Prokurator: podejrzany o strzelaninę w Paryżu miał „ksenofobię”

Paryż, Francja –

Podejrzany został aresztowany za zabójstwo Trzech Kurdów w Paryżu W niedzielę paryski prokurator powiedział śledczym, że przyczyną była jego „nienawiść do cudzoziemców”.

69-latek został aresztowany w piątek po tym, jak zastrzelił dwóch mężczyzn i kobietę w kurdyjskim centrum kultury i pobliskiej kurdyjskiej kawiarni w 10. dzielnicy Paryża.

Zabójstwa zszokowały społeczność przygotowującą się do uczczenia 10. rocznicy niewyjaśnionej śmierci trzech aktywistów i wywołały protesty, które doprowadziły do ​​starć z policją.

Prokurator Lori Pekwawu powiedziała w oświadczeniu, że podejrzany powiedział podczas przesłuchania, że ​​włamanie do jego domu w 2016 roku wywołało „całkowicie patologiczną ksenofobię”.

Prokurator powiedział, że mężczyzna określił siebie jako przygnębionego i samobójczego oraz stwierdził, że planował zabić się ostatnią kulą po swoim ataku.

Powiedziała, że ​​przeszukanie domu rodziców podejrzanego, w którym mieszkał, nie znalazło dowodów na jakikolwiek związek z ideologią ekstremistyczną, dodając, że najpierw szukał potencjalnych ofiar na przedmieściach stolicy Francji, ale porzucił ten plan po znalezieniu kilku. ludzie w okolicy.

Przedstawiciele Kurdów wezwali do uznania piątkowej strzelaniny za atak terrorystyczny.

Prokurator poinformował, że podejrzany przebywał w niedzielę na oddziale psychiatrycznym po tym, jak jego przesłuchanie zostało wstrzymane w sobotę z powodów medycznych.

Dodała, że ​​w odniesieniu do trzech innych osób rannych w strzelaninie, dwie nadal przebywają w szpitalu, ale ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Prokurator powiedział wcześniej, że podejrzany został niedawno zwolniony w oczekiwaniu na proces za atak mieczem na obóz dla imigrantów w Paryżu rok temu.


Reportaż Jossa Trombeza. Montaż przez Davida Goodmana

READ  Darowizny na rzecz Trumpa Super Pak od Kanadyjczyka, które są nielegalne

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top