Czy udało Ci się dotrzymać tegorocznego budżetu świątecznego? – Głosuj

Czy udało Ci się dotrzymać tegorocznego budżetu świątecznego?  – Głosuj

Ankieta: Wydatki świąteczne

kastaniety – | Historia: 464026

Święty Mikołaj słyszy świąteczne życzenia od dzieci w centrach handlowych udekorowanych świątecznymi hasłami, sklepy są wypełnione ajerkoniakiem i piernikami, a seria kampanii marketingowych obiecuje idealny prezent za jednym machnięciem karty kredytowej.

Jednak wśród typowych niespodzianek, które niosą ze sobą święta, znajdują się nowe czynniki, które mogą wstrząsnąć najbardziej pracowitym sezonem zakupowym w roku: inflacja i wyższe stopy procentowe nałożone przez Bank Kanady, aby z nią walczyć.

Połączone naciski, obejmujące znaczny wzrost cen w ciągu ostatnich kilku lat i stopy procentowe na poziomie 5 procent, grożą wpływem na skłonność kupujących do wydawania pieniędzy, a tym samym na zyski sprzedawców detalicznych.

„Sezon zakupów świątecznych będzie bardzo trudny dla sprzedawców detalicznych ze względu na niepokój konsumentów” – powiedział Kostya Polyakov, krajowy lider branży konsumenckiej i detalicznej w KPMG w Kanadzie.

„Konsument ma wrażenie, że wszystko jest drogie i że nie ma wystarczającej ilości pieniędzy na nieuznaniowe wydatki”.

Ankieta internetowa przeprowadzona przez firmę konsultingową KPMG między 20 października a 2 listopada wykazała, że ​​83 procent z 1507 Kanadyjczyków, którzy przepytali Kanadyjczyków, w tym roku bardziej niż w zeszłym uważało, na co wydaje swoje pieniądze.

Siedemdziesiąt procent ankietowanych stwierdziło, że nie planuje wydawać tak dużo na przedmioty uznaniowe – podróże, odzież, elektronikę, rozrywkę, zabawki i restauracje – jak miało to miejsce w poprzednich latach, a 66 procent stwierdziło, że planuje wydawać tylko na niezbędne przedmioty, takie jak artykuły spożywcze, produkty higieny osobistej i recepty w tym roku.

Termin zakupów zostanie określony po znalezieniu ofert, powiedział Poliakow.

„Konsumenci będą czekać, aż uznają, że jest to najniższa cena w historii w tym sezonie” – powiedział.

Czytaj więcej

Czy masz opinię? Wyślij to do mnie [email protected]

20 grudnia 2023 r. – 8147 głosów
Czy dodanie 666 lekarzy przeszkolonych w skali międzynarodowej pomoże borykającemu się z problemami systemowi opieki zdrowotnej w Kolumbii Brytyjskiej?

Tak: 5217
NIE: 1972
niepewny: 958

19 grudnia 2023 r. – 10 967 głosów
Kochasz czy nienawidzisz, gdy sąsiad dekoruje swój dom na Boże Narodzenie?

Kochać ją: 7507
Nienawidzę tego: 580
To nie ma znaczenia: 2880

18 grudnia 2023 r. – 13 054 głosów
Gdybyś miał wybór, czy skorzystałbyś z kas samoobsługowych?

Tak: 5184
NIE: 5266
Czasami: 2604

16 grudnia 2023 r. – 11 270 głosów
Czy teraz bardziej stresujesz się swoimi pieniędzmi niż rok temu?

Tak: 6486
NIE: 4522
niepewny: 262

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *