Czy chcesz w tym roku zarobić 10 000 USD dochodu pasywnego? Zainwestuj 115 000 dolarów w te trzy bezpieczne, wysokodochodowe akcje.

Czy chcesz w tym roku zarobić 10 000 USD dochodu pasywnego?  Zainwestuj 115 000 dolarów w te trzy bezpieczne, wysokodochodowe akcje.

Idea dochodu pasywnego brzmi całkiem nieźle, prawda? Wkładasz niewiele (jeśli w ogóle) wysiłku w zarabianie pieniędzy.

Oczywiście, aby zarabiać pieniądze, będziesz potrzebować pieniędzy z góry. Nie ma czegoś takiego jak darmowy lunch. Jednakże, gdy zgromadzisz wystarczającą ilość gotówki, generowanie pasywnego dochodu może być stosunkowo łatwe.

Czy chcesz w tym roku zarobić 10 000 USD dochodu pasywnego? Zainwestuj około 115 000 dolarów w te trzy bezpieczne, wysokodochodowe akcje.

1. Kapitał Aresa

podejrzewam Stolica Aresa (ARCC -0,10%) To świetne akcje, które można kupić za pierwszą trzecią początkowych 115 000 dolarów. Stopa dywidendy spółki na poziomie 9,49% pozwoli jej w tym roku wygenerować dochód pasywny na poziomie około 3638 dolarów.

Ares Capital oferuje tak wysoki zwrot przede wszystkim ze względu na swoją strukturę biznesową. Jako korporacja zajmująca się rozwojem biznesu (BDC) musi zwrócić akcjonariuszom co najmniej 90% swoich dochodów w formie dywidend, aby uzyskać zwolnienie z podatków federalnych.

Oczywiście spółka musi w pierwszej kolejności generować spore dochody, żeby wystarczyło na wypłatę dywidendy. Dla Ares Capital nie jest to problem. W ubiegłym roku wygenerowała dochód netto w wysokości ponad 1,5 miliarda dolarów na podstawie ogólnie przyjętych zasad rachunkowości (GAAP), co stanowi ponad dwukrotność całkowitego dochodu za rok 2022.

Ares Capital płaci kwartalną dywidendę od 14 lat bez żadnych cięć. Wysoce zdywersyfikowany portfel BDC i strategia koncentracji na górnym segmencie średniego rynku ograniczają poziom ryzyka. Dyrektor generalny Kip Deaver również niedawno potwierdził, że coraz większa liczba dużych, wysokiej jakości spółek przybywa do Ares Capital po finansowanie ze względu na „stabilność, jaką zapewniamy podczas cykli rynkowych”.

2. Transfer energii

Zainwestuj kolejne 38 333 USD (jedna trzecia z początkowych 115 000 USD) w Transfer energii (Co 0,90%) Może także umożliwić Ci zebranie ogromnej ilości pasywnego dochodu. Dostawca energii średniego szczebla płaci opłatę dystrybucyjną wynoszącą 8,93%. To wystarczy, aby w tym roku zwrócić Ci ponad 3420 dolarów.

READ  COVID-19 w Quebecu: co musisz wiedzieć w środę

Dystrybucje te muszą być bardzo niezawodne. Zyski Energy Transfer wzrosły w czwartym kwartale 2023 r. o 15% rok do roku, do 1,3 miliarda dolarów. Po wypłacie dywidendy w czwartym kwartale spółka miała około 970 milionów dolarów przepływów pieniężnych.

Podoba mi się, że Energy Transfer inwestuje we wzrost. Firma sfinalizowała przejęcie Crestwood Equity Partners w listopadzie 2023 r. Dzięki tej transakcji Energy Transfer obsługuje obecnie ponad 200 000 km rurociągów w Stanach Zjednoczonych.

Podoba mi się również to, że zarząd firmy ma dużo swobody w grze. Około 11% jednostek Energy Transfer jest własnością niezależnych członków kadry kierowniczej i dyrektorów. Oznacza to pięciokrotnie większe posiadanie informacji poufnych niż w przypadku innych firm.

3. Partnerzy produktowi dla przedsiębiorstw

Jest jeszcze inny wysokowydajny zapas energii, na którym możesz zarobić dużo pieniędzy. Partnerzy produktowi dla przedsiębiorstw (EPD 0,96%) Jego rentowność dystrybucji wynosi 7,72%. Zainwestowanie ostatniej trzeciej z początkowych 115 000 dolarów wygeneruje około 2960 dolarów dochodu pasywnego w 2024 roku.

Partnerzy produktowi dla przedsiębiorstw mają wiele wspólnego z przenoszeniem mocy. Obie spółki obsługują rozległe sieci rurociągów. Obaj są także właścicielami innych aktywów energetycznych, w tym magazynów i terminali.

Chociaż przychody z dystrybucji Enterprise są nieco niższe niż przychody Ares Capital i Energy Transfer, spółka może poszczycić się bardziej imponującymi osiągnięciami w zakresie dystrybucji. Enterprise zwiększa swoją dystrybucję przez 25 kolejnych lat, osiągając złożoną roczną stopę wzrostu (CAGR) zbliżającą się do 7%.

Lider średniego nurtu energetyki ma także historię dobrego radzenia sobie w niespokojnych czasach. Przepływ środków pieniężnych na jednostkę w Enterprise Products Partners wzrósł podczas kryzysu finansowego w latach 2007 i 2008. Przepływy pieniężne spółki na jednostkę spadły jedynie nieznacznie podczas załamania cen ropy w latach 2014–2017 oraz pandemii Covid-19 w latach 2020 i 2021.

READ  Spowolnienie na rynku mieszkaniowym trwa, a sprzedaż i średnie ceny są znacznie niższe niż przed rokiem

Ważne uwagi

Jeśli utrzymujesz konto, zainwestowanie 115 000 USD w Ares Capital, Energy Transfer i Enterprise Products Partners może przynieść pasywny dochód w wysokości nieco ponad 10 000 USD. Należy jednak pamiętać o kilku ważnych kwestiach.

Możliwe jest, że jedna lub więcej z tych spółek zmniejszy wysokość dywidendy. Myślę, że jest to mało prawdopodobne ze względu na ich silną pozycję finansową.

Najbardziej prawdopodobny scenariusz zakłada spadek wartości akcji na tyle, aby zrównoważyć wszelkie ujemne dochody generowane z dywidendy. Jest to bardziej prawdopodobne w przypadku znaczących trudności makroekonomicznych lub niepewności geopolitycznej.

Jednakże w obecnej sytuacji uważam, że Ares Capital, Energy Transfer i Enterprise Products Partners są w stanie zapewnić inwestorom w tym roku pozytywne zyski. Każdy z nich powinien generować znaczny dochód pasywny.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *