Amerykańskie agencje kosmiczne, Japonia i Unia Europejska będą gospodarzami hackathonu, aby zbadać wpływ COVID-19 na środowisko

Amerykańskie agencje kosmiczne, Japonia i Unia Europejska będą gospodarzami hackathonu, aby zbadać wpływ COVID-19 na środowisko

COVID-19 wywrócił nasze życie do góry nogami. Oprócz niewyobrażalnej utraty życia ludzkiego, pandemia koronawirusa wpłynęła również na środowisko na kilka sposobów. Na przykład ogromna ilość odpadów medycznych generowanych przez kryzys z pewnością wywarła poważny wpływ na nasze środowisko. Ale rozmiar tego nie jest jeszcze znany. Dlatego agencje kosmiczne w Stanach Zjednoczonych, Japonii i Unii Europejskiej postanowiły zorganizować w przyszłym miesiącu hackathon, aby zbadać skutki minionego roku.

Hackathon Earth Watch Panel odbędzie się mniej więcej w dniach 23-29 czerwca Nagrania Już otwarte tygodniowe wydarzenie. Ma na celu umożliwienie uczestnikom korzystania z potężnych narzędzi obserwacji Ziemi do badania wpływu pandemii COVID-19 na środowisko. Uczestnicy hackathonu zostaną podzieleni na zespoły i poproszeni o rozwiązanie różnych wyzwań społecznych, ekonomicznych i środowiskowych, z wykorzystaniem danych zebranych w okresie pandemii.

NASA wezwała wszystkich programistów, przedsiębiorców, naukowców, projektantów, gawędziarzy, twórców, konstruktorów, artystów i technologów do Dołącz do wydarzenia. Powiedziała, że ​​kwestie, którymi należy się zająć, to jakość powietrza i wody, wpływ gospodarczy, społeczny i rolniczy, wpływ gazów cieplarnianych oraz wpływ wzajemnie połączonego systemu ziemskiego.

W czerwcu ubiegłego roku trzy agencje utworzyły plik Deska rozdzielcza Rejestrowanie krótko- i długoterminowych skutków ograniczeń związanych z pandemią na całym świecie. Uczestnicy będą wykorzystywać i badać dane z interaktywnego zasobu, aby rzucić światło na wpływ pandemii na środowisko. Mogą również oferować rozwiązania, które pomogą ulepszyć Twój pulpit nawigacyjny.

Thomas Zurbuchen, zastępca dyrektora ds. Nauki w NASA, powiedział, że agencje zdały sobie sprawę, że jeśli będą działać razem, mogą zapewnić silniejszy zestaw narzędzi analitycznych do zrozumienia środowiskowych, społecznych i ekonomicznych skutków pandemii.

– powiedział Koji Terada, wiceprezes i dyrektor generalny Dyrekcji 1 ds. Technologii Kosmicznych Japońskiej Agencji Badań Kosmicznych (JAXA).

Tablica rozdzielcza pozwala im porównywać ważne informacje z różnych regionów w różnym czasie – powiedział Tony Tolker Nielsen, dyrektor programów obserwacji Ziemi w Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA).

READ  Identyczne bliźniacze gwiazdy razem wystrzeliwują swoje dżety w przestrzeń kosmiczną

To Google I / O w tym tygodniu na Orbital, podcast Gadgets 360, kiedy omawiamy system Android 12, Wear OS i nie tylko. Później (od 27:29) przechodzimy na Army of the Dead, czyli film Netflixa Zack Snyder. Orbital jest dostępny w formacie Apple PodcastI Podcast GoogleI SpotifyI Amazon Music I gdziekolwiek znajdziesz swój podcast.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *