Al Husseini spotkał się z polskim ministrem finansów w celu omówienia sposobów zacieśnienia współpracy finansowej i gospodarczej

Mohammed Al Husseini: Zjednoczone Emiraty Arabskie są zainteresowane konsolidacją stosunków gospodarczych i finansowych oraz partnerstwa z Rzecząpospolitą Polską oraz rozszerzeniem obszarów współpracy o kluczowe obszary będące przedmiotem wspólnego zainteresowania.

Napisy na filmie obcojęzycznym:

Spotkanie miało na celu omówienie aktualnej sytuacji gospodarczej i perspektyw na przyszłość oraz sposobów zacieśnienia współpracy finansowej i gospodarczej.

Wspólne oświadczenie ZEA-Polska ma na celu konsolidację współpracy między obydwoma krajami oraz wymianę wiedzy, doświadczeń i najlepszych praktyk w zakresie polityki podatkowej.

ABU DHABI – Zjednoczone Emiraty Arabskie: Jego Wysokość Mohammed bin Hadi Al Husseini, Minister Stanu ds. Finansowych, spotkał się z Ministrem Finansów RP Magdaleną Reszkowską i towarzyszącą jej delegacją w siedzibie Ministerstwa w Abu Zabi. Spotkanie miało na celu omówienie aktualnej sytuacji gospodarczej i perspektyw na przyszłość oraz sposobów zacieśnienia współpracy finansowej i gospodarczej między ZEA a Polską.

Z Ministerstwa Finansów Zjednoczonych Emiratów Arabskich w spotkaniu wzięli udział Younis Haji Al Khuri, Podsekretarz w Ministerstwie Finansów; Pan. Hamad Al Zaabi, Dyrektor Biura Szanownego Ministra Stanu ds. Finansowych; Durai Al Hashemi, Dyrektor Departamentu Podatków Międzynarodowych, Ministerstwo Finansów; oraz Joanna Declerk Żelechowska, doradca Ministerstwa Finansów. W delegacji towarzyszącej polskiemu ministrowi finansów znaleźli się m.in. dyrektor Departamentu Współpracy Międzynarodowej w Ministerstwie Finansów Paweł Świek; Jacek Buda, chargé d’affaires RP oraz Bartosz Andrzejewski, starszy ekspert w polskim Ministerstwie Finansów.

Jego Wysokość Mohammed bin Hadi Al Husseini podkreślił wagę spotkania, które jest ważną okazją do dalszego zacieśniania relacji dwustronnych między ZEA a Rzecząpospolitą Polską w dziedzinie gospodarki, finansów i inwestycji. „ZEA są zainteresowane konsolidacją stosunków i partnerstw gospodarczych i finansowych z Rzecząpospolitą Polską oraz rozszerzeniem obszarów współpracy o kluczowe obszary wspólnego zainteresowania. Nasza współpraca przyczyni się do rozwoju naszej gospodarki i wzmocnienia stosunków dwustronnych”.

Podczas spotkania odbyła się również uroczystość podpisania Wspólnego Oświadczenia ZEA-Polska, którego celem jest konsolidacja współpracy między obydwoma krajami oraz wymiana wiedzy, doświadczeń i najlepszych praktyk w zakresie polityki podatkowej. Praktyki te obejmują wymogi sprawozdawczości cyfrowej, analizę dużych zbiorów danych, uczenie maszynowe, mechanizmy wspierające badania i innowacje oraz wykorzystanie nowych technologii w sektorze publicznym, takich jak sztuczna inteligencja (AI).
Spotkanie obejmowało prezentację na temat Obligacji Rządu Centralnego ZEA oraz przegląd krajobrazu inwestycyjnego RP.

READ  WCQ: Klamra Lewandowskiego odciąża Polskę nad Andorą

Zjednoczone Emiraty Arabskie to jeden z największych partnerów handlowych Polski w regionie, a wolumen wymiany handlowej między obydwoma krajami poza ropą szacuje się na około 3 mld AED w pierwszej połowie 2022 r., co oznacza wzrost o 22% w porównaniu z rokiem poprzednim . okres w 2021 r. Ponadto oszacowano, że w 2021 r. wielkość wymiany handlowej między obydwoma krajami w zakresie transakcji innych niż ropa naftowa wyniosła około 5,3 mld AED, co oznacza wzrost o 12% w porównaniu z 2020 r.

Po więcej informacji skontaktuj się:
Maria Khamasmi
Webera Shandwicka
E-mail: [email protected]

Rawat Katar
Webera Shandwicka
E-mail: [email protected]

Sarah Abuhasira
Webera Shandwicka
E-mail: [email protected]

Amani El Achkar
Webera Shandwicka
E-mail: [email protected]

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top