YouTuber odkrywa, że ​​płyty główne Asus Z690 Hero stopiły się z powodu tylnego kondensatora

YouTuber o nazwie Buildzoid włączony Właściwie sprzęt do overlockingu kanałów Odkryto, że tylny kondensator na płycie głównej Asus ROG Maximus Z690 Hero powoduje jej topnienie, zgodnie z raportem z Urządzenia Toma. Asus od tego czasu przyznał się do problemu W poście na swojej stronie Planuje udostępnić zamienniki klientom z płytami głównymi, których dotyczy problem.

Problemy z płytą główną Z690 Hero zaczęły się pojawiać Forum wsparcia Asusa, Oprócz zatrudnienie redditProblemy, które napotykają użytkownicy, są prawie takie same. Jak wspomniano wcześniej Urządzenia TomaUżytkownicy zgłaszali, że ich płyty główne zaczęły palić w tym samym miejscu: dwa tranzystory MOSFET (tranzystor polowy z półprzewodnikiem metal-tlenek) obok gniazd DIMM i czytnik kodów Q.

W filmie na swoim kanale Buildzoid diagnozuje problem, używając tylko obrazów zamieszczonych na forach wsparcia i na Reddit, i przypisuje awarię Z690 Hero tylnemu kondensatorowi zainstalowanemu obok tranzystorów MOSFET, a nie samym tranzystorom MOSFET. Buildzoid uważnie przygląda się obrazom płyty głównej, wskazując, że tekst na kondensatorze jest rzeczywiście do góry nogami, co może wskazywać, że został on nieprawidłowo zainstalowany. jak Urządzenia Toma Przypomnijmy, odwrócony kondensator powoduje odwrotną polaryzację, co powoduje nieprawidłowe działanie i wypalanie tranzystorów MOSFET.

Po tym, jak wiadomości o tym problemie zaczęły nabierać rozgłosu, Asus potwierdził, że diagnoza Buildzoid jest w rzeczywistości poprawna. „W toku naszego trwającego dochodzenia wstępnie zidentyfikowaliśmy potencjalny problem z kondensatorem pamięci odwracalnej w procesie produkcyjnym na jednej z naszych linii produkcyjnych, który może spowodować naprawienie kodu błędu 53, brak wdrożenia lub uszkodzenie podzespołów płyty głównej”. Asus ogłosił. „Problem prawdopodobnie dotyczy jednostek wyprodukowanych w 2021 r. o numerze części 90MB18E0-MVAAY0 i numerze seryjnym zaczynającym się od MA, MB lub MC”.

Firma twierdzi, że numer seryjny i numer części Z690 Hero można znaleźć z boku opakowania płyty głównej, a także na etykiecie na górze lub na dole samej płyty głównej. w oddzielna funkcja Na stronie firmy Asus na Facebooku Dodaj link do narzędzia który sprawdza, czy Twój Z690 Hero jest dotknięty problemem na podstawie numeru seryjnego.

READ  OnePlus Nord CE 5G i OnePlus TV U1S wprowadzone na rynek w Indiach; Sprawdź ceny, funkcje, warianty i specyfikacje

„Idąc dalej, kontynuujemy nasze szeroko zakrojone badania przesiewowe z naszymi dostawcami i klientami w celu zidentyfikowania wszystkich płyt głównych ROG Maximus Z690 Hero, które mogą być dotknięte problemem na rynku i będziemy współpracować z odpowiednimi agencjami rządowymi nad alternatywnym oprogramowaniem” – powiedział Asus.

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top