Dźwięk przestrzenny w Apple Music: jak włączyć, wyszukiwać i odtwarzać

Oficjalne uruchomienie dźwięku przestrzennego W Apple Music, obsługiwane przez Dolby Atmos dla użytkowników iOS/tvOS 14.6 i macOS 11.4 lub nowszych. Rzućmy okiem na to, jak znaleźć i odtwarzać dźwięk przestrzenny, a także jak włączyć tę funkcję do pracy z innymi słuchawkami oprócz AirPods i Beats.

Dźwięk przestrzenny w Apple Music zapewnia naprawdę bogate i wciągające wrażenia podczas słuchania na iPhonie, iPadzie, Macu, Apple TV 4K z HomePod lub innymi głośnikami obsługującymi Dolby Atmos. Oto jak Apple opisuje tę funkcję: „Zdobądź wielowymiarowe wrażenia, które wykraczają poza słuchanie muzyki i sprawia, że ​​czujesz się jakbyś w niej był.”

Największą częścią jest to, że jest dostępny dla wszystkich subskrybentów Apple Music bez dodatkowych kosztów. W tym samouczku skupimy się na Dolby Atmos Spatial Audio, ale możesz także włączyć bezstratną muzykę w wysokiej rozdzielczości w Apple Music z systemem iOS 14.6 i nowszym. Na iPhonie / iPadzie wybierz Ustawienia> Muzyka> Jakość dźwięku> Bezstratny dźwięk. Oto więcej szczegółów na temat Jak działa bezstratnie z Apple Music.

Jak włączyć dźwięk przestrzenny w Apple Music

Domyślnym ustawieniem jest automatyczne wykrywanie Dolby Atmos Spatial Audio w systemie iOS 14.6 i nowszych. Działa to podczas korzystania z plików AirPods, AirPods Pro/ Max i najnowsze słuchawki Beats oraz wbudowane głośniki w nowszym iPhonie XR oraz nowszych i nowszych Najnowsze modele iPada.

Jednak Apple twierdzi, że możesz również używać Spatial Audio z dowolnymi słuchawkami obsługującymi Dolby Atmos z ustawieniem „Zawsze włączone”.

 • Na iPhonie i iPadzie z systemem iOS 14.6 lub nowszym przejdź do aplikacji Ustawienia
 • Przewiń w dół do Muzyka > Dolby Atmos
 • Ustawienie domyślne powinno być automatyczne; Kliknij opcję Zawsze odtwarzaj, jeśli chcesz używać dźwięku przestrzennego ze słuchawkami, które nie są obsługiwane przez Apple / Beats

Jak znaleźć i odtwarzać dźwięk przestrzenny Dolby Atmos

 • Apple Music zaznacza treści dostępne w przestrzennym dźwięku w kartach Słuchaj teraz, Przeglądaj i Szukaj
 • w Karta Przeglądaj-Sprawdź wszystkie listy odtwarzania złożone ze wszystkich utworów muzycznych Spatial Audio, takich jak: Hits, Hip-Hop, Pop, Country, Rock i Jazz
  • Istnieją również sekcje „Nowa muzyka w dźwięku przestrzennym” i „Najlepsze z dźwięku przestrzennego”
 • w Karta wyszukiwania SearchW lewym górnym rogu znajduje się nowa kategoria dźwięku przestrzennego
  • Apple Music używa tego jako centrum dla całej zawartości Dolby Atmos Spatial Audio, w tym filmów, muzyki, samouczków, polecanych albumów, nowych treści i nie tylko.
 • Jeśli chcesz wiedzieć, czy dany album lub utwór jest dostępny w Spatial Audio, przeciągnij go do Apple Music
  • Poniżej okładki albumu i przycisku odtwarzania znajdź „Dolby Atmos”
  • Możesz także sprawdzić, czy utwór jest w Spatial Audio, otwierając Centrum sterowania (przesuń palcem w dół od prawego górnego rogu) i naciśnij długo ikonę słuchawek> znajdź Spatial Audio w prawym dolnym rogu i Dolby Atmos pod suwakiem głośności
READ  Samsung Electronics otwiera nową erę życia w sieci dzięki zaktualizowanemu oprogramowaniu Family Hub™ i globalnemu wprowadzeniu SmartThings Home Life
Jak odtwarzać dźwięk Dolby Atmos Spatial w Apple Music — Tab Tour

Oto jak niestandardowa klasa wyszukiwania wyszukuje dźwięk przestrzenny (możesz też wyszukać „dźwięk przestrzenny”, aby znaleźć dużo treści):

Kolejna rzecz, o której musisz wiedzieć, jeśli pobierasz albumy na swoje urządzenie, musisz je usunąć i ponownie pobrać, aby włączyć Dolby Atmos Spatial Audio.

Aby uzyskać więcej informacji, Apple odpowiada na wiele często zadawanych pytań w aplikacji File Dokument pomocy przestrzennej audio tutaj. Czy doświadczyłeś nowego, wciągającego wyglądu? Podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzach poniżej!

FTC: Używamy linków afiliacyjnych, aby zarabiać. Jeszcze.


Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej informacji o Apple:

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *