Lawina prowadzi 3-0 i stawia Bluesa na krawędzi eliminacji

Ulica. Lewis (AFP) – Ryan Graves strzelił gola i ustawił 2, Philip Groupor obronił 31 razy, a Colorado Avalanche wykorzystał drugą połowę z trzema bramkami, aby pokonać St. Louis Blues 5-1 w piątek wieczorem i zająć 3,0 liderów. w pierwszej rundzie meczu Western Division.

Alex Newhawk strzelił swojego pierwszego gola w National Hockey League, a Tyson Ghost, Brandon Saad i GT Comfair strzelili gole dla Avalanche, które w niedzielę w St. Louis zakończyły dobrą passę.

„Myślę, że dziś wieczorem aktywujemy pewien oportunizm” – powiedział trener Avalanche Jared Bidnar. – Mieliśmy dobre szanse na zdobycie kilku bramek, czasami nie robiliśmy ich dobrze, to samo z naszą penetracją i w strefie neutralnej.

Tyler Bozak strzelił gola dla Bluesa, a Jordan Bennington obronił 21 razy.

Graves w drugiej połowie pokonał bezbramkowe wyrównanie na 1:57. Greaves, który właśnie wyszedł z pola karnego, pokonał Benningtona w wyścigu o wolną piłkę w lewym kole i strzelił do pustej bramki.

„Nie wiem, jak to wyszło, ale trochę piszczy w naprawdę dobrym miejscu dla mnie i na szczęście był to mój drugi okres, więc musiałem skoczyć na ich nogę” – powiedział Graves.

Newhook zaliczył 2: 0 i pogrzebał odbicie po uderzeniu Gravesa z 7:23 przed końcem drugiego miejsca.

– Wiedzieliśmy, że będą ostro wychodzić i było jasne, że wyjdą 2: 0 we własnym budynku, więc to tylko część hokeja, to wahania tempa – powiedział Saad. „Wiedzieliśmy, że dostaną ten impuls i myślę, że wykonaliśmy dobrą robotę, trzymając się tego”.

Colorado dodało prowadzenie, pozostawiając 3:52 w drugiej połowie po szybkim podaniu z krążka Josta, kończąc momenty pośpiechu po tym, jak Grubauer miał małą szansę na Jordana Kyrou.

The Blues bezskutecznie wyzwał bramkarza do interwencji – dając Lawinie Mocy grę siły. Ale Bozak strzelił gola na krótkim dystansie zaledwie dziewięć sekund po rzucie karnym, co odciąło Kolorado prowadzenie 3: 1.

READ  Decyzja Malkina w czasie gry po raz pierwszy w sezonie z pingwinami w kaczkach

Trener bluesa Craig Bairup nie był zadowolony z orzeczenia.

„W każdym meczu otrzymujemy jedno lub dwa telefony” – powiedział Birubi. „Zwykle jest za późno na trzecią zmianę. Dostaną cztery lub pięć, ile dziś wieczorem? Pięć? Nie jest niezrównoważone. Nie jestem pewien, dlaczego nie odbiera telefonów, na które zasługujemy. (Colton) Parayko wpada na róg, kopie mocno i nie … Nazywają to, cóż, to kosztuje nas gola.

„To okropne! Jest jednostronne, to nie jest zabawne”.

Grubauer był doskonały od samego początku, oszczędzając 25 obron w pierwszej połowie i wiele więcej piłek w trzeciej rundzie, gdy zdesperowani Bluesowie próbowali wrócić.

„Po prostu nie zauważasz, że był tam bardzo dobry, bardzo łatwo oszczędza” – powiedział Graves. „Tak więc raz po raz ratuje nas, gdy popełniamy błędy”.

Drugi gol Saada w kwalifikacjach 6:18 z lewej strony w trzecim zaowocował zwycięstwem Avalanche. Compher dodał cel z pustą siatką.

Recydywista

Avalanche C Nazem Kadri został zawieszony na osiem meczów za sprawdzenie główki Blues D Justina Faulka w trzeciej tercji drugiego meczu.

To już szósty raz, kiedy Kadri został zawieszony w swojej 12-letniej karierze, a ostatnim było zawieszenie pięciu gier w kwalifikacjach 2019 jako członek Toronto Maple Leafs, aby stać się hitem Boston Bruins F Jake Debrusk.

Kadri otrzymał karę za kontuzję, która nie powróciła i została podrapana przez kontuzję górnej części ciała w piątek.

– Jestem trochę zaskoczony, jeśli mam być z tobą szczery – powiedział Bidnar o długości komentarza. „Przyjrzałem się wszystkim zawieszeniom w głowie w ciągu ostatniego roku, ponieważ wielu graczy, którzy grają z dwoma graczami, doznało poważnych urazów głowy. zatrzymał się jeszcze, więc pomyślałem, że ogólną zasadą są play-offy, które się zdarzają. „Trochę mniej, a sytuacja znacznie się pogorszyła”.

READ  Gracze wyrażają pogardę dla formatu play-off w obecnym FedExCup

Cienka niebieska smuga

Wraz z Falk, Blues stracili Roberta Portoso (górna część ciała) po kontuzji Ghosta, pozostawiając St. Louis z zaledwie czterema obrońcami, którzy ukończyli drugi mecz.

Gdy Falk i Porto odpadli z trzeciej gry, St. Louis musiał zagrać ze Stephenem Santinim i Mitchem Rinke. Santini zagrał tylko w trzech meczach w sezonie zasadniczym, a Rink rozegrał swój jedyny mecz w National Hockey League w 2018 roku.