Kontrakty terminowe na akcje spadają, gdy Wall Street czeka na wyniki wyborów w połowie kadencji

Kontrakty terminowe na akcje spadają, gdy Wall Street czeka na wyniki wyborów w połowie kadencji

Handlowcy pracują na parkiecie Nowojorskiej Giełdy Papierów Wartościowych (NYSE) 27 października 2022 r. w Nowym Jorku. Akcje przedłużyły swoje bycze wzrosty w czwartek, a Dow wzrósł o prawie 400 punktów po nowym raporcie PKB, który przekroczył oczekiwania.

Spencera Platta | Getty Images Aktualności | Obrazy Getty

Kontrakty terminowe na akcje nieznacznie spadły we wtorek wieczorem, gdy sondaże zaczęły się zamykać w Wybory śródokresowe w USA.

Kontrakty terminowe na S&P 500 spadły o 0,2%, a kontrakty terminowe na Dow o 80 punktów. Kontrakty terminowe Nasdaq 100 spadły o 0,1%.

Akcje wycofują się z trzech kolejnych dni wzrostów, a Dow wzrósł we wtorek o 333 punkty na trzecią sesję z rzędu, dodając ponad 1%. Odbicie akcji może być częściowo spowodowane wyborami, ponieważ Wall Street oczekuje, że Republikanie osiągną przewagę i stworzą impas w Waszyngtonie.

Mike Wilson, główny amerykański strateg ds. akcji w Morgan Stanley, powiedział:zamykający dzwonek„Podzielony rząd może pomóc złagodzić obawy o inflację i wyższe stopy procentowe w przyszłości.

„Aby uzyskać większe poparcie dla tego wiecu, uważamy, że ceny muszą spaść… Dzisiejsze wybory mogą być bardzo ważne pod tym względem, ponieważ wygląda na to, że Izba pójdzie na drogę republikańską. To oznacza pat” – powiedział Wilson. Wydatki fiskalne prawdopodobnie spadną”.

Ostatni wzrost na rynku ma miejsce przed silnym okresem sezonowym. Historycznie rzecz biorąc, akcje mają tendencję do wzrostu po wyborach śródokresowych i klarowności prowadzonej przez nie polityki, a ostatnie dwa miesiące roku to okres hossy dla inwestorów.

Jedną z akcji, które zaważyły ​​na kontraktach terminowych, był Disney, który spadł o ponad 6% w przedłużonym obrocie po tym, jak gigant rozrywkowy pominął szacunki dotyczące górnej i dolnej linii. fiskalny czwarty kwartał.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *