Akcje Instacart ostatecznie wzrosły o 12% w momencie debiutu po pierwszym debiucie

Akcje Instacart ostatecznie wzrosły o 12% w momencie debiutu po pierwszym debiucie

Pracownik Instacart, Eric Cohen, lat 34, porusza się po sklepie spożywczym Safeway, przygotowując zamówienie na dostawę, mając na sobie maskę oddechową, aby chronić siebie i spowolnić rozprzestrzenianie się choroby koronawirusowej (COVID-19) w Tucson w Arizonie, USA, 4 kwietnia 2020 r. REUTERS /Cheney Ur/Archiwum zdjęć Uzyskanie praw licencyjnych

19 września (Reuters) – Akcje Instacart (CART.O) wzrosły o 12% podczas wtorkowego debiutu na Nasdaq, nie utrzymując śróddziennych wzrostów aż o 43%, kilka dni po debiucie Arm Holdings SoftBanku na… Wall Street jest silna. .

Oferta publiczna spółki Instacart z siedzibą w San Francisco, zarejestrowanej jako Maplebear Inc, została wyceniona na górną granicę przedziału cenowego od 28 do 30 dolarów, co pozwoliło zebrać łącznie 660 milionów dolarów, z czego 237 milionów dolarów trafi do inwestorów, którzy sprzedali swoje udziały w ofiara. .

IPO dało Instacart wycenę na prawie 9,9 miliarda dolarów, co stanowi ułamek z 39 miliardów dolarów, które były warte w 2021 roku, ostatniej rundzie finansowania firmy.

Akcje zamknęły się na poziomie 33,70 dolarów po osiągnięciu maksimum na poziomie 42,95 dolarów.

Grafika Reutera

Wyceny wielu startupów spadły od 2022 r., gdy inflacja, napięcia geopolityczne i gwałtowne podwyżki stóp procentowych przez Rezerwę Federalną pogorszyły klimat gospodarczy.

Inwestorzy spekulują, że debiut Instacart wraz z projektantami chipów Armem i RayzeBio (RYZB.O) w zeszłym tygodniu może zachęcić inne start-upy do sprawdzenia gruntu i być może ożywienia rynku IPO po prawie 18-miesięcznej suszy, choć przy niższych stawkach. Wyceny w porównaniu do liczebności w latach 2020 i 2021.

„Jedną z największych przeszkód utrudniających wycofywanie się firm z rynku było uświadomienie sobie przez założycieli faktu, że muszą oceniać te rzeczy w terenie, a nie na podstawie niedawnego podwyższenia kapitału” – powiedział Art Hogan, główny strateg rynkowy w B. Riley . Bogactwo.

READ  NS wydała milion dolarów na prawników w sprawie dyscyplinarnej z udziałem kardiologa w Halifax

Jednak chłodne przyjęcie pierwszej oferty publicznej Neumura Therapeutics (NMRA.O) w zeszłym tygodniu sugeruje ograniczony entuzjazm inwestorów dla nowych notowań.

ARM wzrósł pierwszego dnia notowań, ale od tego czasu spada każdego dnia. Po wtorkowym spadku o 4,9%, cena Arm spadła obecnie o 13% w stosunku do ceny zamknięcia z pierwszego dnia notowań i pozostaje o około 8% powyżej ceny IPO wynoszącej 51 dolarów.

Według analizy danych londyńskiej giełdy papierów wartościowych 10 największych amerykańskich ofert publicznych w ciągu ostatnich czterech lat spadło średnio o 47% poniżej ceny zamknięcia z pierwszego dnia notowań.

Instacart zadebiutował prawie trzy lata po rozpoczęciu przygotowań do pierwszej oferty publicznej, a długoletni Nasdaq firmy oferował kilka kluczowych momentów.

Jej podstawowa działalność stała się rentowna w 2022 r. i tendencja ta utrzymała się w pierwszych sześciu miesiącach 2023 r., jak spółka ujawniła w swoim zeznaniu regulacyjnym w zeszłym miesiącu.

W 2021 roku współzałożycielka Apoorva Mehta ustąpiła po siedmiu latach na czele firmy i mianowała na jej dyrektora generalnego Vidji Simo, byłego szefa META.O Facebooka.

Goldman Sachs i JPMorgan są głównymi gwarantami IPO Instacart.

(Raport: Niket Nishant z Bengaluru i Noela Randewicha w Oakland w Kalifornii; reportaż Mohammeda dla Arabic Bulletin) Redakcja: Devika Simmath, Anil D’Silva, Nick Zieminski i Richard Chang

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Uzyskanie praw licencyjnychotwiera nową kartę

Niket Nishant informuje o najświeższych wiadomościach i kwartalnych wynikach największych banków, firm obsługujących karty, start-upów z branży fintech i zarządzających aktywami na Wall Street. Obejmuje także największe IPO na amerykańskich giełdach, finansowanie kapitału wysokiego ryzyka na późnym etapie, a także aktualności i zmiany regulacyjne w branży kryptowalut. Jego teksty pojawiają się w sekcjach „Finanse”, „Biznes”, „Rynki” i „Przyszłość pieniądza” w serwisie. Ukończył studia podyplomowe w Indyjskim Instytucie Dziennikarstwa i Nowych Mediów (IIJNM) w Bengaluru.

READ  Kontrakty terminowe na akcje były mieszane, ponieważ inwestorzy czekają na tydzień ważnych danych ekonomicznych

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *