Zakaz w Vancouver wnoszenia plastikowych toreb i opłat za jednorazowe kubki wchodzi w życie w sobotę

Od soboty kawa lub wycieczka do sklepu spożywczego w Vancouver może kosztować nieco więcej, ponieważ miasto dąży do wycinania jednorazowych kubków i plastikowych toreb.

Zgodnie z nowym rozporządzeniem, które wejdzie w życie 1 stycznia, miasto zakazuje używania plastikowych toreb na zakupy. Konsumenci zostaną obciążeni dodatkowymi 25 centów za kubki jednorazowe, dodatkowe 15 centów za torby papierowe lub 1 USD za torby wielokrotnego użytku.

Opłata miała wejść w życie na początku 2021 r., ale została opóźniona w związku z COVID-19.

Czytaj więcej:

Analiza: Liberalny zakaz stosowania jednorazowych tworzyw sztucznych pozwala firmom czerpać zyski z „szkodliwych” materiałów

Firmy zachowają nowe opłaty i są zachęcane do reinwestowania pieniędzy w celu przejścia na alternatywy wielokrotnego użytku dla produktów jednorazowego użytku.

Historia toczy się dalej pod reklamą

Nowe przepisy są ważnym elementem strategii Vancouver mającej na celu zmniejszenie ilości odpadów jednorazowych. Jest to uzupełnienie istniejących wewnętrznych regulacji dotyczących plastikowych słomek, przyborów i pojemników na piankę, które weszły w życie w 2020 roku.


Kliknij, aby odtworzyć wideo:Safeway wycofuje plastikowe torby


Safeway wycofuje plastikowe torby – 13 kwietnia 2021 r.

Według miasta, tylko w 2018 roku mieszkańcy Vancouver wyrzucili ponad 82 miliony jednorazowych kubków i 89 milionów plastikowych torebek.

Miasto szacuje koszt zbierania i usuwania tych przedmiotów na około 2,5 miliona dolarów rocznie i twierdzi, że wiele z nich trafia na wysypisko śmieci.

Posunięcie to ma miejsce, gdy rząd federalny wprowadza własny projekt przepisów zakazujących sześciu rodzajów „szkodliwych” jednorazowych tworzyw sztucznych, w tym słomek, sześciopaków, toreb na zakupy i sztućców. Oczekuje się, że zasady te wejdą w życie do końca 2022 r.

Czytaj więcej:

Rynek w Vancouver próbuje zaprzestać używania plastikowych toreb, drukując zawstydzające wiadomości

Historia toczy się dalej pod reklamą

Ten federalny zakaz jest nadal bardzo popularny wśród Kolumbijczyków Brytyjskich, zgodnie z nowym badaniem przeprowadzonym przez ankieterów ResearchCo z Kolumbii Brytyjskiej.

Badanie wykazało, że 82 procent respondentów z Kolumbii Brytyjskiej poparło ten ruch, bez zmian od stycznia 2021 roku.


Kliknij, aby odtworzyć wideo:Ottawa ogłasza ogólnokrajowy zakaz plastiku w 2021 r.


Ottawa ogłasza ogólnokrajowy zakaz tworzyw sztucznych na lata 2021-7 października 2020

Nieco ponad trzy czwarte respondentów stwierdziło, że posiada już torby na zakupy wielokrotnego użytku, przy czym ich użycie jest wyższe wśród starszych Kolumbijczyków Brytyjskich.

Gretchen Fitzgerald, kierownik programu krajowego Sierra Club Canada, pochwaliła ten ruch, który, jak powiedziała, ostatecznie uratuje miasto, a tym samym podatników.

Czytaj więcej:

Rada Miasta Wiktorii wysyła do hrabstwa nową wersję zakazu stosowania plastikowych toreb do zatwierdzenia

„Albo płacisz gotówką, albo płacisz podatek, albo płacisz poprzez utratę przyjemności ze środowiska. Myślę więc, że umieszczenie tej niewielkiej ceny z góry faktycznie wskazuje społeczeństwu i konsumentowi, jaka jest rzeczywista cena dla konsumentów „. powiedziała.

Historia toczy się dalej pod reklamą

„Możesz używać tego kubka lub pokrywki przez godzinę, po czym staje się odpadem. Myślę więc, że zapłacenie tej ceny to absolutne minimum, a jeśli zachęca ludzi do korzystania z alternatyw, myślę, że jest to mały krok do zrobienia.”

W oświadczeniu Kanadyjskie Stowarzyszenie Przemysłu Chemicznego, które reprezentuje głównych producentów tworzyw sztucznych, stwierdziło, że plastik ma mniejszy ślad środowiskowy niż większość alternatyw.

Powiedziała, że ​​zamiast zakazywać, należy skupić się na inwestycjach w infrastrukturę recyklingu i innowacje, „aby wykorzystać 8 miliardów dolarów w tworzywach sztucznych, które są obecnie wysyłane na składowiska i poddawane recyklingowi w gospodarce”.

„Kiedy rząd i przemysł współpracują ze sobą, możemy tworzyć rozwiązania, które spełniają cele środowiskowe i ekonomiczne” – powiedziało stowarzyszenie.

Na początku tego roku rząd hrabstwa postanowił zezwolić gminom na uchwalanie własnych zakazów stosowania plastiku bez zgody rządu. Posunięcie to nastąpiło po tym, jak przemysł tworzyw sztucznych skutecznie zakwestionował zakaz Wiktorii, twierdząc, że przekroczył uprawnienia gminy.

Możesz dowiedzieć się więcej o Vancouver Strategia redukcji elementu jednorazowego użytku tutaj.

© 2021 Global News, oddział Corus Entertainment Inc.

READ  Hrabstwo inwestuje milion dolarów, aby wesprzeć rozwój lokalnego biznesu

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top