Jak robić zdjęcia zaćmienia słońca 8 kwietnia

Jak robić zdjęcia zaćmienia słońca 8 kwietnia

Eksperci twierdzą, że należy pamiętać o kilku rzeczach, aby chronić aparat i oczy podczas oglądania rzadkiego wydarzenia na niebie 8 kwietnia.

Według oddziału Kitchener-Waterloo Królewskiego Towarzystwa Astronomicznego Kanady całkowite zaćmienie Słońca, które nastąpi 8 kwietnia, będzie pierwszym w tym regionie od 1925 r., a kolejne zaćmienie nastąpi dopiero w 2144 r.

To będzie idealny moment na zdjęcia – jeśli zostanie odpowiednio wykonany.

„Jeśli spróbujesz wykonać zbliżenie bezpośrednio na słońce, na Twoim iPhonie zostanie ono rozmyte” – powiedział fotograf Tom Taylor.

Zdaniem Taylora oglądanie cyfrowego obrazu zaćmienia na smartfonie nie zaszkodzi oczom, ale może poważnie uszkodzić urządzenie.

„Zbliżenie słońca przez ten obiektyw spowoduje wypalenie małej dziury w czujniku i powstanie plama słoneczna, która nigdy nie zniknie” – powiedział.

Osobom korzystającym z aparatu cyfrowego z jednym obiektywem Taylor sugeruje zakup filtra o neutralnej gęstości, który pomoże zmniejszyć ilość światła wpadającego przez obiektyw.

„W tym czasie można usunąć filtr. Dowolna kamera lub dowolny telefon będzie wtedy mógł wykorzystać i zobaczyć zaćmienie, ale tylko w ciągu czterech minut od całkowitego zaćmienia” – powiedział Taylor.

Sprzęt, którego Taylor użyje do uchwycenia zaćmienia, kosztuje około 700 dolarów.

Jeśli nie chcesz wydawać dużo pieniędzy, sugeruje całkowitą rezygnację z aparatu i noszenie odpowiednich okularów, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo.

„Żyj chwilą. Bądź z ludźmi, zobacz zaćmienie na własne oczy i kup okulary zaćmieniowe, abyś mógł je rzeczywiście zobaczyć. Chcesz zachować wspomnienia z zaćmienia i doświadczyć go z ludźmi wokół siebie” – on powiedział.

Kolejna wskazówka: zakładaj soczewki ochronne na aparat.

„Możesz po prostu wziąć inny zestaw tych samych obiektywów, których używasz do patrzenia na Słońce i umieścić je przed obiektywem aparatu, a to przefiltruje je do aparatu” – powiedział Bill Archer z Kanadyjskiej Agencji Kosmicznej. Agencja.

READ  Bezprzewodowa aktywacja docelowych obwodów mózgu w czasie krótszym niż jedna sekunda

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *