Nawet w kosmosie zaczyna przypominać Boże Narodzenie

Nawet w kosmosie zaczyna przypominać Boże Narodzenie

Gromada „Choinka” znajduje się w Galaktyce Drogi Mlecznej, około 2500 lat świetlnych od Ziemi.

„Gromada Choinkowa” to rój gwiazd i gazu oddalony o około 2500 lat świetlnych od Ziemi, zarejestrowany przez należące do NASA Obserwatorium Rentgenowskie Chandra. —×/NASA

Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (NASA) wykonała niedawno oszałamiające zdjęcie zjawiska kosmicznego, które wygląda jak choinka wśród gwiazd. Wzgórze wspomniany.

Zdjęcie przedstawia grupę młodych gwiazd w wieku od jednego miliona do pięciu milionów lat, znaną jako NGC 2264 lub „Gromada Choinki” – według NASA, niezależnej agencji kosmicznej rządu Stanów Zjednoczonych.

Gromada NGC 2264 znajduje się w Drodze Mlecznej, około 2500 lat świetlnych od Ziemi i składa się z gwiazd „mniejszych i bardziej masywnych od Słońca, z których niektóre mają mniej niż jedną dziesiątą masy Słońca, a inne zawierają około siedem razy więcej” – stwierdziła NASA. Masa Słońca.

Gromada wygląda jak kosmiczne drzewo ze sznurami świecących świateł i zielonym gazem w środku, co reprezentuje „igły sosny” drzewa.

Agencja dodała: „Niebieskie i białe światła to młode gwiazdy emitujące promieniowanie rentgenowskie odkryte przez należące do NASA Obserwatorium Rentgenowskie Chandra”.

„Dane optyczne z 0,9-metrowego teleskopu WIYN należącego do National Science Foundation na szczycie Kitt pokazują gaz w mgławicy w kolorze zielonym, zgodnym z „igłami sosnowymi” na drzewie, a także dane w podczerwieni z przeglądu Two Micron All Sky Survey. Pierwszy plan i tło przeglądu gwiazdki w kolorze białym.

NASA obróciła zdjęcie o około 160 stopni od astronomicznego standardu północy, skierowaną w górę, co umieszcza wierzchołek stożkowego kształtu drzewa w pobliżu szczytu.

Obserwatorium rentgenowskie Chandra należące do agencji kosmicznej udostępniło animację w serwisie X, znanym wcześniej jako Twitter, przedstawiającą nowo powstałe gwiazdy w gromadach, które wyglądają jak migoczące lampki bożonarodzeniowe.

Te nowe gwiazdy są „lotne i mogą powodować silne rozbłyski, jeśli zostaną uchwycone w promieniach rentgenowskich i innych rodzajach zmian, które można zobaczyć w różnych typach światła” – podaje NASA.

READ  Rozwój inteligencji zbiorowej

Jednak „migające światła” na filmie zostały sztucznie stworzone, aby podkreślić pozycje gwiazd widocznych w promieniach rentgenowskich NASA. W prawdziwym życiu gwiazdy nie są zsynchronizowane.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *