Algorytm aktywacji Windowsa XP pękł po 21 latach – Ars Technica

Algorytm aktywacji Windowsa XP pękł po 21 latach – Ars Technica
Zbliżenie / Na tym tle jest to możliwe Najczęściej oglądane zdjęcie w historii ludzkościWindows XP zawsze wskazywał, że jest gotowy na spokojną emeryturę. Jednak niektóre z nich mogą nam przeszkadzać.

Charles Aurier/Microsoft

nigdy nie było Również Trudne dla kogoś, kto ma odpowiednią ilość czasu, desperacji lub elastycznego zaangażowania, aby obejść system aktywacji Windows XP. Jednak aktywacja XP, rzeczywisty zaszyfrowany algorytm, który był nienawidzony od samego początku, nie jest tak naprawdę złamany, przynajmniej całkowicie offline. Teraz, po logicznym zakończeniu wszystkiego, co dotyczy XP, rozwiązanie już od miesięcy krąży po internetowych kanałach opartych na forach.

Na blogu tinyapps.org (pierwszy zauważony przez dziennik), który zapewnia małe, ograniczone narzędzia do ograniczonych instalacji systemu Windows, wpis na blogu trafnie zatytułowany „Aktywacja systemu Windows XP: Game Overrozszerza niedawną historię osób chcących aktywować Windows XP ponad 20 lat po jego debiucie, dziewięć lat po zakończeniu jego życia, a co najważniejsze, kilka lat Po tym, jak Microsoft wyłączył serwery aktywacji online (a może po prostu zmienił certyfikaty).

xp_activate32.exe, program o wielkości 18 432 bajtów (skrót zawarty w wpis na blogu tinyapps), pobiera kod wygenerowany przez opcję aktywacji telefonicznej systemu Windows XP i przetwarza go na odpowiedni klucz aktywacyjny (identyfikator potwierdzenia), całkowicie offline. Jest stabilny podczas czyszczenia systemu i ponownej instalacji. Najwyraźniej jest to ten sam klucz, który Microsoft zapewnia dla twojego komputera.

Generatory kluczy, które akceptuje Windows XP, istniały na długo przed tym małym programem offline – było ich mnóstwo. Ale były to zazwyczaj hacki programowe lub narzędzia do deszyfrowania siłowego, które, choć akceptowane lokalnie, nie sprawdzałyby się w firmie Microsoft (na ile są teraz warte). inne narzędzie, Oknaktóry jest ładnie hostowany na serwerach GitHub należących do firmy Microsoft, może generować klucze, ale wymaga zewnętrznego serwera, który w chwili publikacji tego wpisu już nie działa.

READ  5 najlepszych gier sportowych, w które możesz zagrać w ramach subskrypcji Game Pass w marcu 2022 r.

Mamy nadzieję, że większość ludzi tego nie zrobi Potrzebować To narzędzie. W pełni funkcjonalne obrazy XP, które można umieścić w piaskownicy wewnątrz maszyny wirtualnej, istnieją w kilku miejscach, w tym w trybie Windows XP firmy Microsoft dla systemu Windows 7. Oczywiście instalacja XP jest w dużej mierze nieobsługiwana na nowoczesnej maszynie podłączonej do Internetu. Cieszmy się z tego retorycznego i matematycznego triumfu, jednocześnie modląc się za tych, którzy mają do czynienia ze sprzętem, który naprawdę potrzebuje XP.

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *