Porty USB-C MacBooka Pro nie obsługują szybkiego ładowania — raport

Dzisiejszy raport najwyraźniej odpowiada na otwarte pytanie dotyczące MacBook Pro Porty USB-C: czy obsługują nowy standard USB PD 3.1 EPR potrzebny do szybkiego ładowania.

Niestety wieści nie są dobre. Chociaż istnieją specyfikacje, które obsługują wymagane wyższe napięcia, nowe modele MacBooka Pro ich nie obsługują…

tło

my wczoraj Nakreśl to tło.

Kiedy opracowano standardy USB-C, istniał specyficzny standard ładowania, znany jako USB-C Power Delivery (PD). Pozwoliło to na dostarczanie energii przez kable USB-C do 100 watów.

W tamtych czasach było to w porządku, ale w przypadku laptopów o większej mocy potrzebna była większa moc. Opracowano nowy standard obsługujący dostarczanie mocy do 240 W Apple odegrał kluczową rolę w prowadzeniu tego. Ten nowy standard jest znany jako USB PD 3.1 Extended Power Range (EPR). Zapewnia to do 48 woltów przy 5 amperach, obsługując wszystko do 240 watów.

Nowa 16-calowa ładowarka Apple do MacBooka Pro wykorzystuje nowy standard USB PD 3.1 EPR i jest – o ile widzę – pierwszą ładowarką na rynku, która to robi. Aplikacja Apple jest ograniczona do 28v.

Porty USB-C MacBooka Pro nie obsługują szybkiego ładowania

Opublikowane na Reddicie przez USB-C Inżynier Benson Leung Wczoraj zauważył, że nadal nie ma kabla USB-C na USB-C obsługującego EPR, więc szybkie ładowanie jest dostępne tylko przez nowy port MagSafe 3.

Apple odegrał kluczową rolę w zaproponowaniu nowych poziomów napięcia 28 V, 36 V i 48 V dla grup roboczych USB, więc miałoby sens, że planowali wydanie pierwszej aplikacji.

Jednak kabel C-to-C nie jest oceniany na poziomie EPR. Apple używa niektórych kabli do MagSafe.

ale, Jason Snell Mówi, że brak odpowiedniego kabla to nie jedyny problem.

W modelach 16-calowych – które są wyposażone w zasilacz 140 W – można ładować bardzo szybko tylko przez MagSafe. Chociaż istnieją nowe specyfikacje, które pozwalają na znacznie wyższy poziom dostarczania energii przez porty USB, porty Thunderbolt 4 / USB 4 w MacBooku Pro nie. Oczywiście nadal możesz ładować przez te porty, ale nie z pełną prędkością.

Snell nie przytacza źródła tych informacji, ale jest mało prawdopodobne, by wygłosił tak ostateczne oświadczenie bez twardych faktów.

READ  Microsoft przegrywa przetarg na zatrzymanie pozwu graczy w sprawie umowy z Activision

Możliwym wyjaśnieniem jest to, że standard EPR jest bardzo nowy, więc żaden dostawca nie stworzył jeszcze portów USB-C, które go integrują – a przynajmniej nie w ilościach, których potrzebuje Apple. Niektórzy nawet wyrazili zdziwienie, że Apple mógł włączyć go do nowego portu MagSafe. Ten ostatni fakt tłumaczy się tym, że firma miała wewnętrzną ścieżkę rozwoju standardu, dzięki czemu była w stanie stworzyć kompatybilny, autorski kabel.

Nie jest to wielka sprawa, ponieważ urządzenie jest dostarczane z kablem MagSafe, więc każdy, kto chce szybkiego ładowania, może z niego korzystać. Chociaż mogło to być miłe.

FTC: Używamy linków afiliacyjnych, aby zarabiać. jeszcze.


Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej informacji o Apple:

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *