Nafciarze ubolewają nad „straconymi szansami”, gdy passa zwycięstw kończy się po 16

LAS VEGAS — Chandler Stephenson strzelił prowadzenie, Aden Hill zatrzymał 30 strzałów, a Vegas Golden Knights zakończyli we wtorek wieczorem passę 16 meczów Edmonton Oilers zwycięstwem 3:1.

Edmonton chciał zremisować z Pittsburgh Penguins z lat 1992–93 i uzyskać najdłuższą passę zwycięstw w NHL.

Zamiast tego, gdy po dwóch tercjach był remis 1:1, Stephenson otrzymał podanie od Jonathana Marchessaulta i oddał strzał ze środka lewego koła, pokonując bramkarza Edmonton Stuarta Skinnera i zapewniając Golden Knights prowadzenie jednym golem. Ponad dwie minuty do końca trzeciej tercji.

Od tego momentu Hill wspaniale utrzymywał Oilers na dystans, jednocześnie utrzymując tłum pod napięciem aż do ostatniego rogu.

„Podobało mi się wiele aspektów naszej gry” – powiedział kapitan Edmonton Connor McDavid, który zdobył bramkę w przegranej. „Myślałem, że to ten sam rodzaj gry, w którym graliśmy przez cały czas. Nie mogliśmy znaleźć sposobu na zwycięstwo. Ich bramkarz grał dobrze, popisał się kilkoma świetnymi interwencjami”.

Hill, który wszedł na prowadzenie w NHL pod względem średniej liczby bramek (1,94) i procentu obron (0,936), uratował wieczór, blokując Leona Draisaitla jednym uderzeniem backdoorem pod koniec trzeciej tercji.

Dla Złotych Rycerzy gole zdobyli także Nick Roy i William Karlsson.

„Niestety trochę nam zabrakło” – powiedział trener Edmonton Kris Knoblauch. „Myślę, że najważniejszym punktem zwrotnym w meczu był gol w końcówce [Vegas] Strzelił gola w pierwszej połowie. A dla nas były to po prostu stracone szanse. „Myślę, że były ku temu możliwości”.

Skinner obronił w tej przegranej 23 bramki, a Draisaitl i Vincent Desharnais zaliczyli po drodze asysty.

„Czułem, że nie możemy sobie pozwolić na ryzykowanie” – powiedział obrońca Edmonton Mattias Ekholm. „Czułem, że wiele stworzyliśmy w drugiej połowie [period]Być może zasłużył na gola lub dwa. „W tak zaciętych meczach bardzo ważne są drobne szczegóły i bramki w odpowiednim czasie”.

READ  Kanadyjczyk Gaucher prowadzi szwedzki Edin Club i dociera do półfinału Mistrzostw Świata Mężczyzn w Curlingu

Oilers, którzy rozpoczęli sezon 3-9-1, zanim 12 listopada zwolniono trenera Jaya Woodcrofta, mieli zaledwie 13-15-1, zanim rozpoczęła się ich dobra passa. Edmonton nie przegrał meczu od 19 grudnia i poprawił swój rekord do 29-16-1.

Oilers mają najlepszy wynik w NHL 26-7-0 od pierwszego meczu Chrisa Knoblaucha w roli trenera rezerwowego 13 listopada.

„Wystąpiło kilka błędów i nie było to idealne dopasowanie” – powiedział Knoblauch. „Ale ogólnie rzecz biorąc, myślę, że wysiłek był dobry i po prostu nie mogliśmy wykorzystać szans, jakie mieliśmy”.

Edmonton nie odstraszył popełnieniem pierwszej kary. Po tym, jak Desharnais po ataku dał wynik 2 na 0, McDavid przyjął podanie od Draisaitla i pokonał Hilla, dając Oilers prowadzenie 1:0 po bramce zdobytej w krótkim czasie.

Był to 10. gol McDavida i 27. punkt w 17 meczach dla Oilers.

„Musimy iść do przodu” – powiedział McDavid. „Musimy tutaj zagrać dobry hokej na tym odcinku”.

Vegas doprowadziło do remisu, gdy Roy zebrał odbicie od pola karnego, zahaczył piłkę bekhendem i minął Skinnera, zdobywając swojego 10. gola w sezonie.

„Dziś wieczorem czułem się jak w fazie play-off” – powiedział Hill. „Było głośno, a fani byli tym zachwyceni, więc panowała dobra atmosfera”.

Bramka Karlssona do pustej siatki na 34 sekundy przed końcem zapewniła wynik meczu na korzyść Vegas.

„To był zacięty mecz i mógł zakończyć się w obie strony” – powiedział Ekholm. „Uważam, że zagraliśmy bardzo dobrze” [but] „Nasza gra ma inny poziom”.

Associated Press przyczyniła się do powstania tego raportu.