Harmonogram play-offów Canucks rozpoczyna się od meczu z Predators w niedzielę, 21 kwietnia

Harmonogram play-offów Canucks rozpoczyna się od meczu z Predators w niedzielę, 21 kwietnia

Ogłoszono datę rozpoczęcia serii pierwszej rundy pomiędzy Vancouver Canucks a Nashville Predators.

W niedzielę 21 kwietnia w Vancouver odbędą się rozgrywki play-off o Puchar Stanleya.

W czwartek, podczas ostatniego meczu sezonu zasadniczego Vancouver Canucks przeciwko Winnipeg Jets, serwis Sportsnet potwierdził, że pierwszy mecz serii pierwszej rundy pomiędzy Canucks a Nashville Predators odbędzie się w niedzielę o godzinie 19:00. Pozostała część harmonogramu nie została jeszcze ogłoszona.

Minęło dziewięć długich lat, odkąd Canucks rozegrali mecz play-off na Rogers Arena przed własną publicznością, ale fani machający ręcznikami powitają ich na lodzie w ten weekend. Pierwotny plan zakładał, że Canucks rozpoczną serię play-offów przeciwko Predators we wtorek, 23 kwietnia, ale żadna z drużyn nie była zadowolona z tak długiej przerwy między końcem sezonu zasadniczego a początkiem sezonu posezonowego.

Na chwilę obecną niedzielny start oznacza dla Canucks zaledwie dwa dni między meczami, mimo że kilku zawodników dali odpocząć przed czwartkowym meczem. JT Miller, Brock Boeser, Ian Cole i Filip Hronek opuścili skład Jets jako zdrowi, co dało im więcej odpoczynku po guzach i siniakach, które narosły w ciągu 82 meczów sezonu.

Natomiast Predators zakończyli sezon zasadniczy w poniedziałek, 15 kwietnia. Rozpoczęcie w niedzielę daje im pięć dni wolnego pomiędzy meczami, co w rzeczywistości wydłuża ich czas urlopu.

Choć reszta harmonogramu nie została jeszcze ogłoszona, można przyjąć pewne założenia na podstawie dnia lub dwóch odpoczynku pomiędzy meczami oraz harmonogramu wydarzeń w Rogers Arena i Bridgestone Arena w Nashville. Dużym wyzwaniem jest potencjalny siódmy mecz w Vancouver, który teoretycznie miałby się odbyć w dniach 4-6 maja. Problem w tym, że Pearl Jam wystąpi w Rogers Arena w dniach 4-6 maja, a scena będzie prawdopodobnie skomplikowana i nie będą chcieli sprzątać pomiędzy koncertami.

Może to oznaczać granie w mecze 6 i 7 przez kolejne noce z podróżą z Nashville do Vancouver pomiędzy nimi.

READ  Najdroższa karta baseballowa w historii właśnie sprzedana za 12,6 miliona dolarów

Oto jak by to wyglądało:

21 kwietnia – Pierwszy mecz na Rogers Arena
22 kwietnia
23 kwietnia – drugi mecz w Rogers Arena
24 kwietnia
25 kwietnia – Tim McGraw w Bridgestone Arena
26 kwietnia – mecz 3 w Bridgestone Arena
27 kwietnia – Poczta i taksówka śmierci dla Cutie w Bridgestone Arena
28 kwietnia – czwarty mecz w Bridgestone Arena
29 kwietnia – Justin Timberlake w Rogers Arena
30 kwietnia – mecz 5 w Rogers Arena (jeśli to konieczne)
1–21 maja Savage w Rogers Arena
2 maja – mecz 6 w Bridgestone Arena (jeśli to konieczne)
3 maja – mecz 7 w Rogers Arena (jeśli to konieczne)
4 maja – Pearl Jam w Rogers Arena; Gloria Trevi w Bridgestone Arena
5 Maja
6 maja – Pearl Jam w Rogers Arena

Inną opcją byłoby przełożenie potencjalnego siódmego meczu na 7 maja, ale oznaczałoby to cztery dni przerwy między meczami i potencjalnie skomplikowałoby harmonogram drugiej rundy przez resztę NHL. Idealnie dla NHL, Canucks nie pozwoliliby, aby seria liczyła siedem meczów.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *