Anglia. Sarah Everest została zamordowana. Hołd w Londynie z księżną Kate

Mimo że policja odmówiła zezwolenia na zjazd z powodu ograniczeń związanych z wirusem koronowym, w sobotni wieczór w Londynie ludzie zgromadzili się ku pamięci zamordowanej 33-letniej Sarah Evard. Późnym wieczorem wybuchły walki z oficerami. Wcześniej tego dnia kwiaty pod Pomnikiem Sary złożyła między innymi księżna Kate, żona księcia Williama. Masakra wywołała wielkie kontrowersje w Wielkiej Brytanii i debatę na temat bezpieczeństwa kobiet na brytyjskich ulicach. Funkcjonariusz policji został oskarżony o popełnienie przestępstwa szkodliwego.

Zabójstwo 33-letniej Sarah Evert zaszokowało Brytyjczyków. Z powodu jej uprowadzenia i morderstwa postawiono zarzuty osobie, która ma chronić bezpieczeństwo. Wayne Cousins, 48-letni policjant Metropolitan Police, został przywieziony na przesłuchanie w sobotę. Śledztwo wszczęło również Niezależne Biuro ds. Operacji Policji.

Okoliczności śmierci Sarah, która zaginęła podczas spaceru do domu głównymi ulicami Londynu, wywołały debatę w Wielkiej Brytanii na temat bezpieczeństwa kobiet.

Oglądaj TVN24 w Internecie w TVN24 >>>

Czytaj więcej: Policjantowi postawiono zarzut zamordowania 33-letniej dziewczynki

Sarah EvertLondyńska policja

Zbiorowa świadomość i walka z policją ku pamięci zabitych

W sobotę wieczorem w miejscu, gdzie ostatnio widziano Sarę, odbył się wiec uświadamiający poświęcony pamięci zabitych pod hasłem „Przywróć te ulice”. Setki ludzi okazały solidarność z rodziną ofiary i zaprotestowały przeciwko przemocy wobec kobiet. Demonstranci domagali się również zmian w celu zwiększenia bezpieczeństwa. Skandowali na policję „Wstydź się”.

Spotkanie w Club Common w południowo-zachodnim Londynie było wątpliwe, ponieważ w sobotę Metropolitan Police ostrzegła ludzi, aby nie wychodzili na ulice z powodu epidemii. Szef londyńskiej policji Cressida Dick powiedziała, że ​​każde takie spotkanie było „nielegalne i niebezpieczne”. Tak więc organizatorzy czuwania zamiast tego zaprosili nas, abyśmy wieczorem wyszli przed oświetlone świecami domy, ale tego wieczoru do klubu przyszło kilkaset osób. Były walki z policją.

Wcześniej setki ludzi przychodziły przez cały dzień do parku, aby złożyć kwiaty. Księżna Cambridge, żona księcia Williama, najstarszego syna następcy tronu, również była tam po południu, podała agencja Reuters. Jak ogłosił Pałac Buckingham, Kate „pamięta, jak spacerować po Londynie w noc przed ślubem”.

READ  Zarejestruj się, aby otrzymać prawdziwą petardę i nieoficjalną zabawę! „Możesz to zrobić podczas treningu” [WIDEO]

„Zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby upewnić się, że nasze drogi są bezpieczne”.

Premier Boris Johnson ogłosił w sobotę wieczorem, że on i jego partner, Gary Symonds, zapalą świecę ku pamięci Everta.

„Jestem w szoku, słysząc wiadomości o Sarah. Myślę, że cały kraj podziela smutek i szok jego rodziny – powiedział szef brytyjskiego rządu. Powiedział, że zrobi wszystko, co w jego mocy, aby zapewnić, że brytyjskie drogi są bezpieczne, a kobiety nie są atakowane i wykorzystywane.

Debata na temat tego, czy kobiety mogą czuć się bezpiecznie chodząc po brytyjskich ulicach po zmroku, objęła Izbę Gmin.

– Wszyscy modliliśmy się, aby nazwisko Sarah Everett nigdy nie znalazło się na żadnej liście. Przeczytanie nazwisk ponad stu zmarłych zajęło jej cztery minuty.

Funkcjonariuszka London Metropolitan Police 33-letnia Sarah Evert została oskarżona o porwanie i morderstwoNeil Hall / BAP / EPA

Morderstwo, które zaszokowało Brytyjczyków

Wieczorem 3 marca 33-latek z Londynu wrócił od przyjaciela. Kamery monitorujące ostatnio zarejestrowały ją o 21.30. Wtedy ścieżka się załamała.

Zobacz TVN „True” Znaczenie: „Mogę potwierdzić, że to ciało Sarah Everest”. Nadzieje są złamane, złość rośnie

– Sarah jest niecałe kilka metrów od mojego mieszkania. Przestraszyło to nie tylko mnie i moich przyjaciół, ale wszystkich Brytyjczyków – powiedziała Reuterowi Emma Walker, która mieszka w Londynie.

Brytyjska policja szuka 33-letniej dziewczynkiReuters

Policjant został aresztowany we wtorek w Kent, około 100 kilometrów od miejsca, w którym zaginęła Sarah, pod zarzutem porwania i zabicia kobiety. Jego żona, oskarżona o współudział, również została aresztowana, ale zwolniona za kaucją. Ludzkie szczątki znaleziono w środę w lesie niedaleko domu policjanta. „Odzyskaliśmy ciało i rozpoczęliśmy procedury identyfikacyjne. Mogę potwierdzić, że to ciało Sarah Everest” – powiedział Nick Epgrave z londyńskiej policji.

READ  Polska: wskaźnik CBI zbliża się do 14%

Kluczowe źródło zdjęć: Reuters

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *