Budynek biurowy Mattel w Warszawie

Budynek biurowy Mattel w Warszawie

Zdjęcia biura Mattel, warszawski biurowiec, polski projekt wnętrz komercyjnych, polski producent zabawek

29 marca 2024 r

Architektura: BIT Creative

Lokalizacja: Skyliner 1, ul. Prosta 67, Warszawa, Polska

Zdjęcia autorstwa Photomojito

Biuro Mattel, Polska

Historia najsłynniejszej zabawki świata przyciągnęła do kin miliony widzów, potwierdzając sukces firmy Mattel. Zobacz wnętrze warszawskiego biura Mattel zaprojektowane przez BIT CREATIVE.

Biuro Mattel Polska

W sercu biznesowej dzielnicy Warszawy, na 34. piętrze Skylinera, polska siedziba firmy Mattel zajmuje powierzchnię 650 metrów kwadratowych i przenosi wszystkich w magiczny świat najpopularniejszego producenta zabawek dla dzieci. Barbie, Fisher Price, Hot Wheels czy Matchbox to już kultowe produkty, które stały się ważnym, jeśli nie dominującym elementem wyposażenia wnętrz.

Biuro Mattel Polska

– Główną ideą przy tworzeniu koncepcji warszawskiego biura Mattel było stworzenie kolorowego wnętrza, które odzwierciedliłoby ducha produktów tworzonych przez markę, którą wszyscy tak dobrze znamy – mówi architekt Barnaba Kreslecki. – Jednocześnie skupiliśmy się na stworzeniu wnętrza, które nie przytłoczy pracowników ilością kolorów i intensywnością kontrastów. Między innymi zdecydowaliśmy się na wizualne zróżnicowanie przestrzeni w zależności od pełnionej funkcji – dodaje.

Biuro Mattel Warszawa Polska

Dlatego sale konferencyjne zostały nasycone kolorami i motywami marki z portfolio inwestora, natomiast otwarte przestrzenie wspólne i przestrzenie ściśle robocze zostały wyciszone poprzez zastosowanie jedynie ograniczonej palety barw (szary i biały) oraz delikatnych akcentów. Dominującym kolorem w brandbooku firmy jest czerwień.

Biuro Mattel Warszawa Polska

– Z perspektywy korytarzy czy otwartej przestrzeni wnętrze biura Mattela może wydawać się ciche i stonowane. Jednak sale konferencyjne, pogrupowane według wielkości, wewnątrz są pełne koloru – podkreśla architekt Jakub Bubel.

Biuro Mattel Warszawa Polska

W biurze znajdują się sale konferencyjne różnej wielkości, pokoje do współpracy, duża funkcjonalna kuchnia, a także otwarty plan i wydzielone obszary biurowe. Recepcja wraz z poczekalnią wpisuje się w całościowy charakter wnętrza. Sufity perforowane, sufity malowane, ciepłe drewno czy kolory takie jak biel, szarość i czerwień można spotkać także w pozostałych obszarach biura. Z kolei punktem zapowiadającym zwrot w aranżacji wnętrz jest sofa w kształcie autobusu Barbie.

READ  Team Electric rozwija się w Polsce dzięki umowie z Remondową

Biuro Mattel Warszawa

Dwie główne i większe sale konferencyjne reprezentują najbardziej rozpoznawalne marki, Barbie i Fisher Price. Ponieważ pomieszczenia można ze sobą łączyć, wizualnie nawiązują do siebie, będąc jednocześnie swoim lustrzanym odbiciem. Małe czteroosobowe domki znajdują się pod markami Hot Wheels i Matchbox – i w tym przypadku są do siebie podobne wizualnie. Na ścianach grafiki wykonane przez inwestora oraz Lacobel do pisania. W obu salach nieszablonowym rozwiązaniem są stoły wzorowane na fragmentach silnika samochodowego oraz zmodyfikowane krzesła konferencyjne stworzone z oryginalnych foteli samochodowych.

Biuro Mattel Warszawa

Trzecią grupę stanowią małe sale, które przeznaczone są głównie do kameralnych spotkań. Cechą wspólną tych pomieszczeń jest sposób i lokalizacja konkretnego wykończenia. Jednak każda z nich posiada unikalne elementy marki, np. planszę do gry Scrabble w formie stołu czy ścianę megabloków. W każdym z tych pomieszczeń sufit i ściany utrzymane są w niezwykle żywych barwach z kolorystyki każdego produktu, podkreślając charakter reprezentowanej przez niego marki.

Biuro Mattel Warszawa

Natomiast pomieszczenia dla personelu w przestrzeni otwartej utrzymane są w biało-szarej kolorystyce z czerwonymi elementami. Sufit w tych pomieszczeniach jest elementem wspólnym całej aranżacji, jednak nad stołami wiszą lampy o dużej średnicy. Ściany zdobią dekoracyjne panele ozdobione tkaniną w dwóch kolorach. Odważniej udekorowano natomiast strefy społeczne i strefę współpracy wraz ze strefą cool.

Biuro Mattel Warszawa

– W pokoju wspólnym chcieliśmy dodać kilka elementów wykończeniowych, aby nadać kuchni charakter retro. Można więc znaleźć karbowane szafki kuchenne lub jasny blat z lastryko i neon na ścianach. Pod dachem zaprojektowaliśmy stalowe kwietniki z siatki cięto-ciągnionej, gdzie w doniczkach rosną żywe rośliny – mówi architekt Zuzanna Wojda.

Biuro Mattel Polska

Kolejnym niewątpliwym atutem tej sali jest jej usytuowanie na rzucie od narożnika 34, skąd w czasie przerw kawowych roztacza się panoramiczny widok na Warszawę i okolice. Z tego powodu w kuchni zaplanowano różne miejsca do siedzenia – fotele, krzesła i sofę, aż po straganiarzy na blacie barowym bezpośrednio nad nim.

READ  The Black Hitters rywalizują w turnieju boksu kobiet w Polsce

Biuro Mattel Polska

Natomiast strefa współpracy, połączona ze strefą sylwetki, to część biura pełniąca różne funkcje. Służy nie tylko jako przestrzeń współpracy, ale także pomaga rozluźnić strukturę dużych wewnętrznych spotkań. W tym pomieszczeniu umieszczone są wygodne meble takie jak sofa modułowa, fotele czy huśtawka mocowana do sufitu, a także wysokie krzesełka z małym, wygodnym tabletem do pracy na laptopie.

Choć przy opracowywaniu projektu układu przestrzennego umieszczenie tak dużej liczby funkcji na stosunkowo małej powierzchni było dużym wyzwaniem, jak widać, architekci BIT CREATIVE sprostali temu zadaniu w stu procentach.

Biuro Mattel Warszawa

Biuro Mattel w Warszawie – Informacje o budynku

Architekt: BIT Creative – https://www.bitcreative.info/
Inwestor: Mattel Poland Sp. ogród zoologiczny
Lokalizacja: Skyliner 1, ul. Prostej 67, Warszawa
Projekt: BIT CREATIVE w składzi: Barnaba Kreslecki, architekt Jakub Bubel, architekt Agata Krzywiska, architekt Joanna Czarska, architekt Zuzana Wojda

O firmie BIT Creative
Studio Kreatywne BIT specjalizuje się w projektowaniu przestrzeni i projektowaniu wnętrz dla klientów korporacyjnych. Oferuje szeroki zakres usług związanych z relokacją i reorganizacją siedzib firm. To zespół profesjonalnych architektów i projektantów z wieloletnim doświadczeniem w aranżacji przestrzeni komercyjnych. Studio zostało założone w 2017 roku przez Barnabę Kreśleckiego.

Biuro Mattel Polska

Zdjęcie: Photomojito

Biuro Mattel, Warszawa, Polska Otrzymano obrazy/informacje 290324

Adres: Skyliner 1, ul. Prosta 67, Warszawa, PolskaWschodnia Europa

Nowa Polska Architektura

Współczesna architektura polska

Polskie projekty architektoniczne – lista chronologiczna

Wiadomości o polskiej architekturze

E-Architect's Warsaw Architecture Tours – Piesze wycieczki po stolicy Polski dla wcześniej zarezerwowanych grup

Wieża VersoWarszawa, Polska Centralna
Architektura: Foster + Partnerzy
Warsaw Tower Warszawa Polska
Zdjęcie © Aaron Hargreaves / Foster + Partners
Warsaw Tower Warszawa

Budynek biurowy Q22Warszawa
Architektura: Kuryłowicz & Associates
Budynek biurowy Q22 Warszawa
Fotografia: Echo Investments
Budynek biurowy Q22 Warszawa

Lotnisko PKPMiędzy Warszawą a Łodzią
Architektura: Foster + Partners, z Pro Hopboldem
Port Lotniczy CBK Polska: Port Centralny Kommunikaszyn
Zdjęcie: Foster + Partnerzy
Lotnisko PKP

READ  Książę Filip został przeniesiony do innego szpitala. Co z nią?

Willa RedenChorzów, Śląsk, Polska Południowa
Projekt: Architekt Maciej Franta – Grupa Franta
Villa Redon Apartamenty Chorzów, Śląskie Domy
Fot. Tomasz Zakrzewski
Rezydencje Villa Redon

Grób MęczennikówPolska południowo-środkowa
Architekci: Nisio Design International
Wiadomości o Polskiej Architekturze Grób Męczennika Migneo
Fot. Marcin Czechowicze
Cmentarz Męczenników w Mignyowie

Domek ogrodowy w Izbicy
Projekt: Obietnice KWK
Żywy dom ogrodowy Polska
Fot. Jakub Certowicz
Dom w Izbicy

Polska architektura

Komentarze / Zdjęcia Biuro Mattel, Warszawa, Polska Zaprojektowana przez BIT Creative Page jest mile widziana.

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *