Liderzy mediów publicznych w Polsce zostali odrzuceni ze względu na ich zbytnie upolitycznienie

Liderzy mediów publicznych w Polsce zostali odrzuceni ze względu na ich zbytnie upolitycznienie

Warszawa –

Ministerstwo kultury podało w środę, po tym jak publiczny kanał informacyjny, który zdaniem krytyków był upolityczniony za poprzedniego rządu, został odrzucony.

Krytycy twierdzą, że media państwowe, zwłaszcza całodobowy kanał informacyjny TVP Info, stały się narzędziem propagandy podczas ośmiu lat urzędowania Prawa i Sprawiedliwości (PiS). Koalicja premiera Donalda Tuska zobowiązała się do utworzenia nowych stacji o bardziej zrównoważonym podejściu.

W środę zniknął sygnał TVP Info, a jego miejsce zajął Pierwszy Kanał Telewizji Publicznej. To samo wydarzyło się na jego stronie internetowej.

„Koniec TVPiS. Informacja TVP wyłączona” – poinformowała Platforma Obywatelska – największa partia w nowym rządzie – na platformie społecznościowej X.

Nowy parlament przyjął we wtorek uchwałę wzywającą do „natychmiastowego podjęcia przez wszystkie władze państwa działań mających na celu przywrócenie porządku konstytucyjnego w oparciu o dostęp obywateli do rzetelnej informacji i funkcjonowanie mediów publicznych”.

Media pokazały materiał filmowy przedstawiający polityków PIS pojawiających się wieczorem w siedzibie telewizji publicznej, aby „bronić demokracji” – powiedział reporterom na zewnątrz ich lider Jarosław Kaczyński.

„Nielegalne działania ministra kultury wobec TVP, Polskiego Radia i PAP pokazują, jak urzędnicy dbający o praworządność naruszają je na każdym kroku” – napisał w Platformie X były premier PiS Mateusz Morawiecki.

„Nie poddamy się. Nie pozwolimy, aby w Polsce zbudowano dyktaturę”.

READ  Polska rozważa podjęcie drastycznych środków, aby poradzić sobie z „eksplozją” COVID

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *