Bannon uderza DeSantisa i Muska przed salą sądową w nowojorskiej sprawie o przestępstwo

Bannon uderza DeSantisa i Muska przed salą sądową w nowojorskiej sprawie o przestępstwo

Steve Bannon wypowiedział się w czwartek w ostrych słowach na temat jednego z rywali byłego prezydenta Donalda Trumpa o republikańską nominację na prezydenta.

Gdy Bannon wychodził z sądu po ostatnim przesłuchaniu w sprawie prania brudnych pieniędzy w stanie Nowy Jork, CBS News zapytało go o reklamę kampanii prezydenckiej gubernatora Florydy, Rona DeSantisa: Błędne zdarzenie dźwiękowe na portalu społecznościowym Twitter.

„Myślałem, że to totalna katastrofa. Elon Musk to kompletna katastrofa. Jest własnością Komunistycznej Partii Chin” – powiedział Bannon, odnosząc się do CEO Twittera, który był gospodarzem reklamy DeSantisa.

Bannon, który był głównym strategiem w Białym Domu Trumpa i dyrektorem naczelnym kampanii na rok 2016, został oskarżony we wrześniu 2022 roku za swoją rolę w grupie, która zbierała miliony na obietnicach budowy prywatnego muru wzdłuż granicy amerykańsko-meksykańskiej. Prokuratorzy z biura prokuratora okręgowego na Manhattanie Alvina Bragga twierdzą, że zamiast tego zabrali trochę pieniędzy. Bannon nie przyznał się do winy.

Sędzia z Nowego Jorku Juan Merchan powiedział w czwartek, że proces Bannona zaplanowano na 27 maja 2024 r.

Steve Bannon, były doradca Donalda Trumpa, bierze udział w rozprawie przed nowojorskim sądem karnym na Manhattanie 8 września 2022 r.

Agencja Stephena Hirscha/Pool/Anadolu za pośrednictwem Getty Images


Proces pierwotnie miał się odbyć w listopadzie 2023 r., ale sprawa została opóźniona, gdy Bannon musiał zmienić adwokata. Jego pierwotni prawnicy powiedzieli Merchanowi w styczniu, że oni i Bannon mają „nie do pogodzenia” różnice.

Merchan, który przewodniczy również prezydenturze Trumpa Sprawa o przestępstwo fałszowania dokumentacji pracowniczejPowiedział, że zgodził się opóźnić rozpoczęcie procesu, ponieważ obie strony w sprawie Bannona powiedziały, że są zadowolone z terminu. Sprawa Trumpa ma trafić na rozprawę 25 marca 2024 r. Nie przyznał się do winy.

Bannon stanął przed podobnym Opłaty federalne W 2020 ale było Trump go ułaskawił w ostatnich godzinach jego prezydentury. Amnestia prezydencka nie dotyczy opłat państwowych.

W oddzielnej sprawie federalnej Bannon został skazany na cztery miesiące więzienia w październiku 2022 r. Po tym, jak ława przysięgłych uznała go za winnego dwóch zarzutów kryminalnej obrazy Kongresu za odrzucenie wezwania komisji Izby Reprezentantów badającej atak na Kapitol Stanów Zjednoczonych z 6 stycznia 2021 r. . Musi też zapłacić 6500 dolarów kary finansowej.

Bannon był grzesznik w tej sprawie w lipcu i pozostaje na wolności, podczas gdy jego zespół prawny odwołuje się od wyroku.

READ  Niemcy bronią przygotowań do powodzi, ponieważ trwają poszukiwania ofiar i sprzątanie

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *