Jacksonville Jaguars Doug Pederson jest nowym głównym trenerem

JACKSONVILLE, Floryda (AP) – Jacksonville Jaguars zatrudnili Douga Pedersona jako głównego trenera w czwartek wieczorem, kończąc szalone i kręte poszukiwania, które zakończyły się tam, gdzie zaczęły się ponad miesiąc temu.

Pederson, który doprowadził Filadelfię do jej jedynego tytułu Super Bowl, był pierwszym kandydatem Jacksonville, z którym rozmawiano, kiedy 30 grudnia spotkał właściciela Shada Khana i dyrektora generalnego Trenta Balkeya. Czekałem ponad miesiąc na oddzwonienie. We wtorek dostał drugą rozmowę, a pracę dostał dwa dni później.

„Cztery lata temu Doug Pederson wygrał Super Bowl jako główny trener doskonałości w pogoni za swoimi pierwszymi mistrzostwami świata” – powiedział Khan w oświadczeniu. „Mam nadzieję, że Doug będzie w stanie powtórzyć tę magię w Jacksonville, ale pewne jest jego sprawdzone przywództwo i doświadczenie jako zwycięskiego trenera NFL.

„To jest dokładnie to, na co zasługują nasi gracze. Nic mniej.”

54-letni Pederson przejmuje kontrolę nad Urbanem Mayerem, który został zwolniony po 13 meczach i niezliczonych faulach w jednym z najgorszych okresów trenerskich w historii NFL. Dołącza do Baalke w parze, która z pewnością drażni ścieżkę dźwiękową od jego fanów.

Utrzymanie Balkeya na stanowisku dyrektora generalnego spowodowało, że niektórzy kandydaci wahają się co do pracy, a wielu byłych graczy otwarcie kwestionuje poszukiwania Khana. Biegający Fred Taylor, odbiornik Jimmy Smith, Salameh Donovin Darius, strażnik Uche Nwaneri i kicker Josh Scobey wyrazili zaniepokojenie kierunkiem franczyzy.

Pederson ostatecznie uzyskał zgodę dla byłych trenerów NFL Jima Caldwella i Billa O’Briena, obecnych/byłych koordynatorów Byrona Liftwicha, Nathaniela Hacketta, Matta Ebervloss, Todda Bowlesa, Keelen Moore i koordynatora ofensywy Jaguars/tymczasowego głównego trenera Daryla Bevela. Koordynator obrony w Dallas, Dan Quinn, odrzucił prośbę o rozmowę, prawdopodobnie dlatego, że wolał nie pracować z Balkeyem.

Według osoby zaznajomionej z procesem rozmowy z Leftwich zostały przerwane z podobnych powodów. Osoba ta rozmawiała z Associated Press pod warunkiem zachowania anonimowości, ponieważ obie strony chciały zachować szczegóły w tajemnicy.

READ  Daniil Miedwiediew obserwuje „zemstę” Rafaela Nadala, ale Rosjanin zaprzecza motywowi Novaka Djokovica | Tenis | Sport

Były trener tymczasowy Las Vegas, Rich Pesachia i trener Denver Vic Fangio, również udzielili wywiadu i być może zatrudni ich jako koordynatorów.

Pederson poprowadził Orły do ​​ich pierwszego Super Bowl po sezonie 2017 i trzykrotnie w ciągu pięciu sezonów awansował do play-offów. Orły w ostatnim roku zakończyły się wynikiem 4-11-1.

Pederson miał 51-34-1 w Philly, w tym 4-2 po sezonie. Wcześniej służył przez trzy sezony (2013-15) jako koordynator ofensywny w Kansas City i dwukrotnie dokonał remontu.

W Jacksonville będzie miał za zadanie położyć kres smutnym obyczajom drużyny i jak najlepiej wykorzystać rozgrywającego Trevora Lawrence’a.

The Jags przegrali 35 z ostatnich 41 meczów i przegrali 10 sezonów na najwyższym poziomie od 11 lat. Numer 1 w drafcie, Lawrence zakończył swoją kampanię startową z 12 podaniami przy przyziemieniu, 17 najlepszymi przechwytami w lidze, pięcioma fumbles i liczbą podań (71,9), która była drugim najgorszym wynikiem w NFL przed tylko Zachem Wilsonem. Nowy Jork odrzutowce.

Jacksonville zajął ostatnie miejsce w lidze z 14,9 punktu na mecz i 27. w jardach (305,4 punktu na mecz). Obrona była nieco lepsza, zajmując 28 możliwych punktów (26,9) i 20 w jardach (353,1).

Pederson wyglądał na jednego z bezpieczniejszych wyborów od początku wyprawy do Jacksonville, zwłaszcza po całorocznym chaosie Mayera, ale Kahn i Balk wydają się skłaniać ku młodszym ofensywnym kandydatom, by sparować z Lawrence’em.

Liftwich i Hackett byli uważani za faworytów. Leftwich przeprowadził drugi wywiad w zeszłym tygodniu, sesję twarzą w twarz w Tampie. Obaj kontynuowali rozmowę następnego dnia, ale najwyraźniej wpadli w przeszkodę, najprawdopodobniej z powodu kolei Balka.

Następnie Jaguary umówili się na drugą rozmowę kwalifikacyjną z Hackettem, ale on przyjął pracę w Denver, zanim to się stało.

Jacksonville następnie wznowił poszukiwania i ponownie skierował się na Pedersona. W tym sezonie nie trenował po tym, jak 11 stycznia 2021 r. wyrzucił go Filadelfia. Orły zajęły 26. miejsce pod względem liczby punktów (20,9 punktu na mecz) i 28. pod względem podania (207,9 jardów na mecz) w swoim ostatnim sezonie.

READ  Elias Pettersson z Canucks jest liderem pierwszych sukcesów zespołu

Pederson dziedziczy skład, w którym brakuje talentów, ale ma pierwszy wybór w kwietniowym drafcie i powinien mieć około 70 milionów dolarów w limicie wynagrodzeń.

Kluczem będzie znalezienie harmonii z Baalaqah. Ostatnie pięć sezonów Baalke w NFL zakończyło się zmianą trenera.

Jego autobiografia obejmuje nieudane występy z Urbanem Meyerem (2021), Dougiem Marrone (2020), Chipem Kellym (2016), Jimem Tomsulą (2015) i Jimem Harbaugh (2014).

57-latek pozostał na miejscu po tym, jak Khan zwolnił Meyera w połowie grudnia, co oburzyło fanów na tyle, że zorganizowali protest „klauna” na finał sezonu przeciwko Indianapolis. Kilkuset fanów pojawiło się w kolorowych perukach, za dużych muszkach i czerwonych nosach.

Khan pozostał w pamięci po „Klaunie” i ponownie po tym, jak kilku kandydatów nie chciało z nim pracować.

___

Więcej informacji o AP NFL: https://apnews.com/hub/nfl i https://twitter.com/AP_NFL

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *