WTI upada po tym, jak API ogłosiło zmniejszenie zapasów ropy naftowej

Po nieoczekiwanym wzroście o 7,8 mld baryłek zeszły tydzieńPo czterech tygodniach kolejnych obniżek zapasy ropy naftowej ponownie spadły w tym tygodniu, a American Petroleum Institute (API) odnotował spadek zapasów o 3069 baryłek.

Analitycy spodziewali się remisu w wysokości 0,167 mln baryłek.

Tymczasem ropa naftowa przechowywana w strategicznych rezerwach ropy spadła o 211 milionów baryłek i jest obecnie na najniższym poziomie od stycznia 1984 roku.

W tygodniu kończącym się 9 grudnia Departament Energii wypuścił 4,7 miliona baryłek ropy Strategiczne rezerwy ropy naftowej, pozostawiając Strategiczne Rezerwy Ropy Naftowej z zaledwie 382 milionami baryłek. Biuro Rezerw Ropy Naftowej Departamentu Energii ogłosiło w poniedziałek, że rozpocznie skup ropy naftowej dla Rezerwy Strategicznej, co jest korzystne dla amerykańskich podatników.

Departament Energii odkupi ropę naftową po niższych cenach – obecnie w przedziale od 77 do 80 USD – ze średniej ceny 96 USD za baryłkę, którą sprzedał w tym roku Rezerwy Strategiczne.

W poprzednim tygodniu API poinformowało o znacznym spadku zapasów ropy naftowej z r 7,819 mln baryłekpodczas gdy Energy Information Administration (EIA) odnotowała wzrost zapasów ropy o 10,2 mln baryłek W tygodniu kończącym się 9 grudnia. Energy Information Administration zauważyła w swoim raporcie w zeszłą środę, że zapasy ropy naftowej w USA na poziomie 424,1 mln baryłek były o 6% niższe od średniej sezonowej z ostatnich pięciu lat.

Ceny ropy WTI wzrosły we wtorek, ponieważ rynek zareagował na niższą produkcję ropy OPEC w listopadzie, wynika z miesięcznego raportu organizacji na temat rynku ropy.

O godzinie 16:35 EST cena WTI wzrosła w ciągu dnia o nieco ponad punkt procentowy do nieco ponad 76 USD za baryłkę. Ropa Brent Handlował nieco niżej, ponieważ miał problem z przebiciem znaku 80 USD.

Julian Geiger dla Oilprice.com

READ  Alberta została zmuszona do wykorzystania rezerw w celu zbilansowania systemu energetycznego po raz drugi w lipcu

Więcej najlepszych odczytów z Oilprice.com:

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top