Co jest otwarte i zamknięte podczas Świąt Bożego Narodzenia w Metro Vancouver

Co jest otwarte i zamknięte podczas Świąt Bożego Narodzenia w Metro Vancouver

Święta Bożego Narodzenia wypadają w poniedziałek, więc większość z nas ma miły, porządny długi weekend. Część sklepów i usług będzie jednak otwarta

Treść artykułu

Święta Bożego Narodzenia już tuż tuż i wszyscy starają się zakończyć zakupy, załatwienie spraw i uzupełnienie zapasów przed tym wielkim dniem, kiedy większość sklepów, punktów usługowych, urzędów i firm jest zamknięta.

Oto podsumowanie tego, co jest otwarte, zamknięte i otwarte w skrócone godziny świąteczne w dniu 25 grudnia i w okolicach Metro Vancouver.

Treść artykułu

Jakie dni uważa się za dni ustawowo wolne od pracy?

Reklama 2

Treść artykułu

W Kanadzie Boże Narodzenie 25 grudnia i Nowy Rok 1 stycznia są dniami ustawowo wolnymi od pracy, a większość pracodawców wysyła pracowników na tymczasowy urlop lub płaci za nadgodziny tym, którzy muszą pracować. Boxing Day to statystyka obowiązująca w niektórych częściach kraju, ale nie w Kolumbii Brytyjskiej

READ  Fury Against the Machine Tom Morello interweniował podczas koncertu w Toronto

Wigilia 24 grudnia również nie jest świętem, ale niektóre firmy w tym dniu zamykają lub skracają godziny pracy.

Ponieważ Boże Narodzenie wypada w tym roku w poniedziałek, statystyki dobrze wskazują na długi weekend dla większości z nas. Jednak wiele osób pracujących w handlu detalicznym, restauracjach i rozrywce będzie pracować przynajmniej przez część wakacji. (Dziękuję!)

zakupy

Jeśli robisz zakupy w ostatniej chwili, nie szukaj dalej niż Cadillac Fairview Centrum Pacyfiku W centrum Vancouver będzie otwarte od 10:00 do 17:00 w Wigilię Bożego Narodzenia, zamknięte w Boże Narodzenie i otwarte od 8:00 do 21:00 w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia.

Centrum Richmondaobsługiwane również przez Cadillac Fairview, działa w te same godziny w święta co Pacific Centre: od 10:00 do 17:00 w Wigilię Bożego Narodzenia, zamknięte w Boże Narodzenie i otwarte od 8:00 do 21:00 w drugi dzień świąt.

w Burnaby, Metropolia w Metrotown Zamknięte w Boże Narodzenie, ale otwarte od 10:00 do 18:00 w Wigilię Bożego Narodzenia i od 8:00 do 22:00 w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. Wspaniałe Brentwood W okresie Świąt Bożego Narodzenia Centrum Handlowe jest nieczynne, w niedzielę (Wigilia) w godzinach 11:00-19:00 oraz we wtorek (Święto Bożego Narodzenia) w godzinach 10:00-19:00.

Treść artykułu

Reklama 3

Treść artykułu

Centrum miasta Guildford Otwarte w Wigilię Bożego Narodzenia do 17:00, zamknięte 25 grudnia, następnie otwarte na wyprzedaże w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia we wtorek o 8:00

Większość sklepów spożywczych jest zamknięta w Boże Narodzenie, ale są otwarte w Wigilię i drugi dzień świąt. Na przykład lokale Save-On-Foods są zamykane o godzinie 18:00 w Wigilię i drugi dzień świąt. Inne sklepy spożywcze, takie jak Safeway i Whole Foods, również są zamknięte w Boże Narodzenie. Jeśli pilnie potrzebujesz mleka, niektóre sklepy ogólnospożywcze, takie jak 7-Eleven, będą otwarte w Boże Narodzenie.

Większość sklepów monopolowych w Kolumbii Brytyjskiej jest również zamknięta w Boże Narodzenie i Nowy Rok, ale w pozostałe dni pozostają otwarte w różnych godzinach. Sprawdź stronie internetowej BCL Do najbliższej lokalizacji. Prywatne sklepy monopolowe będą prawdopodobnie otwarte, ale pamiętaj, aby sprawdzić przed udaniem się do nich.

READ  Dziwaczna scena CGI Flasha została nakręcona osobiście

Muzea i atrakcje turystyczne

the Galeria Sztuki w Vancouver Będzie nieczynne w Boże Narodzenie, ale w Wigilię i drugi dzień świąt będzie otwarte od 10:00 do 16:00.

Świat nauki W Święta Bożego Narodzenia czynne od 10:00 do 15:00. Jest zamknięty nawet w Boże Narodzenie i drugi dzień świąt.

the Muzeum Vancouver Jest nieczynne w Boże Narodzenie, ale w Wigilię jest otwarte od 10:00 do 15:00, a następnie w drugi dzień świąt powraca do normalnych godzin pracy.

Reklama 4

Treść artykułu

Aby zobaczyć z lotu ptaka centrum Vancouver i ośnieżone góry North Shore, Obserwatorium w Vancouver Otwarte w godzinach 10:00-16:00 w Wigilię i Boże Narodzenie. Ostatnia szklana winda na wieżę odjeżdża o 15:30

Wiadukt w Kanadzie w Canada Place czynne w Wigilię i dziś z rezerwacjami do godz. 18:00. Cała atrakcja będzie zamknięta w dniach 8–21 stycznia ze względu na poprawę komfortu zwiedzania.

the Akwarium w Vancouver In Stanley Park jest otwarty 365 dni w roku, a w Wigilię i drugi dzień Bożego Narodzenia zamyka się o 15:00. Ciesz się nurkowaniem Świętego Mikołaja w ramach świątecznych uroczystości aż do Wigilii.

Wonka
Dobrze przyjęty nowy film o Willym Wonce jest już wyświetlany w kinach, a w Boże Narodzenie będzie można go oglądać w Metro Vancouver. Zdjęcia: Jaap Piotendijk /Zdjęcia Warner Bros

Kina Cineplex są otwarte na bożonarodzeniowe filmy. Wśród filmów familijnych w tym sezonie znajduje się najnowszy film o Trollach „Wonka” oraz film animowany „Migracja”, którego premiera odbędzie się 25 grudnia. cineplex.com Na czas pokazów. Niezależne teatry, takie jak teatry w Rio i Hollywood, są zamknięte.

Jedzenie i picie

Większość restauracji i kawiarni jest zamknięta w Boże Narodzenie, ale sklepy typu fast food, takie jak Starbucks, McDonald's i Tim Hortons, są zwykle otwarte w Boże Narodzenie.

Godziny otwarcia kawiarni Starbucks będą się różnić w zależności od lokalizacji, a sklepy mogą dostosowywać godziny pracy w zależności od potrzeb biznesowych i klientów – twierdzi firma. Klienci, którzy chcą miętowej mokki, mogą sprawdzić aktualne godziny otwarcia kawiarni Starbucks.

Reklama 5

Treść artykułu

Jeśli masz ochotę na porządny posiłek zasiadany, najlepszym wyborem będą restauracje hotelowe i restauracje chińskie, z których wiele pozostaje otwartych w Boże Narodzenie. Stół jest otwartyportal rezerwacji restauracji, zawiera listę ponad trzynastu restauracji otwartych 25 grudnia w Metro Vancouver.

rekreacja

Bardzo Biblioteka Publiczna w Vancouver Oddziały zamykają się o godzinie 17:00 w Wigilię, następnie będą nieczynne w Boże Narodzenie i Boże Narodzenie. Jedynym wyjątkiem jest oddział VPL w Carnegie, który nie jest zamknięty w święta.

Baseny, centra fitness i domy kultury w Metro Vancouver mogą mieć krótsze godziny pracy lub być zamknięte w czasie wakacji, dlatego przed wyruszeniem sprawdź online. Godziny otwarcia Centrum Społeczności w Vancouver można sprawdzić pod adresem vancouver.ca.

Jeśli chcesz popływać 25 grudnia, basen Hillcrest i centrum wodne w Vancouver będą otwarte w krótszych godzinach.

the Lodowisko Robson Square Otwarte zimą i przez całe święta Bożego Narodzenia. Lodowisko jest otwarte od 9:00 do 17:00 w Wigilię Bożego Narodzenia, od 11:00 do 17:00 w Boże Narodzenie i od 9:00 do 21:00 w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. Jazda na nartach jest bezpłatna, a wypożyczenie sprzętu narciarskiego kosztuje 5 dolarów.

Zarządzane przez miasto lodowiska w ośrodkach kultury Kerrisdale i Trout Lake są również otwarte w Boże Narodzenie w godzinach od 10:00 do 18:00.

Reklama 6

Treść artykułu

Miejskie pola golfowe są zamknięte od 23 grudnia do 12 stycznia.

TransLink Autobusy, SkyTrain i SeaBus kursują zazwyczaj według rozkładu jazdy w niedziele/święta państwowe, w tym w Boże Narodzenie. Obowiązują taryfy weekendowe, więc pasażerowie muszą zapłacić jedynie za jedną strefę, aby podróżować przez system.

Biura rządowe

Urzędy rządowe będą w większości zamknięte od soboty do wtorku, od 23 do 26 grudnia, w tym centra Service Canada w pobliżu metra Vancouver, które drugi dzień świąt traktuje jako dzień ustawowo wolny od pracy. Sprawdź lokalizacje BC servicecanada.gc.ca.

Wszystkie lokalizacje ICBC są zamknięte w dniach 25 i 26 grudnia, ale możesz zgłosić szkodę online 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, pod adresem icbc.com.

[email protected]


Dodaj naszą stronę do zakładek i wspieraj nasze dziennikarstwo: Nie przegap nowości, o których musisz wiedzieć — dodaj VancouverSun.com i TheProvince.com Do swoich zakładek i zapisz się do naszych biuletynów tutaj.

Możesz także wesprzeć nasze dziennikarstwo subskrypcją cyfrową: za jedyne 14 dolarów miesięcznie masz nieograniczony dostęp do The Vancouver Sun, The Province, The National Post i 13 innych kanadyjskich serwisów informacyjnych. Wesprzyj nas subskrybując już dziś: Vancouver Słońce | Gubernatorstwo.

Treść artykułu

Luna Nunez

"Gracz. Introwertyk. Rozwiązujący problemy. Twórca. Myśliciel. Przez całe życie ewangelista żywności. Orędownik alkoholu."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *