„Doom” działa na Bitcoinie, Dogecoinie, a teraz także na bakteriach jelitowych

„Doom” działa na Bitcoinie, Dogecoinie, a teraz także na bakteriach jelitowych

Doom, wpływowa strzelanka pierwszoosobowa, może działać na prawie wszystkim, od bankomatów po testy ładowania i nie tylko, w tym na sieciach blockchain. Ale nawet mając grupę pełnych entuzjazmu fanów, którzy są zdecydowani przenieść Dooma na… Wszystkoten przykład jest daleko od lewego pola.

Z nowego badania studentów przeprowadzonego przez Massachusetts Institute of Technology (MIT) wynika, że ​​teoretycznie w Dooma można grać przy użyciu bakterii E. coli. Po pierwsze wspomniany przez Pistolet z papieru kamiennegodoświadczenie kontynuuje trend pokazujący, że w klasyczną grę można grać na prawie każdym urządzeniu – chociaż nie wygląda na to, aby było to szczególnie przyjemne doświadczenie.

„Aby zagrać w „Dooma”, wystarczy ekran i siła woli” – powiedziała Lauren „Raine” Ramelan, absolwentka biotechnologii na MIT.

W swoim raporcie Ramlan zaproponowała użycie komórek E. coli umieszczonych na płytce o wymiarach 32 x 48 dołków podłączonej do kontrolera wyświetlania. W panelu studzienki pełnią rolę pikseli. Kontroler wyświetlacza tłumaczy grafikę Dooma na sygnały kontrolujące fluorescencję komórek. Film przedstawia próbki symulowanych wyników.

Wydany w 1993 roku, śmierć Jest to historia samotnego żołnierza kosmicznego, który wyrusza z ośrodka badawczego na Marsie do piekła, aby walczyć z hordą demonów. Oryginalny Doom miał niewielki rozmiar pliku jak na dzisiejsze standardy, ale gra id Software pomogła wywrzeć wpływ na rozwijający się gatunek i doprowadziła do trwałej serii, która wciąż generuje popularne wpisy.

Jak wyjaśnił Ramlan, koncepcja „śmierci ogarniającej wszystko” zrodziła ruch mający na celu rozgrywanie tej gry w jak największej liczbie miejsc. przypadkowy W miarę możliwości włączając bankomat, drukarkę, kalkulatory, klocki Lego, a nawet ziemniaki.

„To, co wyprowadziło Dooma z cienia lat 90. na współczesny świat, to nie ciekawa rozgrywka czy wątpliwi bohaterowie, ale raczej atrakcyjny projekt algorytmiczny” – napisał Ramlan. „Gra została zaprojektowana przy użyciu silnika id Tech 1, dzięki czemu do rozgrywki wymaga jedynie najbardziej skromnych ustawień.”

READ  FBI ostrzega przed korzystaniem z publicznych portów USB ze względu na ryzyko złośliwego oprogramowania

„Przetwarzanie neuronowe dało nam neurony zdolne do kontrolowania symulatorów lotu, pilotowania robotów, gry w ping-ponga, a ostatnio samego Dooma” – powiedział Ramlan. „Uważam jednak, że zaprogramowanie komórek do uruchomienia Dooma to nie to samo, co uruchomienie samej gry.”

Ramlan stwierdziła, że ​​w jej symulacji komórki E. coli osiągnęły maksymalną szerokość po 70 minutach, a powrót do pierwotnego stanu po 8 godzinach i 20 minutach. Zanim jednak ktokolwiek zacznie zbierać komórki E. coli, Ramlan zwraca uwagę, że pełne uruchomienie gry w ten sposób może zająć stulecia.

„W oryginalnym Doomie liczba klatek na sekundę jest ograniczona do 35 klatek na sekundę, a średni czas odtwarzania wynosi pięć godzin” – powiedział Ramlan. „Z obliczeń wynika, że ​​według tej symulacji uruchomienie Dooma na komórkach zajęłoby 599 lat”.

Ramlan nie odpowiedział natychmiast OdszyfrowanieProśba o komentarz.

Dzięki uproszczonemu projektowi Doom trafił do sieci blockchain dzięki ulepszeniom sieci Bitcoin i Dogecoin. W zeszłym roku, po uruchomieniu w styczniu protokołu Ordinals podobnego do NFT, entuzjasta Bitcoina zarejestrował uproszczoną wersję Dooma na blockchainie.

Na początku tego miesiąca anonimowy współpracownik Pimax użył wersji Ordinals, Doginals dla Dogecoin, aby zarejestrować pełną wersję Dooma na blockchainie memowej monety. Dzięki większemu rozmiarowi bloku wynoszącemu 4,2 MB, na jaki pozwala blockchain Dogecoin, w pełną wersję gry można grać za pośrednictwem przeglądarki internetowej.

Pod redakcją Andrew Haywarda

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *