Pratt zgadza się podpisać z Devils 8-letni kontrakt o wartości 63 milionów dolarów

Pratt zgadza się podpisać z Devils 8-letni kontrakt o wartości 63 milionów dolarów

Jespera Pratta W czwartek zgodziła się na ośmioletni kontrakt wart 63 miliony dolarów z New Jersey Devils. Ich średnia roczna wartość wynosi 7,875 mln USD.

24-letni napastnik zdobył najlepszy w karierze wynik NHL wynoszący 73 punkty (32 gole, 41 asyst) w 82 meczach sezonu regularnego dla Devils w tym sezonie i zdobył sześć punktów (jeden gol, pięć asyst) w 12 meczach. o Puchar Stanleya. .

Pratt zostałby zastrzeżonym wolnym agentem 1 lipca.

New Jersey (52-22-8), które zakończyło z największą liczbą zwycięstw i punktów (112) w swojej historii, zostało wyeliminowane przez Carolina Hurricanes w pięciu meczach drugiej rundy Konferencji Wschodniej.

„To jest umowa, której chciałem i jestem naprawdę podekscytowany” – powiedział Pratt w piątek. „Jestem bardzo szczęśliwy, że to zrobiliśmy. … To był oczywiście mój główny cel, aby być tutaj na dłuższą metę, aby to kontynuować. Mamy wiele pozytywnych rzeczy z tego, co wydarzyło się w tym roku i kiedy Spójrz na zespół, spójrz na moich kolegów z zespołu, którzy zawarli umowy Długoterminowe i tak dalej, wiedziałem, że mamy coś naprawdę dobrego, na czym możemy budować przez wiele, wiele lat.

„Ośmioletnia umowa była czymś, o co naprawdę prosiliśmy i byłem bardzo szczery z moim agentem, a on był bardzo szczery ze mną. [Devils general manager Tom Fitzgerald] Zaufaliśmy temu procesowi. … Chciałem być tutaj przez długi czas, aby to rozwinąć i naprawdę chcieliśmy zebrać zespół, aby razem to zbudować. Nawet „Fitzy”, aby doszło do tej transakcji, był dla mnie najlepszy jako jednostka, ale także spełniał kryteria zespołu, aby zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby zdobyć trofeum.

Wideo: Devils Ink Jespera Pratta przez osiem lat

Pratt podpisał roczne przedłużenie kontraktu o wartości 5,45 miliona dolarów z Devils 3 sierpnia 2022 roku, aby uniknąć rozprawy arbitrażowej, w której obie strony nie są w stanie dojść do porozumienia w sprawie długoterminowej umowy.

READ  Na nagraniu widać mężczyznę oblewającego wodę bezdomnego przed witryną sklepową w Montrealu

Wybrany przez New Jersey w szóstej rundzie (162. w sumie) Draftu NHL 2016, Pratt ma 276 punktów (102 gole, 174 asysty) w 389 meczach sezonu regularnego i sześć punktów w 13 meczach play-off.

„Po prostu zakładam wartość wiedzy w całym tym procesie, że zawsze wyrażał chęć bycia częścią czegoś tutaj, to wiele mówi o tym młodym człowieku i jego pasji do tej organizacji” – powiedział Fitzgerald. „W rejonie New Jersey nazywa to domem. Tam chciał być i tam właśnie chcieliśmy, żeby był. Uważamy, że idealnie pasujemy”.

„Biznes to biznes, a negocjacje są dokładnie tym, co mówi definicja… Obie strony próbują dojść do kompromisu i osiągnąć kompromis w sprawie czegoś, co ma sens dla obu stron, i dokładnie tak się stało tutaj. Więc, Jesper, jego pragnienie bycie tutaj naprawdę pomogło nam w tym procesie i oczywiście nasze pragnienie zatrzymania go tutaj na dłuższą metę było obopólną zgodą”.

Po podpisaniu kontraktu z Prattem, New Jersey ma siedmiu graczy, którzy mogą zostać ograniczonymi wolnymi agentami 1 lipca (Forwards Nathana BastianaI Jasper BukvistI Michaela McLeodaI Timo Meyer I Igor Szarangowiczobrona Kevina BahlaBramkarz Mackenziego Blackwooda), a czterech może stać się wolnymi agentami bez ograniczeń (napastnicy Eryk HolaI Tomasz Tatar I Milesa Woodaobrona Ryana Gravesa).

Obrońca z New Jersey Damona SeversonaBył najdłużej grającym zawodnikiem w drużynie (dziewięć sezonów), z ośmioletnim kontraktem, zanim 7 czerwca został sprzedany do Columbus Blue Jackets na wybór w trzeciej rundzie NHL Draft 2023 . Severson stałby się nieograniczonym wolnym agentem.

Pisarz pracowników NHL.com, Mike J. Moriali, przyczynił się do powstania tego raportu

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *