Kolumbia Brytyjska nakłada na RBC karę w wysokości 2,2 miliona dolarów za niezastosowanie się do dokumentów hipotecznych – BC News

Kolumbia Brytyjska nakłada na RBC karę w wysokości 2,2 miliona dolarów za niezastosowanie się do dokumentów hipotecznych – BC News

Agencja ochrony konsumentów Kolumbii Brytyjskiej nałożyła na Royal Bank of Canada karę w wysokości 2,2 miliona dolarów za nienależytą spłatę kredytu hipotecznego – jest to proces, przez który musi przejść bank, aby zrzec się prawa do zajęcia nieruchomości po całkowitej spłacie kredytu hipotecznego.

W postępowaniu egzekucyjnym wydanym 15 grudnia przez Consumer Protection BC stwierdzono, że bank nie wywiązał się odpowiednio ze swoich zobowiązań w zakresie spłaty kredytu hipotecznego w okresie spłaty kredytu w latach 2018–2022.

Agencja regulacyjna stwierdziła, że ​​jej najnowsze zawiadomienie stanowi zakończenie postępowania dyscyplinarnego przeciwko wszystkim pięciu głównym kanadyjskim bankom i niektórym spółdzielczym kasom oszczędnościowo-kredytowym za zbiorowe zaniedbania w prawidłowej spłacie kredytów hipotecznych w Kolumbii Brytyjskiej.

W sumie w tym roku agencja nałożyła kary na sześć banków o prawie 11,7 mln dolarów.

Najwyższą karę nałożono na TD Canada Trust w wysokości 5,3 mln dolarów, a następnie 3,4 mln dolarów na CIBC. Scotiabank (387 150 USD), Bank of Montreal (132 700 USD) i HSBC (305 900 USD) również zostały wcześniej ukarane za niespłatę kredytu hipotecznego w ciągu 30 dni od całkowitej spłaty kredytu hipotecznego.

Royal Bank zobowiązał się do składania agencji raportów do listopada 2024 r., pokazujących, jak prawidłowo spłacać kredyty hipoteczne.

„To wspaniały prezent bożonarodzeniowy dla wszystkich osób działających w branży kredytów hipotecznych na cele mieszkaniowe” – powiedział Ron Asher, główny prawnik Stowarzyszenia Notariuszy Kolumbii Brytyjskiej, w odpowiedzi na najnowsze ustalenia.

Asher powiedział, że po przeprowadzeniu przez agencję kontroli notariusze zauważyli wyraźną poprawę pożyczkodawców w zakresie prawidłowej spłaty kredytów hipotecznych.

„Ludzie doceniają wysiłki, jakie podejmują, aby chronić konsumentów” – stwierdziła Asher.

READ  Ceny artykułów spożywczych w Kanadzie: jak działa łańcuch dostaw

Sankcje nałożono także na First National Financial GP Corporation (29 200 dolarów); Oszczędności w kapitale przybrzeżnym (47 900 USD); Unia Oszczędnościowa Miasta Vancouver (86 300 USD); First Western Credit Union (14 000 dolarów) i Prospera Credit Union (8800 dolarów).

Co to jest umorzenie kredytu hipotecznego?

Kredytodawca hipoteczny ma obowiązek dostarczyć pożyczkobiorcy dokument zwolnienia, aby Urząd ds. Tytułów i Geodezji Kolumbii Brytyjskiej mógł zbadać tytuł własności nieruchomości. W Kolumbii Brytyjskiej maksymalna opłata, jaką pożyczkodawca może pobrać za ten dokument, wynosi 75 USD.

W przypadku, gdy właściciel domu sprzedaje swój dom za pieniądze należne z tytułu kredytu hipotecznego, prawnik lub notariusz zazwyczaj ułatwia spłatę, pobierając od kupującego pieniądze w celu spłaty pożyczkodawcy. Wszelkie pozostałe pieniądze trafiają do sprzedawcy.

W tym momencie bank musi dostarczyć dokument zwolnienia pożyczkobiorcy i urzędowi własności gruntów, zapewniając w ten sposób sprzedającemu i kupującemu spokój ducha co do czystej transakcji i własności nieruchomości.

Wyszły na jaw masowe oszustwa związane z dokumentami dotyczącymi absolutorium

Wymogi Kolumbii Brytyjskiej w zakresie ulg hipotecznych zostały zaostrzone w związku z oszustwem prawnika Martina Wyricka i rzekomym oszustwem rzekomego partnera i dewelopera Wyricka, Tarsema Gilla. Sprawa jest nadal rozpatrywana przez sąd po tym, jak Gill wycofał swoje przyznanie się do winy z maja 2013 roku.

Wyrick przyznał się, że nie spłacał kredytu hipotecznego po otrzymaniu pieniędzy od nabywców domów. Zamiast tego Wyrick powiedział, że przekazał Jill wpływy ze sprzedaży, aby sfinansować jej projekty rozwojowe.

Wyrick został skazany na siedem lat więzienia i utracił licencję na wykonywanie zawodu prawnika.

Całkowita suma piramidy wyniosła 40 milionów dolarów, w wyniku której wypłacono środki z funduszu kompensacyjnego Law Society Compensation Fund, funduszu ubezpieczeniowego dla klientów, którzy zetkną się ze sprzeniewierzeniem funduszy przez prawnika.

READ  Mazda ogłosiła certyfikację NACS – w ramach której wiele jej pojazdów elektrycznych będzie zasilanych doładowaniami Tesli

W orzeczeniu Wiricka sędzia zauważył, że program „skutkował nałożeniem na prawników szeregu nowych wymogów sprawozdawczych w związku ze spłatą rachunków hipotecznych i powierniczych”. Obejmował także zmiany w ustawodawstwie prowincji w zakresie udzielania ulg przez kredytodawców hipotecznych.

Asher powiedział, że w następstwie sprawy Wyricka przepisy zostały zaostrzone. Jednak przez kilka lat pożyczkodawcy nie przestrzegali tych zasad, dopóki agencja nie interweniowała.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *