Apple oficjalnie rezygnuje ze wsparcia aplikacji internetowych dla iPhone'a w Unii Europejskiej

Apple oficjalnie rezygnuje ze wsparcia aplikacji internetowych dla iPhone'a w Unii Europejskiej

Apple twierdzi w swoim poście, że aplikacje internetowe są tworzone „bezpośrednio w oparciu o WebKit” – silnik, z którego korzysta Safari – umożliwiając aplikacjom internetowym „dostosowanie się do modelu bezpieczeństwa i prywatności aplikacji natywnych na iOS”. Po przejściu na iOS 17.4 strony internetowe dodane do ekranu głównego działają teraz tylko jako Zakładki otwierające nową kartę w przeglądarce zamiast (potencjalnie) samodzielnych usług, które mogą na przykład wysyłać powiadomienia i wyświetlać plakietki, czyli funkcję, którą Apple właśnie dodał do aplikacji internetowych w zeszłym roku.

Progresywne aplikacje internetowe na iOS mogą również przechowywać dane niezależnie od instancji przeglądarki, co jest przydatne, jeśli istnieje witryna, do której chcesz szybko uzyskać dostęp i nie chcesz być ciągle zalogowany. Niektóre usługi, takie jak Facebook Gaming, wykorzystują aplikacje internetowe do poruszania się po sklepie Apple App Store i jego opłatach.

Teraz, gdy w UE wprowadzono alternatywne silniki przeglądarek, Apple twierdzi, że stwarza to ryzyko bezpieczeństwa, zauważając, że „złośliwe aplikacje internetowe mogą odczytywać dane z innych aplikacji internetowych i odzyskiwać uprawnienia dostępu do kamery, mikrofonu lub lokalizacji użytkownika bez konieczności Do.” . Zgoda użytkownika.” Mówi również, że przeglądarki mogą instalować aplikacje internetowe bez wiedzy użytkownika, chociaż telefony z Androidem od lat oferują aplikacje internetowe z różnymi typami przeglądarek.

„Oczekujemy, że ta zmiana dotknie niewielką liczbę użytkowników” – napisał Apple. „Jednak żałujemy, że ta zmiana – wprowadzona w ramach prac nad zgodnością z DMA – może mieć wpływ na twórców aplikacji internetowych na ekranie głównym i naszych użytkowników”. Apple jako kolejny powód braku wsparcia podaje „bardzo niski poziom akceptacji aplikacji na ekranie głównym przez użytkowników”.

READ  Użytkownicy Zoom na komputerach Mac kazali zaktualizować aplikację, gdy zostaną naprawione problemy w firmie | Powiększenie

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *