Wniosek: Nieuznany gol pokazał różnicę w przegranej 2:1 z Panthers

Oliver Ekman-Larsson i Eto Luostarinen strzelili gole dla Panthers, którzy wygrali pięć z ostatnich sześciu meczów i poprawili w sezonie bilans 11-5-1. Anton Lundell strzelił dwa gole. Były Duck Anthony Stolarz zapewnił Florydzie zwycięstwo w siatce po 33 interwencjach.

Vatrano strzelił jedynego gola dla Anaheim, który w tym sezonie prowadzi swój zespół na 12. miejscu, dzięki czemu w połowie trzeciej tercji gospodarze zyskali jeden punkt. Asysty zanotowali Adam Henrique i Cam Fowler.

W starciu ze swoim starym kolegą z drużyny John Gibson po raz kolejny spisał się solidnie w meczu z Anaheim, zatrzymując 31 z 33 strzałów z Florydy. Gibson wystąpił dziś wieczorem w swoim 441. meczu w karierze, wyrównując Jaya Hibberta i zapewniając mu drugie miejsce w historii drużyny pod względem liczby bramkarzy. Obecnie brakuje mu sześciu meczów do pobicia rekordu Jeana-Sebastiena Giguere’a w Anaheim.

Floryda prowadziła 2:0 po pierwszej kwarcie i przejęła kontrolę w ostatnich pięciu minutach tej tercji, po tym jak obie drużyny wymieniały się szansami przez większą część pierwszych piętnastu tercji.

Luostarinen strzelił pierwszego gola, wychodząc zza siatki po meczu z Lawndale i wbijając nadgarstek w najbliższy słupek, gdy Gibson próbował zlokalizować krążek.

Był to pierwszy gol Westarinena w tym sezonie. W ubiegłym roku ustanowił rekordy swojej kariery w niemal każdej kategorii, w tym rozegranych meczów (82), goli (17), asyst (26), punktów (43) oraz plus/minus (+19). Fin strzelił gola w każdym z trzech ostatnich meczów przeciwko Anaheim.

Ekman Larsson strzelił kilka strat później, pokonując Gibsona z bliskiej odległości po kolejnym podaniu Lundella za siatką.

Z dwoma pomocnikami tego wieczoru Lundell wyprzedził Vincenta Trochecka i Eda Jovanovskiego, zdobywając ósme miejsce pod względem liczby punktów (85) od zawodnika Panthers przed ich 23. urodzinami. Na szczycie listy znajduje się obecny kapitan Florydy Aleksander Barkov (249).

READ  Sean Farrell osiadł z Kanadyjczykami

Anaheim przez całą drugą połowę miała szanse na odrobienie straty na jeden punkt, zwłaszcza po dwóch ucieczkach Ryana Strome’a ​​i Adama Henrique, ale Stolarz stanął na wysokości zadania w środku stawki i utrzymał przewagę Florydy.

Barkov opuścił boisko na początku trzeciej tercji po neutralnym zderzeniu na lodzie z obrońcą Ducks, Jacksonem Lacombe. Barkow nie wrócił. Po przejrzeniu gry LaCombe został ukarany karą mniejszą za potknięcie się podczas gry.

Vatrano umieścił Anaheim na szachownicy osiem minut po regulaminowym czasie gry, znajdując wolne miejsce w dolnym skrzydle i wykorzystując odbicie po strzale Henrique z lewego skrzydła, zanim Stolarz zdążył zresetować swoje pole karne.