Dwa ciała wydobyto po katastrofie mostu Francis Scott Key Bridge w Baltimore Aktualności

Dwa ciała wydobyto po katastrofie mostu Francis Scott Key Bridge w Baltimore  Aktualności

Czterech innych pracowników, którzy byli na moście, gdy się zawalił, nadal uważa się za zaginionych i uważa się, że nie żyją.

Nurkowie wydobyli ciała dwóch pracowników budowlanych, którzy zginęli w wyniku zawalenia się mostu Francisa Scotta Key w Baltimore w Stanach Zjednoczonych.

Władze USA znalazły w środę szczątki pracowników czerwonego pickupa, który dzień wcześniej wrzucono do ujścia rzeki Patapsco, kiedy kontenerowiec pływający pod banderą Singapuru Daly zderzył się z mostem Francisa Scotta Key Bridge.

Ustalono, że dwóch mężczyzn to Alejandro Hernandez Fuentes, lat 35, pochodzący z Meksyku, i Dorlean Ronial Castillo Cabrera, lat 26, pochodzący z Gwatemali.

Czterech innych pracowników, którzy wypełniali dziury w moście, nadal uważa się za zaginionych i uważa się, że nie żyją. Dwóch innych pracowników zostało wyciągniętych żywych z wody po zawaleniu się we wtorek wczesnym rankiem.

Roland Butler, pułkownik policji stanowej Maryland, powiedział, że ciężarówka wioząca ciała pracowników znajdowała się na głębokości 7,6 metra (25 stóp) pod wodą, w pobliżu środkowej części zawalonego mostu.

Władze rozpoczęły akcję ratunkową po tym, jak sonar wskazał, że więcej pojazdów zostało uwięzionych pod betonowymi gruzami i poskręcaną stalą mostu, powiedział Butler.

„Na podstawie skanów sonaru jesteśmy głęboko przekonani, że pojazdy są przykryte nadbudówką i betonem, który tragicznie się zawalił” – powiedział Butler na konferencji prasowej.

Admirał Shannon Gilreath ze Straży Przybrzeżnej Stanów Zjednoczonych powiedziała, że ​​władze dowiedziały się, że przed katastrofą statek przeszedł w porcie rutynową konserwację silnika.

Dodał: „Jeśli chodzi o silnik, nie zostaliśmy poinformowani o żadnych problemach ze statkiem”.

Władze portu w Singapurze stwierdziły, że statek przeszedł zewnętrzne inspekcje i uzyskał ważne certyfikaty potwierdzające jego integralność konstrukcyjną i funkcje wyposażenia w momencie kolizji.

W środę śledczy z Krajowej Rady Bezpieczeństwa Transportu weszli na pokład Daly, aby rozpocząć przesłuchania członków załogi uszkodzonego statku, który pozostaje na miejscu katastrofy z częściami zniekształconego mostu na dziobie.

READ  Nikki Haley obiecuje pozostać w wyścigu po bolesnej porażce z Nevadą

„Zostaliśmy poinformowani, że w porcie będą przeprowadzali rutynową konserwację silnika. To jedyna rzecz, jaką zostaliśmy poinformowani o statku w tym zakresie.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *