Zrozumienie składu Ziemi poprzez jej pole magnetyczne

Zdjęcie dzięki uprzejmości NASA/JPL

Charakterystyka pola magnetycznego naszej planety może ujawnić tajemnice powstania Ziemi 4,5 miliarda lat temu

Teorie spekulują na temat Pochodzenie ziemi i księżyca Wiele, z których większość ma ogromny wpływ. Jednak naukowcy z zespołów z University of Leeds i University of Chicago twierdzą, że są w stanie zawęzić teorie powstawania Ziemi i Księżyca oraz poinformować przyszłe badania o tym, co się faktycznie wydarzyło.

Po przeanalizowaniu dynamiki płynów i płynów przewodzących prąd elektryczny zespół naukowców doszedł do wniosku, że Ziemia musiała zostać namagnesowana przed zderzeniem lub w jego wyniku.

Widok 3D linii pola magnetycznego Ziemi
Widok 3D linii pola magnetycznego Ziemi

Zrozumienie składu Ziemi i pola magnetycznego

Profesor David Hughes z University of Leeds powiedział: „Naszym nowym pomysłem jest zasugerowanie, że nasze teoretyczne zrozumienie pola magnetycznego Ziemi może nam powiedzieć coś o powstawaniu układu Ziemia-Księżyc.

„Na pierwszy rzut oka wydaje się to nieco zaskakujące, a poprzednie teorie nie uwzględniały tego potencjalnie ważnego związku”.

Elastyczność pola magnetycznego Ziemi jest utrzymywana przez geodynamo, wirujący i przewodzący prąd elektryczny płyn w zewnętrznym jądrze, który jest podstawą tych nowych badań.

Profesor Fausto Cattaneo, astrofizyk z Uniwersytetu w Chicago, powiedział: „Cechą charakterystyczną dynama Ziemi jest to, że może Utrzymuje silne pole magnetyczne Ale nie napompuj podwójnie.”

„Określającą cechą dynama Ziemi jest to, że może utrzymywać silne pole magnetyczne, ale nie wzmacniać słabego pola”.

Oznacza to, że jeśli pole magnetyczne Ziemi zostanie wyłączone lub nawet zredukowane do niewielkiego poziomu, nie będzie miało możliwości ponownego uruchomienia.

„To właśnie ta niezwykła cecha pozwala nam wyciągać wnioski na temat historii wczesnej Ziemi, w tym prawdopodobnie jak powstał księżyc,– dodał profesor Cattaneo.

Skąd wzięło się pole magnetyczne Ziemi?

Profesor Hughes dodał: „A jeśli to prawda, musisz pomyśleć, skąd w ogóle wzięło się pole magnetyczne Ziemi?

READ  Lynk twierdzi, że pierwszy na świecie gotowy komercyjnie z wieżą komórkową wdrożoną w kosmosie

„Nasza hipoteza jest taka, że ​​początkowo osiągnął ten dziwny stan, albo przed uderzeniem, albo jako bezpośrednia konsekwencja uderzenia”.

„W każdym przypadku każdy realistyczny model formowania się systemu Ziemia-Księżyc musi uwzględniać ewolucję pola magnetycznego”.

Redaktor Zalecana Artykuły

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top