardziej polegać.

To był numer 19 dla Kanadyjczykówy mecz sezonu, a dopiero dziewiąty start Montembaulta. W miarę jak zespół przechodził w górę i w dół z jednej zmiany na drugą, nie mówiąc już o jednym okresie na drugi, sytuacja się uspokoiła.

Canadiens potrzebowali właśnie tego Montembaulta po kontroli wstępnej, nad którą intensywnie pracowali przez ostatnie trzy dni, i która strzeliła dla nich pierwsze dwa gole w ciągu 38 sekund, ale potem jeszcze kilka razy upadali.

[brightcove videoID=6341635854112 playerID=JCdte3tMv height=360 width=640]

Kanadyjczycy nadal będą potrzebować Montembaulta, aby ustabilizować swoją sytuację, gdy będą kontynuować pracę nad swoimi niedociągnięciami.

Należy rozwiązać tę kwestię dotyczącą St. Louis i jego personelu, nawet jeśli zakłóca to proces utrzymywania świeżości Jake’a Allena i Kaydena Primeau.

„Bierzemy wszystko pod uwagę i staramy się podejmować najlepsze decyzje i oczywiście jego gra w pewnym sensie prowadzi nas w tym kierunku” – powiedział St. Louis.

Od początku poprzedniego sezonu jest w wysokiej formie, a Montembo zajął 13. miejscey W NHL również liczba zaoszczędzonych bramek była wyższa od oczekiwanej w tamtym czasie. Następnie pojechał na Mistrzostwa Świata w hokeju na lodzie i zdobył złoty medal jako najlepszy kanadyjski zawodnik turnieju. Po niewielkich poślizgach na obozie przygotowawczym Montembault odzyskał swoje miejsce w tabeli Montrealu.

„W tym roku uratował mi bekon tyle razy, że to nierealne” – powiedział Kayden Guehle, który strzelił drugiego gola dla Kanadyjczyków w meczu przeciwko Ducks. „Będzie tylko lepiej. Było wspaniale”.

READ  Na dobry początek sezonu Detroit Red Wings pokonali Chicago Blackhawks 6:1

Goal słusznie stwierdził, że wszyscy kanadyjscy bramkarze dali im szansę na zwycięstwo w tym sezonie.

Jednak Montembault zapewniał uspokajającą obecność, gdy było to potrzebne, a Kanadyjczycy potrzebują uspokajającej obecności, aby móc dalej działać.

Zarząd będzie musiał wziąć to pod uwagę, próbując wypracować nowy kontrakt z bramkarzem od teraz do 1 lipca, zanim Montembault będzie mógł zostać niezastrzeżonym wolnym agentem.

Jeśli jednak mają teraz jakiekolwiek wątpliwości, czy podpisać z nim lukratywny długoterminowy kontrakt na podstawie próby zaledwie 87 meczów w ciągu trzech sezonów w Canadiens, prostym rozwiązaniem jest grać z nim częściej i zobaczyć, czy nadal będzie się sprawdzał.

Montembault zapewnił swojej drużynie bardzo potrzebne zwycięstwo w Anaheim i zyskał szansę na częstszą grę.