Deweloper z Vancouver odwołuje plan przebudowy kluczowego biurowca

Deweloper z Vancouver odwołuje plan przebudowy kluczowego biurowca

Projekt wieży był podstawą projektu przebudowy 800 Granville, który planował zachować Commodore Bowling and Billiards Hall.

Treść artykułu

Firma Bonnis Properties z Vancouver odwołała swoje plany budowy 17-piętrowego biurowca, który miał stanowić centrum nadziei miasta na rewitalizację dzielnicy rozrywkowej Granville.

Projekt wieży był podstawą projektu przebudowy 800 Granville, który zakładał zachowanie cenionych instytucji kulturalnych, takich jak Commodore Hall i Commodore Lanes oraz Billiards Hall, a także powiększenie powierzchni biurowej o nowoczesny szklany budynek na szczycie, do wykorzystania przez duże technologie firmy.

Reklama 2

Treść artykułu

Treść artykułu

„W tej chwili nie ma prawdziwego popytu na intensywnie użytkowaną powierzchnię biurową” – mówi Kerry Bonis, którego rodzina jest właścicielem i operatorem Bonis Real Estate. „Szukamy sposobów na jego ponowne wykorzystanie, patrząc na różne zastosowania”.

Pierwotne plany, nad którymi pracowano przez około siedem lat, przewidywały budowę ponad 460 000 stóp kwadratowych powierzchni biurowej oraz zwiększenie powierzchni handlowej i restauracyjnej do ponad 97 000 stóp kwadratowych.

Bonis powiedział, że przed pandemią Covid-19 istniał duży popyt na powierzchnię biurową w centrum Vancouver, dodając, że istnieją oznaki zainteresowania, w szczególności ze strony firm technologicznych poszukujących większych powierzchni. Jednak wiele z tych firm uległo obecnie redukcji.

Bonis twierdzi, że nie da się ruszyć dalej bez wcześniejszego wynajmu powierzchni najemcom biurowym. Winą za ogólnie trudny rynek i koszty utrzymywania wysokich stawek finansowania.

Powiedział również, że planiści i pracownicy miejscy zbyt długo zwlekali z zaproponowaniem przebudowy, począwszy od chwili, gdy po raz pierwszy zaczął z nimi omawiać projekt w 2017 r.

Po szeroko zakrojonych konsultacjach społecznych firma Bonnis Properties złożyła miastu w sierpniu 2021 r. formalny wniosek o przebudowę, obejmujący modernizację wejścia do teatru Orpheum na Granville Street, a także dostęp do sali balowej Commodore, Commodore Lanes i stołu bilardowego. Pojawiły się wątpliwości co do wysokości i „masy” budynku.

Treść artykułu

Reklama 3

Treść artykułu

W styczniu 2023 roku, po zmianach w statucie miasta i ponownym zainteresowaniu rewitalizacją terenu, spółka złożyła kolejny wniosek o zmianę planu zagospodarowania przestrzennego, zawierający nowe propozycje i nową rundę konsultacji.

„W tej sytuacji rzuciłbym miasto pod autobus” – powiedział. „Gdyby było szybciej, być może udałoby nam się sfinalizować umowy najmu z najemcami i zbliżyć się do ukończenia. Problem ten nie dotyczy wyłącznie tej nieruchomości, ale w przypadku projektów tej wielkości zajmuje bardzo dużo czasu. „

Powiedział, że choć poprzedni planiści miejscy wydłużyli ten proces, to się zmieniło, a ratusz niedawno wsparł ten obszar jako centrum dzienne i dzielnicę nocnego życia. Burmistrz Ken Sim i jego rada większościowa ABC za priorytet uznali promocję życia nocnego, kultury i zabawy w mieście.

Bonis twierdzi, że firma współpracuje obecnie z dealerami i ich inżynierami w celu oceny rozwiązań alternatywnych. Z optymizmem patrzy w przyszłość handlu detalicznego i restauracji w okolicy.

„Konieczność wypełnienia powierzchni Nordstrom stwarza ekscytujące możliwości. „Krąży wiele plotek” – powiedział, odnosząc się do rozmów, że Cadillac Fairview sprowadzi kilku nowych, dużych najemców, którzy zapełnią 230 000 stóp kwadratowych powierzchni handlowej jest opuszczony po drugiej stronie ulicy od 800 Granville w CF Pacific Center, kiedy Nordstrom opuści rynek kanadyjski w połowie 2023 r.

Reklama 4

Treść artykułu

Odnosząc się do tego, co mogłoby wesprzeć tworzenie większej liczby powierzchni handlowych, stwierdził, że istnieje popyt na pokoje hotelowe, a ponieważ w regionie są inne projekty hotelowe, sensowne jest rozwinięcie grupy takich projektów.

„To doskonała lokalizacja blisko rozrywki, sztuki, handlu detalicznego i centralnej dzielnicy biznesowej węzła komunikacyjnego” – powiedział Bonis.

Chociaż uważa, że ​​rozsądne byłoby rozważenie budowy hotelu, stwierdził, że zabezpieczenie potrzebnego finansowania wymaga zainteresowania właściciela lub partnera z doświadczeniem lub sieci w branży hotelarskiej.

„Nie jesteśmy deweloperem hoteli, więc gdyby ktoś był dostępny w tym zakresie, bylibyśmy otwarci na współpracę lub współpracę przy projekcie” – mówi.

[email protected]

Z plikami Dana Fumano

Redakcja zaleca


Dodaj naszą stronę do zakładek i wspieraj nasze dziennikarstwo: Nie przegap nowości, o których musisz wiedzieć — dodaj VancouverSun.com i TheProvince.com Do swoich zakładek i zapisz się do naszych biuletynów tutaj.

Możesz także wesprzeć nasze dziennikarstwo subskrypcją cyfrową: za jedyne 14 dolarów miesięcznie otrzymasz nieograniczony dostęp do „The Vancouver Sun”, „The Province”, „The National Post” i 13 innych kanadyjskich serwisów informacyjnych. Wesprzyj nas subskrybując już dziś: Vancouver Słońce | Gubernatorstwo.

Treść artykułu

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *