Czym jest American Riviera Orchard, tajemnicza marka lifestylowa Meghan?

Czym jest American Riviera Orchard, tajemnicza marka lifestylowa Meghan?
  • Napisane przez Maxa Matzę i Aoife Walsh
  • wiadomości BBC

Źródło obrazu, Sad/Instagram na Riwierze Amerykańskiej

Skomentuj zdjęcie,

Krótki film w stylu retro udostępniony na koncie marki na Instagramie pokazuje, jak Meghan miesza garnek w czymś, co wydaje się być jej kuchnią

W rytm jazzowej piosenki Nancy Wilson „I Wish You Love” księżna Sussex wyłania się z kuchni swojej kalifornijskiej rezydencji w zwiastunie przedstawiającym swoją nową markę lifestylową.

Choć w 16-sekundowym filmie nie ujawniono zbyt wiele, nowe konto Meghan na Instagramie zgromadziło już w Internecie setki tysięcy obserwujących.

Branding American Riviera Orchard obejmuje złote logo z napisem „Montecito” – nazwą ekskluzywnego miasteczka, w którym Meghan, książę Harry i ich dzieci mieszkają, niedaleko Santa Barbara, zwanej „Amerykańską Riwierą”.

Jeden z postów na koncie American Riviera Orchard na Instagramie zawiera krótki, ziarnisty film w stylu vintage, przedstawiający ręce układające kwiaty, Meghan mieszającą w garnku w kuchni oraz kobietę w sukni balowej stojącą na końcu długiego korytarza.

Nadal nie jest jasne, co dokładnie sprzedaje, ale śledczy internetowi, przeglądając oczekujące na rozpatrzenie zgłoszenia dotyczące znaków towarowych w USA, odkryli, że firma American Riviera Orchards planuje sprzedawać książki kucharskie i artykuły gospodarstwa domowego, takie jak przybory kuchenne i obrusy, a także żywność, w tym marmolady i galaretki.

Niektórzy spekulują, czy umieszczenie określonych elementów w zwiastunie będzie również częścią jej nowej linii w nadchodzących miesiącach. W kuchni za Megan widzimy eleganckie miski i szklaną karafkę.

Poczucie dwuznaczności w filmie jest bardzo zamierzone, mówi Lindsay Imler, specjalistka ds. marketingu cyfrowego w Intero Digital z siedzibą w Columbia w stanie Missouri.

Mówi, że jest „bardzo skryta” i „bardzo uwodzicielska” – i odgrywa rolę w fantazjowanym wyobrażeniu Amerykanów o wścibskich zagranicznych członkach rodziny królewskiej. Doprowadziło to do zalewu wyszukiwań w Google przez osoby zastanawiające się, co teraz robisz.

Profesor Pauline Maclaran, profesor marketingu i badań konsumenckich w Royal Holloway na Uniwersytecie Londyńskim, twierdzi, że księżna wydaje się ponownie czerpać korzyści ze swojej dawnej marki The Tig, którą zamknęła po zaręczynach z księciem Harrym.

Kiedy to się skończyło, Meghan – bardziej znana jako była aktorka hollywoodzka niż influencerka lifestylowa – miała ponad 3 miliony obserwujących na Instagramie.

„Postrzegam to jako rynek o wiele bardziej lokalny, z nowymi powiązaniami królewskimi i, no wiecie, zwiększoną elegancją” – mówi profesor Maclaran w rozmowie z BBC News.

Dodała, że ​​wideo „przywołuje dziedzictwo” i „jest powiązane ze stroną królewską”.

Wizerunek „bogini kuchni domowej”, podobny do wizerunku Marthy Stewart i Nigelli Lawson, wydaje się być skierowany bezpośrednio do amerykańskich nabywców, mówi.

Kerry Kelly, która od 30 lat pracuje jako projektantka wnętrz w Kalifornii, zgadza się, że zwiastun wydaje się „zakorzeniony w historii lub bardziej europejski w estetyce”, ale nadal ma w sobie zdrową dawkę kalifornijskiego „łatwego powiewu”. Do mieszanki dodano elegancję.

Wydaje się, że Meghan promuje „poczucie domowej błogości”, opierając się na swojej roli żony i matki. Pani Kelly twierdzi, że nie byłaby zaskoczona, gdyby w ofercie Meghan znalazła się np. linia odzieży dziecięcej czy kolekcja dla dzieci. Jej mąż może pojawić się także później w materiałach marketingowych, czego konsumenci mogą oczekiwać od lifestylowej marki.

Zwięzłość filmu premierowego nie powstrzymała krytyków przed kpiną z marki. Niektórzy żartowali, że 10-sylabowe „American Riviera Orchard” brzmi jak imiona dzieci urodzonych przez hollywoodzkie gwiazdy.

Komentatorzy zaczęli już porównywać firmę Goop należącą do Gwyneth Paltrow oraz produkty sprzedawane przez takie gwiazdy jak Kim Kardashian czy Reese Witherspoon.

Pisała amerykańska dziennikarka Elizabeth Holmes Najlepiej sprzedające się książki Jeśli chodzi o modę królewską w 2020 r., obserwatorzy królewscy twierdzą, że zakładają, że „następny rozdział” Meghan prawdopodobnie będzie polegał na przywróceniu strony internetowej Tig „w jakiejś formie”.

Od powrotu do Stanów „Meghan ma w sobie ten kalifornijski wyluzowany, wyrafinowany spokój” – mówi pani Holmes.

Premiera nastąpiła zaledwie kilka dni po tym, jak jej szwagierka Katarzyna, księżna Walii, musiała zająć się niefortunnym incydentem filmowym w Wielkiej Brytanii, co wzbudziło zainteresowanie opinii publicznej życiem prywatnym rodziny królewskiej.

Lindsay Imler, specjalistka ds. marketingu cyfrowego, uważa „zestawienie” uwagi mediów między dwiema królewskimi kobietami za interesujące. Oboje byli ostatnio ostrożni w dzieleniu się informacjami ze swojego codziennego życia.

„Przez długi czas Meghan była, no wiesz, nastawiona negatywnie, Kate nastawiona pozytywnie, a teraz wydaje się, że w ciągu ostatnich kilku dni nastąpiła zauważalna zmiana” – mówi.

Premiera wywołała publiczne spekulacje, że marka lifestylowa może naruszać porozumienie z rodziną królewską o niewykorzystywaniu tytułów królewskich Jego Królewskiej Mości i Jej Królewskiej Mości w celu osiągania zysków.

Póki co firma nie korzystała z tytułów. Kiedy opuścili rolę członka rodziny królewskiej, poinstruowano ich, aby przestrzegali wartości rodziny królewskiej, a ograniczone dostępne informacje na temat nowej marki wydają się jak dotąd zgodne z tą dyrektywą.

Teoretycznie Pałac Buckingham mógłby narzekać, jeśli produkty Meghan konkurują z tymi, które sprzedają za pośrednictwem strony internetowej Royal Collection, ale jest za wcześnie, aby powiedzieć, czy może dojść do jakiegokolwiek konfliktu.

Z dodatkowymi raportami Danieli Relph

READ  Kevin Bacon wykonuje sztukę Beyoncé z jej kozami

Luna Nunez

"Gracz. Introwertyk. Rozwiązujący problemy. Twórca. Myśliciel. Przez całe życie ewangelista żywności. Orędownik alkoholu."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *