Wirus koronowy: co dzieje się w Kanadzie i na całym świecie w piątek

Ostatni:

Szef niemieckiej agencji kontroli chorób powiedział w piątek, że Niemcy weszły w „krajowy stan wyjątkowy” z powodu gwałtownego wzrostu liczby przypadków koronawirusa.

Lothar Wheeler, prezes Instytutu Roberta Kocha, powiedział, że regularna opieka medyczna nie może być dłużej gwarantowana w niektórych częściach kraju, ponieważ szpitale i oddziały intensywnej terapii są przeciążone.

Niemieckie Siły Powietrzne potwierdziły doniesienie w dzienniku Bild, że są gotowe pomóc transportować pacjentów do klinik z bezpłatnymi łóżkami.

„Wybuch epidemii jest w całych Niemczech” – powiedział Wheeler dziennikarzom w Berlinie. „To stan wyjątkowy w całym kraju. Musimy wyłączyć hamulce awaryjne”.

Wezwał do podjęcia dodatkowych pilnych środków w celu przeciwdziałania wzrostowi liczby przypadków COVID-19, które przekroczyły 50 000 trzeci dzień z rzędu. Instytut Roberta Kocha odnotował również 201 kolejnych zgonów, zwiększając liczbę ofiar śmiertelnych do 98 739 od początku wybuchu epidemii.

Komentarze Wheelera pojawiły się, gdy w piątek izba wyższa parlamentu zatwierdziła nowe środki kontroli epidemii zaproponowane przez centrolewicową koalicję, która pojawiła się po wyborach krajowych 26 września. Środki obejmują wymagania, aby udowodnić, że ludzie zostali zaszczepieni, niedawno wyzdrowieni z COVID-19 lub przebadani pod kątem wirusa, aby uzyskać dostęp do miejsc pracy w społeczności lub transportu publicznego.

Oddzielnie ustępująca kanclerz Angela Merkel uzgodniła z gubernatorami 16 niemieckich landów wprowadzenie nowego progu związanego z liczbą hospitalizacji pacjentów z Covid-19 na 100 000 osób w okresie siedmiu dni. Niektóre stany rozważają również obowiązkowe szczepienia dla niektórych grup zawodowych, takich jak personel medyczny i personel domów opieki.

Austria rozszerza ograniczenia

Sąsiednia Austria, również dotknięta wzrostem nowych przypadków, ogłosiła, że ​​od poniedziałku przedłuży ogólnokrajową blokadę dla osób zaszczepionych, a od lutego wprowadzi obowiązkowe szczepienia.

Takie środki nie są obecnie dyskutowane w Niemczech, gdzie ustępujący rząd Merkel i trójstronna koalicja, którą ma nadzieję zastąpić, kłócą się o to, jak zareagować na pandemię.

READ  Powstanie Chin Xi wraz z przenoszeniem uwagi na każdy aspekt życia | Wiadomości Xi Jinpinga

Obecny niemiecki minister zdrowia Jens Spahn wezwał w piątek do „wspólnego krajowego wysiłku” w odpowiedzi na rosnącą liczbę przypadków.

„W krótkim okresie nie uda nam się przełamać fali [of infections] Powiedział na wspólnej konferencji prasowej z Wheelerem, który wezwał Niemców do pomocy w ograniczeniu rozprzestrzeniania się wirusa poprzez ograniczenie kontaktów społecznych.

– Z Associated Press, ostatnia aktualizacja o 7 rano ET


Co się dzieje w całej Kanadzie

Oglądaj | Oczekuje się, że Health Canada zatwierdzi w piątek szczepionkę Pfizer-BioNTech COVID-19 dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat, źródło potwierdzone dla CBC News:

Oczekuje się, że szczepionka Pfizer COVID-19 dla dzieci zostanie zatwierdzona w piątek: źródło

Oczekuje się, że Health Canada zatwierdzi w piątek szczepionkę Pfizer-BioNTech dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat Pfizer-BioNTech dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat, źródło potwierdziło CBC News, a pierwsze dostawy prawdopodobnie nastąpią w przyszłym tygodniu. 1:59


Co się dzieje na całym świecie

W czwartek osoba przechodzi obok pomnika z białą flagą przed Obserwatorium Griffitha, aby uhonorować prawie 27 000 mieszkańców hrabstwa Los Angeles, którzy zginęli w wyniku COVID-19. (Mario Tama/Getty Images)

Według raportu Johns Hopkins University COVID-19, od wczesnego piątkowego poranka na całym świecie zgłoszono ponad 256,2 miliona przypadków COVID-19. Zgłoszona globalna liczba ofiar śmiertelnych osiągnęła ponad 5,1 miliona.

w Ameryki, Floryda, zakazał szkołom i firmom zamawiania szczepień przeciw COVID-19 i utorował drogę do możliwego wycofania się z federalnej agencji mającej na celu ochronę bezpieczeństwa w miejscu pracy.

w EuropaW Rosji władze rosyjskie zgłosiły rekordową liczbę zgonów z powodu wirusa Corona trzeci dzień z rzędu. Rosyjska grupa zadaniowa ds. koronawirusa zgłosiła 1254 zgonów z powodu wirusa w piątek, w porównaniu z poprzednim rekordem 1251 przypadków odnotowanych dzień wcześniej. Grupa zadaniowa zgłosiła również 37 156 nowych potwierdzonych przypadków. Wydaje się, że nowe codzienne infekcje w ostatnich tygodniach wykazywały tendencję spadkową, ale nadal są wyższe niż podczas poprzednich wzrostów wirusa.

w Afryka, W czwartek południowoafrykańscy urzędnicy ds. zdrowia zgłosili 585 nowych przypadków COVID-19 i 40 dodatkowych zgonów.

w Bliski WschódW czwartek Kuwejt odnotował 22 dodatkowe przypadki i jedną śmierć.

w Azja i Pacyfik Departament Turystyki Filipin powiedział, że Filipiny zatwierdziły plan, aby wkrótce zezwolić na wjazd zagranicznym turystom zaszczepionym przeciwko COVID-19, po posunięciach innych krajów Azji Południowo-Wschodniej w celu złagodzenia ograniczeń w podróżowaniu.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top