Co powinni zrobić Edmonton Oilers z Zachem Cassianem?

Co powinni zrobić Edmonton Oilers z Zachem Cassianem?

Zak Kasyan miał ciężki sezon.

Sezon rozpoczął się od Connora MacDavida w pierwszej passie Eulerów, ale miejsce przegrało dawno temu. Nie wydawał się tym samym Zachem Cassianem, z jakiego dorastali fani Edmonton Oilers.

Wydawał się nie grać, a jego gra … zawieszona. Ciężko było to przełknąć, odkąd Oilers właśnie podpisał z nim czteroletni kontrakt wart 3,2 miliona dolarów w zeszłym sezonie – i zastanawiam się, czy Ken Holland naprawdę chce dzieła Mulligana.

Ogłoszenie – czytaj dalej poniżej

Jednak Kasian został zdegradowany do trzeciej linii i wydawało się, że odnalazł nogi. Następnie został wezwany przez dyrektora artystycznego Dave’a Tibbitta w odpowiedzi na pytania dotyczące jego sztuki, a następnie złamał rękę w walce 8 lutego. westchnienie.

Nieco ponad miesiąc później wrócił do składu, grając 14 średnich meczów w ostatnich sześciu drużynach. Podczas gdy wyniki na lodzie nie były niczym, o czym można by pisać, Qasian zaczął wydawać się bardziej reaktywny, jakby pozbywał się rdzy.

To znaczy, dopóki nie doznał kolejnej kontuzji. Tym razem coś stało się z jego dolną częścią ciała, gdy próbował zadać wielki cios Xia Weber.

Kassian był poza drużyną od 21 kwietnia, kiedy nastąpił ten cios, i teraz skutecznie trenuje z drużyną po pasji Nafciarzy w piątej serii.

Ogłoszenie – czytaj dalej poniżej

Jego regularny sezon? Nie ma o czym pisać w domu. Rozegrał 27 meczów, dwa gole, pięć punktów i 18 strzałów. W 5v5 uzyskał 45,82 CF%, 40 GF%, 45,34 xGF% i 99,2 PDO.

Jest jednak jedno miejsce, w którym możemy zauważyć kilka dobrych rzeczy w jego grze. Z nim na lodzie Nafciarze pozwolili na siedem procent mniej bramek na godzinę w porównaniu ze średnią ligową. Więc przynajmniej jest coś dobrego w jego grze.

Ale co się stało w środę wieczorem, kiedy zmierzyli się z Oilers w ich pierwszym meczu z Winnipeg Jets? Każdy, kto śledzi ten skład, wie, co Kassian musi wnieść do stołu.

READ  2022 NHL Draft: Jaka jest największa potrzeba każdego zespołu?

To rodzaj gry, której Nafciarze będą potrzebować w rundzie kwalifikacyjnej. Chociaż mają jedną z najlepszych głębi ataku, jaką zespół widział od lat, jest jeden punkt, który widzę, wślizgując się do składu: w trzeciej serii.

Z łatwością mogłem zobaczyć, jak ślizga się po trzeciej linii obok Jujhar Kharia i Josha Archibalda, tworząc coś, co byłoby bardzo potężną linią energetyczną dla Nafciarzy. Dwa duże ciała w Qasiyan i Khariya oraz mniejsze, ale wciąż kłótliwe.

Nigdy nie widzieliśmy tego trio więcej niż trzy minuty przed lodowatą bramką, ale są powody, by sądzić, że może się to udać. Oto liczby Xian z oboma graczami i bez nich w ciągu ostatnich trzech lat przy 5 x 5:

Ogłoszenie – czytaj dalej poniżej

Ty jesteś CF% % GF xGF% ChNP z
Kapłan z najlepszymi 266: 28 (1402: 34) 48, 80 (48, 45) 42,86 – 9gf, 12ga
(42,86)
50,01 (48,15) 98,2
Kassian w / wo Archibald 111: 34 (940: 07) 44,12 (49) 44,44 – 4 gf, 5ga (50) 42, 46 (49, 10) 100,6

Z Kassianem i Khairą na lodzie przez ostatnie trzy lata, Team Oilers gra w dość skromną grę w hokeja. Zespół wykonuje 50,44 strzałów na godzinę i dopuszcza 52,91 strzałów na godzinę.

W tym sezonie Archibald i Khaira strzelili ograniczoną liczbę spodziewanych bramek na godzinę z jednakową siłą w tempie porównywalnym ze średnią Xian, około siedem do ośmiu procent poniżej średniej ligowej.

To jest mieszanka hokeja, której Bottom Six Oilers potrzebowałoby w play-offach. Wszyscy wiemy, że ta passa nie będzie miała żadnych problemów z byciem na lodzie, ale nie tylko uważam, że jest powód, by sądzić, że Trio poradzi sobie również w defensywie.

Atak to wielkie pytanie i widzieliśmy, że Archibald był w stanie grać jako szósty najniższy gracz dla Nafciarzy w ciągu ostatnich dwóch sezonów. Większość ataków Kassiana wynikała z gry u boku McDavida, ale nadal zdobywał 1,6 punktu na godzinę razem z Archibaldem.

READ  Ontario Women's Hockey Association chce gościć mistrzostwa do lat 18

W przeszłości Kassian okazał się zagorzałym zabójcą rzutów karnych i ogólnie myślę, że byłby to znacznie lepszy wybór dla dolnych naftowców niż Devin Shore.

Ale przez to wszystko zdrowie Kasyana staje się najważniejsze.

Ogłoszenie – czytaj dalej poniżej

Powinniśmy mieć lepsze wyobrażenie o tym, jak będą wyglądać linie Oilers w najbliższych dniach.


Zack Ling jest dyrektorem wiadomości i felietonistą w Nation Network. Możesz śledzić go na Twitterze pod adresem Osadź tweetaLub e-mailem pod adresem [email protected]


Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *