Connor Hellebuyck Stellar, gdzie odrzutowce zestrzeliły antresolę w grze 1

Connor Hellebuyck Stellar, gdzie odrzutowce zestrzeliły antresolę w grze 1

EDMONTON – Conor Hillebwick uratował 32 obronne bramki Winnipeg Jets w wygranym 4: 1 meczu z Edmonton Oilers w środę, otwierając serię kwalifikacji do pierwszej rundy.

Dominic Toninato i Tucker Pullman strzelali gole, a Kyle Connor i Blake Wheeler dodali puste siatki do Winnipeg w swoim pierwszym spotkaniu z Edmontonem od 1990 roku w Smith Division Days.

Hellebuyck był wybitny w swoje 28. urodziny. Zdobywca Vesina Cup w zeszłym sezonie wpatrywał się w lawinę strzałów w ostatnich minutach, gdy gospodarze walczyli o bramkę.

Zawodnik Edmonton, Jesse Bologgarve, strzelił swojego pierwszego gola w fazie playoff w swoim pierwszym sezonie w National Hockey League. Zawodnik Edmonton Mike Smith strzelił 18 rzutów obronnych jako przegrana.

Żaden kibic nie był wpuszczany na Rogers Place, ale Alberta Health zapewniła zwolnienie dziesiątkom pracowników służby zdrowia z pierwszej linii, którzy mogli wziąć udział w środowym meczu.

Drugi mecz odbędzie się w piątek w Edmonton przed trzecim i czwartym meczem odpowiednio w niedzielę i poniedziałek w Winnipeg.

Kapitan Oilers Connor McDavid oficjalnie odebrał swoją trzecią nagrodę Art Rossa jako lider punktacji sezonu regularnego w NHL w środę, kiedy zakończyły się kampanie Calgary Flames i Vancouver Canucks.

24-latek strzelił 33 gole i strzelił 72 w 56 meczach, czyli o 21 punktów więcej niż jego kolega z drużyny i wicemistrz Leon Dreisitel. Obaj olejarnie odroczono w środę.

Edmonton może się pochwalić grą o największej sile w NHL, ale nie wykorzystał swojej jedynej szansy z przewagą mężczyzn.

Edmonton miał rozpęd, który rozpoczął się w pierwszym meczu z rekordem 7: 3: 0 w porównaniu z wynikiem 3: 7 dla Winnipeg w ostatnich 10 meczach sezonu regularnego.

Prowadzeni przez McDavida z siedmioma bramkami i 15 asystami, Nafciarze wygrali również serię sezonu 7-2.

Ale samoloty przyniosły trudny mecz w pierwszej grze, okradając czas i miejsce z ataku na Edmonton i wiążąc ciała i kije Eulera.

Edmonton pokonał gości 22-14 w dwóch kategoriach, ale mecz zakończył się remisem 1: 1, zanim doszło do 3.

READ  Losowanie Kataru World Cup 2022: na żywo | Wiadomości z Kataru 2022

Gra toczyła się jeszcze przez kilka sekund, po czym bramka bramkowa zwycięzcy Toninato zadebiutowała o godzinie 10:46 w trzeciej połowie.

Nachylił się w stronę podmuchu Logana Stanleya z linii niebieskiej, ale dysk odleciał szybko i nie od razu wskazywał na cel.

Toninato rozgrywał dopiero trzeci mecz dla Winnipeg. 27-latek zadebiutował w ostatnim, drugim meczu sezonu zasadniczego.

Gates zremisował 1: 1 z Pullmanem o 11:01 w drugiej połowie.

Smith nie zabezpieczył odbicia po strzale Blake’a Wheelera, a Pullman zamknął piłkę pod bramkarzem w Edmonton.

Puljujarvi strzelił pierwszego gola w drugiej połowie na 8:24.

Strzał kolegi z drużyny Tysona Barry’ego odbił się od niebieskiej linii od obrońcy Gates, Dylana Demello, do Puljujarviego, w róg i szył pod pachą Hellebuycka.

Winnipeg pokonał Edmonton 31-19 w pierwszej połowie bez bramek.

Josh Archibald w Edmonton przeprowadził największe badanie tego okresu, jednak obrońca DeMelo został zmiażdżony na deskach.

Uwagi: Pomagasz Wheelerowi zdobyć 29 wiodących punktów kwalifikacyjnych kariery? Napastnicy Jets Pierre-Luc Dubois (nieznany) i Nikolai Eilers (górna część ciała) zostali podrapani w środę? Napastnik Zach Kasyan wpadł do składu po opuszczeniu 11 meczów z powodu kontuzji dolnej części ciała.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *