Zapotrzebowanie na energię wzrasta w Albercie podczas świątecznych chłodów

Według ENMAX popyt w Calgary nie był aż tak wysoki

Treść artykułu

Poważne zamrożenie świąt w Albercie zepchnęło popyt na energię elektryczną do rekordowych poziomów, według operatora energii elektrycznej w prowincji.

Reklamy

Treść artykułu

Alberta Electricity System Operator (AESO) poinformował w poniedziałek, że zużycie energii w ciągu ostatniego tygodnia osiągnęło najwyższy poziom 23 grudnia, kiedy zużyto 11 620 megawatów.

To tylko 109 megawatów, czyli około 1% mniej niż poprzedni jednodniowy szczyt 11 729 megawatów użytych podczas lutowego wiru polarnego.

Nacisk na sieć energetyczną podczas głębokiego mrozu skłonił AESO do ogłoszenia alertu energetycznego poziomu 2 w poniedziałek o 19:30, z trudnymi warunkami pogodowymi wpływającymi na działanie niektórych zakładów energetycznych.

Alert oznacza, że ​​usługa energetyczna jest utrzymywana dla wszystkich odbiorców, ale rezerwy są wykorzystywane do zaspokojenia zapotrzebowania na energię. EPCOR powiedział na Twitterze, że Albertanie mogą pomóc, ograniczając korzystanie z głównych urządzeń, takich jak zmywarki czy pralki.

Reklamy

Treść artykułu

Rzecznik firmy AESO, Leaf Solid, powiedział, że operatorzy utrzymywali niezawodność sieci podczas zimnej pory roku, a system pozostał w dobrej kondycji, ale oczekuje się, że popyt pozostanie wysoki w nadchodzących dniach.

READ  Raport dotyczący rynku wynajmu odnotowuje rosnące koszty, które mocno uderzają w Manitoba – Winnipeg

„Pięciodniowa prognoza pokazuje, że większość obszaru Alberty pozostanie poniżej -15°C, co oznacza, że ​​zużycie energii pozostanie blisko poziomów szczytowych” – powiedział Soled. „Oczywiście wszystko może się zmienić, dlatego mamy wysoko wyszkolonych operatorów pracujących 24/7 dla Albertans”.

Według ENMAX popyt w Calgary nie był tak wysoki.

Popyt na energię elektryczną w mieście osiągnął najwyższy poziom 1483 megawatów około godziny 17:00 w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, a nieco niższy szczyt spodziewany jest w poniedziałek. Jest to znacznie poniżej zimowego szczytu Calgary wynoszącego 1653 MW, ustalonego 2 grudnia 2013 r., a także letniego maksimum wynoszącego 1793 MW 29 czerwca tego roku, po ustabilizowaniu się kopuły cieplnej w zachodniej Kanadzie. .

Reklamy

Treść artykułu

Inmax powiedział, że okres świąteczny przyczynił się do stosunkowo niskiego zużycia energii elektrycznej.

„Dla porównania, poprzednie ostrzeżenie o ekstremalnym mrozie z 7-12 lutego 2021 r. miało najwyższe średnie wartości szczytowe, około 1500-1520 MW”, powiedział Inmax. „Dzieje się tak, ponieważ zapotrzebowanie na energię elektryczną w okresie świątecznym jest zwykle mniejsze niż w normalnym tygodniu pracy”.

Na każdy spadek o minus 10 stopni przeciętny dom zużywa 40 procent więcej gazu ziemnego i 8 procent więcej energii elektrycznej, dodała firma użyteczności publicznej.

Chociaż Calgary doświadczyło silnego przeziębienia podczas świątecznego weekendu, niskie temperatury nie zbliżyły się do historycznych rekordów świątecznych. Rekordowe minima 25 grudnia i 26 grudnia wyniosły odpowiednio -35°C i -35,6°C, z których oba odnotowano w 1886 r.; Calgary osiągnęło -26,8°C w Boże Narodzenie w tym roku i -28,8°C w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia.

Reklamy

Treść artykułu

„Więc wychodzimy z każdego rekordu niskiego”, powiedział Justin Patton, kanadyjski meteorolog ds. Środowiska i Zmian Klimatu.

READ  Nastolatek North Vancouver McDonald's aresztowany po kopnięciu funkcjonariusza, mówi RCMP – BC
Centrum zasilania zostało sfotografowane w centrum Calgary, gdy Alberta doświadcza poważnego ostrzeżenia o mrozie w poniedziałek, 27 grudnia 2021 r.
Centrum zasilania zostało sfotografowane w centrum Calgary, gdy Alberta doświadcza poważnego ostrzeżenia o mrozie w poniedziałek, 27 grudnia 2021 r. Zdjęcie: Azin Ghafari / Post Media

Poza Calgary, niektóre części Alberty osiągnęły dołek w niedzielę i poniedziałek. Obejmuje to Airdrie, z najniższym poziomem -40,6 C w poniedziałek i Pincher Creek, który osiągnął -35,9 C w poniedziałek.

Button powiedział, że oczekuje się, że temperatury pozostaną niskie przez większość dni w tygodniu, zanim w sobotę wzrosną do -2 stopni Celsjusza. Ale oczekuje się, że rtęć ponownie spadnie w pierwszym tygodniu nowego roku po tym wytchnieniu.

„Wygląda na to, że od niedzieli do co najmniej połowy następnego tygodnia ponownie utknęliśmy w kolejnym zimnym okresie” – powiedział.

Cień Calgary’ego pod Zimne ostrzeżenie Poniedziałkowe popołudnie, podczas gdy Środowisko i Zmiany Klimatu Kanada ostrzega, że ​​odmrożenia mogą pojawić się w ciągu kilku minut. Poniedziałek przyniósł najwyższy poziom -28°C, z wiatrem bliskim -40°C, we wtorek spodziewany szczyt wyniesie -17°C, z dreszczami -33°C rano i -25°C w pewnym momencie po południu.

Reklamy

Treść artykułu

zimny odcinek doprowadziły do ​​zamknięcia niektórych działań zewnętrznych, W tym Zoolights w Calgary Zoo oraz Ski and Snowboard Hill w Canada Olympic Park.

Tymczasem są inne wydarzenia, które podróżują przez lodowate temperatury. Obejmuje to coroczną Ligę Hokejową Zachodniej Kanady Tim Hortons nad jeziorem Chestermere, która rozpoczyna się we wtorek z jednodniowym opóźnieniem.

„Podejrzewamy, że nasza publiczność trochę spadnie w tym roku z powodu pogody, ale odświeżające jest stwierdzenie, że to z powodu pogody, a nie z powodu COVID-19” – powiedział szef wydarzenia Alex Halat w komunikacie prasowym.

[email protected]

Świergot: Umieść tweeta

uwagi

Postmedia zobowiązuje się do utrzymywania aktywnego i obywatelskiego forum do dyskusji i zachęcania wszystkich czytelników do dzielenia się opiniami na temat naszych artykułów. Moderowanie komentarzy może potrwać do godziny, zanim pojawią się w Witrynie. Prosimy, aby Twoje komentarze były trafne i pełne szacunku. Włączyliśmy powiadomienia e-mail — otrzymasz teraz wiadomość e-mail, jeśli otrzymasz odpowiedź na swój komentarz, jeśli pojawi się aktualizacja w wątku komentarzy, który obserwujesz lub jeśli jest to użytkownik obserwujący komentarz. odwiedziliśmy Wytyczne dla społeczności Aby uzyskać więcej informacji i szczegółów na temat ustawiania pliku E-mail ustawienia.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *