Byli Kanadyjczycy porównują obecną rundę playoff do 93. zwycięstwa w Pucharze Stanleya

Jakość. Sukces w godzinach nadliczbowych. Konsekwentna gra defensywna i ogólny atak ofensywny.

Istnieje wiele podobieństw między Kanadyjczykami a zespołem z Montrealu z lat 1992-93, który był ostatnim kanadyjskim zespołem, który wygrał Puchar Stanleya.

Obie drużyny miały powolny start w pierwszej rundzie przed odzyskaniem sił. Zwycięskie passy posezonowe pomogły nabrać rozpędu. A gwiazda netminerów — Patrick Roy w 1993 roku i Carrie Price w 2021 roku — została przekazana, gdy gry były na linii.

– Liderzy naprawdę robią postępy w najlepszych momentach – powiedział we wtorek były napastnik Kanadyjczyków Brian Bellos. „W trakcie play-offów zamierzaliśmy dotrzeć do półfinału, przechodząc do dogrywek, a Patrick powiedział:” Nie martwcie się chłopcy. Poświęć tyle czasu, ile potrzebujesz. Nie pozwolę strzelić gola ”.

„Kiedy najlepszy facet w twoim zespole tak mówi, naprawdę w niego wierzysz i to dodaje ci pewności siebie”.

blok książki

Guy Carboneau: Habs to zupełnie inny zespół od początku play-offów

08 czerwca 2021

Roy był siłą w Montrealu w tym roku w drużynie, która wygrała dziesięć meczów w dogrywce i wysłała Quebec, Buffalo, New York Islanders i wreszcie Los Angeles Kings pod wodzą Wayne’a Gretzky’ego w pięciomeczowym finale.

W międzyczasie Price wraca do swojej wielkiej walki po bardzo regularnym sezonie. Regularnie wiązał ręce bardzo ulubionego Toronto Maple Leafs w pierwszej rundzie i wrócił ponownie w wygranym Winnipeg Jets.

Montreal wygrał siedem meczów z rzędu — cztery mecze przed Habs Series z 1993 roku — i miałby dobry odpoczynek w meczu trzeciej rundy przeciwko Vegas Golden Knights lub Colorado Avalanche.

„Następna runda będzie wielką wiadomością dla wszystkiego, ponieważ ostatnie cztery zespoły nie grały ze sobą przez cały rok” – powiedział były kanadyjski obrońca Kevin Haller. „Więc masz sytuację, w której tak naprawdę nie wiesz, jak mierzyć, dopóki być może nie wejdziesz do gry drugiej. Bez względu na wszystko uderzą w silną drużynę”.

READ  NHL Playoff Picture 2022: Gwiazdy zgarniają finałowe miejsce, kompletnie zaktualizowana tabela

Drużyna z Montrealu z 1993 roku była 16-4 po sezonie, z 13 meczami rozstrzygniętymi jednym golem. Vincent Dumbos prowadził Kanadyjczyków z 23 punktami, a Roy strzelił 2,13 gola wobec średniej i 0,929 proc.

„Nasz system był bardzo defensywny i poddawał się bardzo mało” – powiedział Haller z Calgary. „Nasi napastnicy byli znakomici i zawsze wracali. Trenowaliśmy dużo, aby pokryć strefę D. Myślę, że takie rzeczy mogły dać nam trochę pewności siebie.

„Za każdym razem, gdy zdobędziesz kilka (OT) zwycięstw z rzędu, poczujesz się trochę lepiej, wchodząc na 4., 5., 6. i tak dalej”.

Kirk Muller, John Leclerc i Eric Desjardins odnieśli solidny występ w 1993 roku w drużynie, którą trener Jack Demers poprowadził do wyniku 48-30-6 i trzeciego miejsca w lidze Adams.

Montreal zajął w tym roku czwarte miejsce w klasyfikacji Northern Division z wynikiem 24-21-11. Podopieczni tymczasowego trenera Dominique’a Ducharme’a wygrali pięć z sześciu meczów jednobramkowych w fazie playoff i przegrali 3:0 w dogrywce.

Tyler Toffoli, który strzelił bramkę OT, aby wyeliminować Jets, jest kapitanem z 10 punktami. Młody Nick Suzuki oraz weterani Eric Stahl i Corey Berry byli również producentami.

Kanadyjska Wielka Czwórka w obronie – Shea Webber, Ben Shearoot, Jeff Petrie i Joel Edmondson – wszyscy zdobywają świetne minuty. Strzelcy karni z Montrealu byli w dobrej formie, prowadząc wszystkie drużyny play-off ze wskaźnikiem zabójstw 90,3%.

„Uwielbiam to, że przez cały czas wnoszą wkład różnych ludzi, co moim zdaniem jest bardzo ważne” – powiedział Bellos z Nowego Jorku. „Masz Bryce, który wygląda jak Roy, grają trochę innym stylem.

„Myślę, że wygrywają przez komisję i myślę, że to najlepszy sposób na zrobienie tego w kwalifikacjach. Każdy musi się tu trochę zaangażować”.

Oczekiwania przed wejściem do Montrealu po zakończeniu sezonu były niskie, po tym, jak zajęli 18. miejsce w 31-zespołowej lidze. Bellows powiedział teraz, że Kanadyjczycy są uzbrojeni w rozpęd i mogą być silni bez względu na przeciwnika.

READ  Guelph Storm zaskakuje London Knights ekscytującym zwycięstwem 5:4

To jedna z tych rzeczy, które (były menedżer Habsa) Serge Savard zawsze powtarzał: „Zabierz drużynę do play-offów i nigdy nie wiesz, co się wydarzy.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *