Wojna rosyjsko-ukraińska: co wiemy o 95. dniu inwazji | Rosja

 • Ukraina Pilnie błaga o ciężką broń Odeprzeć siły rosyjskie we wschodnim DonbasiePonieważ nieustępliwa artyleria i naloty Rosji grożą odwróceniem losów wojny, wydaje się, że poparcie dla nieustającego wyzwania Kijowa wśród niektórych sojuszników z Europy Zachodniej spada. Ukraińscy urzędnicy twierdzą, że pilnie potrzebują wyprodukowanych w USA, zaawansowanych, mobilnych systemów rakietowych wielokrotnego startu, zdolnych do uderzania w cele oddalone o 300 km, aby powstrzymać rosyjskie natarcia w Ługańsku i Doniecku.

 • Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski przyznał, że nie można przywrócić kontroli wojskowej nad całym terytorium zajętym przez Rosję od czasu aneksji Krymu w 2014 roku. Chociaż jest pewien, że jego kraj odzyska ziemie, które Rosja twierdziła od czasu inwazji 24 lutego, powiedział, że innych ziem nie można odzyskać siłą. Nie sądzę, że możemy odzyskać wszystkie nasze ziemie środkami wojskowymi. Jeśli zdecydujemy się postępować w ten sposób, stracimy setki tysięcy ludzi”.

 • Rosyjskie Ministerstwo Obrony twierdzi, że zdobyło strategicznie ważne miasto Lyman I wiele innych małych miasteczek oblega Siewierodonieck, czemu Ukraina zaprzecza. W przemówieniu telewizyjnym w sobotę wieczorem Zełenski powiedział, że warunki w Donbasie są „nieopisanie trudne” i podziękował ukraińskim obrońcom za odporność na atak.

 • Nie mniej niż sześć megajachtów związanych z rosyjskimi oligarchami zatwierdzonymi przez Wielką Brytanię W systemach śledzenia oceanów „ciemnieje”, znika z globalnych map używanych do określania ruchu morskiego. Ci właściciele jachtów prawie na pewno zdadzą sobie sprawę, że grozi im globalne polowanie na aktywa superbogatych Rosjan.

 • Prezydent Rosji Władimir Putin zniósł maksymalny wiek poboru do wojska W obliczu narastających strat na Ukrainie, poinformował TASS. Brytyjski wywiad oszacował, że w tym miesiącu Rosja straciła około jednej trzeciej swoich sił lądowych.

 • Urzędnicy z południowo-wschodniego portowego miasta Mikołajów powiedzieli, że co najmniej jedna osoba zginęła, a co najmniej sześć zostało rannychRosyjskie bombardowanie. CNN podało, że dwa pociski wylądowały na dziedzińcach wysokich budynków, a jeden pocisk wylądował w pobliżu przedszkola.

  READ  Jean-Jacques Savin umiera, próbując wiosłować samotnie przez Atlantyk
 • Boris Johnson i Zelensky omawiają obawy dotyczące dostaw żywności w rozmowie telefonicznej. Rzecznik Downing Street powiedział, że Johnson powiedział Zelensky’emu, że zrobi to Wielka Brytania Kontynuuj wspieranie ukraińskiego oporu zbrojnego, m.in. poprzez dostarczanie sprzętu. Dodała, że ​​Wielka Brytania jest zaangażowana w „intensywną pracę… z międzynarodowymi partnerami, aby znaleźć sposoby na wznowienie eksportu zboża”. Ukraina aby uniknąć światowego kryzysu żywnościowego.

 • Putin rozmawiał z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem i kanclerzem Niemiec Olafem Scholzem i, według Kremla, powiedział im, że dalsze dostawy broni są „niebezpieczne”.Ostrzegł przed „ryzykiem dalszej destabilizacji sytuacji i zaostrzenia kryzysu humanitarnego”. Rosja oświadczyła, że ​​jest gotowa omówić sposoby wznowienia przez Ukrainę dostaw zboża z portów Morza Czarnego.

 • Hiszpania wysyła baterię rakiet ziemia-powietrze i około 100 żołnierzy do wysuniętej misji obecności NATO na Łotwieaby dołączyć do około 500 obywateli już przebywających w kraju bałtyckim, poinformował El País.

 • Ned Windrow

  "Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Back to top