Jak dostrzec „ognisty pierścień” zaćmienia słońca na niebie w czwartek?

10 czerwca Kanadyjczycy będą mogli zobaczyć „obrączkowe zaćmienie Słońca”, które ma miejsce tylko wtedy, gdy Księżyc jest daleko od Ziemi

Treść artykułu

Wczesne ptaki dostają robaka. Lub w tym przypadku można wykryć zaćmienie Słońca.

Na czwartkowy poranek, Kanadyjczycy w północnym Ontario, północnym Quebecu i Nunavut będą mogli zobaczyć słońce, „pierścień ognia” wokół księżyca.

Jak na przykład NASA Wyjaśnia, że ​​zaćmienie Słońca występuje, gdy księżyc znajduje się bezpośrednio między Słońcem a Ziemią podczas swojej orbity, uniemożliwiając dotarcie światła słonecznego do Ziemi i rzucając cień na część planety.

Chociaż istnieją trzy główne typy zaćmień Słońca, to, które nastąpi 10 czerwca, będzie „Obrączkowe zaćmienie SłońcaDzieje się tak tylko wtedy, gdy Księżyc znajduje się daleko od Ziemi i nie zasłania pełnego widoku Słońca, powiedziała NASA.

Oznacza to, że księżyc będzie wyglądał jak „ciemny dysk na szczycie większego dysku w kolorze słońca”, powiedziała agencja kosmiczna. Albo jakby wokół księżyca był „pierścień ognia”.

Reklamy

Treść artykułu

Świecący pierścień można zobaczyć podczas rocznego zaćmienia Słońca tylko przez krótki czas i może trwać od ułamka sekundy do ponad 12 minut, zgodnie z od środka. Podczas zeszłorocznego zaćmienia pierścień ognia trwał niecałe półtorej minuty.

Jednak Pierścień Ognia będzie widoczny tylko dla osób w Rosji, Kanadzie i Grenlandii w ramach „Pierścienia Ognia”, zgodnie z godzinaidata.com. Strona zawiera listę miast, w których można zobaczyć zaćmienie, w tym Iqaluit; Nipigon, Ontario Inukgwak, Q.;

Osoby znajdujące się poza pierścieniową ścieżką nadal będą mogły zobaczyć częściowe zaćmienie również w czwartek rano.

To złożone zdjęcie przedstawia księżyc poruszający się przed słońcem podczas rzadkiego zaćmienia Słońca
To złożone zdjęcie pokazuje księżyc poruszający się przed słońcem w rzadkim „ognistym pierścieniu” zaćmienia Słońca, widzianym z Tanjung Piai w Malezji 26 grudnia 2019 roku. Zdjęcie Sadiqa Asirafa /AFP przez Getty Images

W Toronto i Ottawie mieszkańcy będą mogli zobaczyć częściowe zaćmienie o 5:40 rano. Słońce zostanie zasłonięte w 80 procentach. Kanadyjska Agencja Kosmiczna (CSA). Mieszkańcy Montrealu minutę wcześniej zobaczą 79% zasłoniętego słońca.

Reklamy

Treść artykułu

O 5:24 rano w Winnipeg słońce będzie zakryte przez 43 procent; Według Kanadyjskiej Agencji Kosmicznej, o 6:33 rano w Halifax będzie on pokryty w 70 procentach.

Będzie też zaćmienie transmisja na żywo Czwartek dla tych, którzy chcą oglądać z domu.

Niebezpiecznie jest patrzeć bezpośrednio na promienie słoneczne, także wtedy, gdy słońce jest częściowo przesłonięte podczas zaćmienia Słońca. według Królewskie Towarzystwo AstronomiczneSłońce jest tak jasne, że patrzenie na nie może cię oślepić, więc ci, którzy chcą zobaczyć zaćmienie, powinni nosić specjalne okulary zaćmienia.

Możliwe jest również użycie pliku Lustro Aby wyświetlić obraz zaćmienia na ścianie lub zrobić plik kamera otworkowa Z kartonem, folią aluminiową, taśmą maskującą i spinaczem do papieru.

Nastąpi następne całkowite zaćmienie, w którym Słońce, Księżyc i Ziemia znajdują się w linii prostej 8 kwietnia 2024.

Reklamy

Reklamy

Komentarze

Postmedia zobowiązuje się do utrzymywania aktywnego i obywatelskiego forum do dyskusji i zachęcania wszystkich czytelników do dzielenia się opiniami na temat naszych artykułów. Moderowanie komentarzy może potrwać do godziny, zanim pojawią się w Witrynie. Prosimy, aby Twoje komentarze były trafne i pełne szacunku. Włączyliśmy powiadomienia e-mail — otrzymasz teraz wiadomość e-mail, jeśli otrzymasz odpowiedź na swój komentarz, jeśli pojawi się aktualizacja obserwowanego wątku komentarzy lub jeśli jest to użytkownik, którego obserwujesz. odwiedziliśmy Wytyczne dla społeczności Aby uzyskać więcej informacji i szczegółów na temat ustawiania pliku E-mail Ustawienia.

READ  Cele poprawy zarządzania pchełkami

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *