Apple dodaje nieoczekiwaną bezpłatną aktualizację dla wszystkich użytkowników iPhone'a 12

Apple dodaje nieoczekiwaną bezpłatną aktualizację dla wszystkich użytkowników iPhone'a 12

Kiedy Apple wypuściło iOS 17.4 w pierwszym tygodniu marca, nie wspomniało o żadnej aktualizacji możliwości bezprzewodowego ładowania iPhone'a 12. Według Świat MacaWygląda na to, że od uruchomienia programu użytkownicy iPhone'a 12 mogą ładować swoje urządzenia znacznie szybciej, nawet przy użyciu odpowiednich podkładek do ładowania bezprzewodowego innych firm, co wcześniej było ograniczone do urządzeń z certyfikatem Apple.

Apple wprowadziło ładowanie bezprzewodowe w 2017 roku wraz z iPhonem. Dwa elementy.

Więcej z ForbesaApple iPhone 16: nowy wyciek obiecuje szybką ulepszoną konstrukcję

Jednak pojawił się problem. Chociaż iPhone'a 12 można ładować z dużą prędkością do 15 W, jeśli użyjesz podkładki ładującej z certyfikatem MagSafe, takiej jak ta wyprodukowana przez Apple, podkładki innych firm, które nie posiadają tej autoryzacji, osiągną maksymalną pojemność ładowania tylko o połowę mniejszą , 7,5 wata.

Potem przyszła kolej na Qi2, następną generację bezprzewodowego ładowania, stworzoną przez Wireless Power Consortium, którego członkiem jest Apple, i która opiera się na MagSafe. Jak skomentował Macworld: „Apple przekazał Wireless Power Consortium (WPC) specyfikację MagSafe, która ma służyć jako podstawa dla profilu mocy magnetycznej Qi2, który definiuje sposób działania nowej generacji Qi. Apple jest „członkiem sterującym” WPC i Przewodniczący Zarządu WPC.”

Seria iPhone 15 jest kompatybilna z Qi2 od samego początku, co oznacza, że ​​podkładki Qi2 dowolnego producenta mogą osiągnąć szybkie ładowanie z mocą 15 W.

Następnie, wraz z wydaniem systemu iOS 17.2 w grudniu ubiegłego roku, firma Apple ogłosiła, że ​​dzięki tej aktualizacji oprogramowania wykonała ten sam krok naprzód w przypadku iPhone'a 14 i iPhone'a 13. Ale o jedynym innym iPhonie z MagSafe, czyli o iPhonie 12, nie wspomniano.

Macworld twierdzi, że testy z użyciem ładowarki Qi2 i iPhone'a 12 pokazują ładowanie telefonu z mocą 15 W, a „pokazują nawet animację ładowania z mocą zaledwie 15 W”.

To niespodzianka, ponieważ Apple nie wspomniał o tym w uwagach do wydania iOS 17.4. Oznacza to, że elegancka i atrakcyjna nowa bezprzewodowa podkładka ładująca Anker MagGo będzie ładować iPhone'a 12 z szybkością lub większą szybkością niż własna podkładka Apple, ale za nie więcej niż połowę ceny: podkładka Anker kosztuje 21,99 USD, podczas gdy Apple kosztuje 39 USD.

Chociaż nie jest niespodzianką, że Apple był w stanie zaktualizować iPhone'a 12 do tego, zaskakujące jest to, że nie ogłosili tego fajnego dodatku.

Więcej z ForbesaApple iPhone 16 Pro: nowy wyciek ujawnia zaktualizowane kolory, które pojawią się tej jesieni

Chodź za mną Świergot.

READ  Trzecia faza PlayStation China Hero Project obejmie ponad 10 tytułów

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *