Astronauta Kanadyjskiej Agencji Kosmicznej Jeremy Hansen opowiada o nadchodzącej misji na Księżyc podczas wydarzenia na kampusie

Astronauta Kanadyjskiej Agencji Kosmicznej Jeremy Hansen opowiada o nadchodzącej misji na Księżyc podczas wydarzenia na kampusie

Astronauta Kanadyjskiej Agencji Kosmicznej Jeremy Hansen podzielił się spostrzeżeniami na temat swojej nadchodzącej podróży na Księżyc w roku Międzygwiezdna rozmowa o kosmosie 27 marca.

Hansen był pierwotnie chłopcem na farmie z Ontario, a później został… Wiele rzeczy: Pilot myśliwca, naukowiec, astronauta, a nawet akwanauta. Jego przestrzeń kosmiczna doprowadziła go do ziemskich skrajności, w tym do spędzenia całego tygodnia Życie pod ziemią I I kolejny na dnie Oceanu Atlantyckiego.

Następna przygoda Hansena zabierze go na orbitę.

W 2025 roku Hansen dołączy do astronautów NASA Misja Artemida IIZostanie wysłany na orbitę wokół Księżyca podczas pierwszego załogowego lotu rakiety Space Launch System i statku kosmicznego Orion. Będzie pierwszym kanadyjskim astronautą, który okrąży Księżyc.

Hansen transmitował na żywo dla miłośników kosmosu wydarzenie zorganizowane przez Wydział Fizyki i Astronomii Uniwersytetu Kolumbii Brytyjskiej, Instytut Przestrzeni Kosmicznej i Kanadyjską Agencję Kosmiczną. W swoim przemówieniu omawiał swoje osiągnięcia i zbliżającą się podróż w kosmos.

Strzelaj do księżyca

Hansen i jego koledzy – Reed Wiseman, Victor Glover i Christina Koch – spędzą dziesięć dni w małej kapsule, która zostanie wystrzelona Okrążaj Księżyc i wróć na Ziemię.

Ta misja będzie najdalej wysłaną przez człowieka przestrzenią kosmiczną Od czasu misji Apollo 13 w latach 70. Entuzjaści kosmosu mogą rozpoznać ten lot jako połączenie misji Apollo 7 i 8.

Dla porównania, Księżyc znajduje się tysiąc razy dalej niż Międzynarodowa Stacja Kosmiczna. Większe odległości kosmiczne oznaczają większe rakiety.

Misja Artemis II zostanie zrealizowana przy użyciu najbardziej eleganckiej i ekscytującej technologii kosmicznej w dotychczasowej historii: rakiety Space Launch System (SLS). Zostaniesz zwolniony Astronauci na orbitę z Centrum Kosmicznego im. Kennedy'ego w NASA Statek kosmiczny OrionZwany także kapsułą, w której mieści się załoga podczas lotu.

READ  Wykrywanie nagłego wzrostu opadów w Arktyce

Europejska Agencja Kosmiczna Ustalono dziesiątki kamieni milowych niezbędnych do powodzenia misji, w tym „przelot na Księżyc” i ostateczne „lądowanie” kapsuły załogi na Pacyfiku. Celem misji jest osiągnięcie maksymalnej wysokości 8889 km od powierzchni Księżyca.

Ważnym tematem w tym zadaniu będzie ciało ludzkie Możliwości technologiczne Usuwanie odpadów, utrzymanie powietrza do oddychania i ochrona załogi przed promieniowaniem ma kluczowe znaczenie. Mamy niewiele danych na temat wpływu krótkotrwałych podróży w przestrzeń kosmiczną na organizm ludzki – wyjaśnił Hansen.

Poza tą misją ich ostatecznym celem jest dotarcie do kosmosu tysiąc razy głębiej.

„Filtrujemy wszystko przez inżynierię marsjańską – co możemy zrobić podczas tej podróży na Księżyc, co pomoże nam przygotować się do podróży na Marsa?” powiedział Hansen. Mają nadzieję, że jeden mały krok na Księżyc pomoże w gigantycznych skokach w przestrzeń kosmiczną.

Księżycowe doświadczenie edukacyjne

Kiedy członek widowni zapytał go, jak kontynuować karierę astronauty, Hansen skupił się na czterech głównych zasadach: pracownikach akademickich, umiejętnościach operacyjnych (takich jak podejmowanie decyzji i zarządzanie ryzykiem), umiejętnościach zespołowych i sprawności fizycznej.

Według Hansena w przygotowaniu go do tej podróży bardzo ważne było wsparcie społeczności tubylczych i strażników wiedzy.

– zauważył z dumą Popraw jego zadanie, stworzony przez Henriego Guimonda, artystę Anishinaabe mieszkającego w Manitobie. Obejmuje Siedem Świętych Praw, wartości przodków, do których zmierzają Żyjąc w harmonii z Matką Ziemią. Część jego szkolenia jest również uwzględniona Pytania dotyczące wizji Wypłynęła na pokład wraz z Pierwszym Narodem Sagkeeng Anishinaabe (rdzennymi przywódcami Manitoby) z Międzynarodowe Centrum Edukacji Tubylczej i Wellness Turtle LodgeSpędzał czas na medytacji, obcowaniu z naturą i naukami duchowymi.

Hansen poruszył także kwestię wartości porażki. W swojej prezentacji stworzył film przedstawiający rakietę SpaceX wystrzeloną w niebo, która leciała ładnie przez kilka sekund, a następnie uderzyła w ziemię. SpaceX współpracuje z NASA Opracowanie technologii, która umożliwi wylądowanie ludzi na Księżycu w ramach misji Artemis III i IV.

READ  Kosmiczna przygoda do wyboru — relacja Roba

Hansen celebrował kolejne kroki w kierunku postępu, a nie kroki, które po drodze zawodziły.

Misja Artemis II ma wystartować nie wcześniej niż we wrześniu 2025 roku.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *