Wieloletni obrońca i dyrektor generalny NHL Tom Curvers zmarł w wieku 58 lat

University of Minnesota-Duluth ogłosił w poniedziałek, że Tom Curvers, obrońca i dyrektor generalny NHL, zmarł w wieku 58 lat.

Pochodzący z Minneapolis, Corvers zdiagnozowano raka płuc w 2019 roku.

Przez ostatnie trzy sezony pracował jako asystent dyrektora generalnego w swoim rodzinnym mieście Minnesota Wild.

Kurverowie zostali schwytani w siódmej rundzie NHL Entry Draft 1981 przez Montreal Canadiens, w 659 meczach kariery w ciągu 11 sezonów z Habs, Buffalo Sabres, New Jersey Devils, Toronto Maple Leafs, Vancouver Canucks, New York Islanders i Anaheim Mighty Ducks Strzelił 93 gole i dodał 328 asyst.

Kurvers zadebiutował w NHL w 1984 roku z Habs i wygrał z drużyną Puchar Stanleya w 1986 roku. Przed swoim profesjonalnym debiutem Corvers spędził cztery lata w Minnesota Duluth, zdobył nagrodę Hobby Baker Award w 1984 roku jako zawodnik roku w college’u i został wprowadzony do szkolnej Galerii Sław w 1991 roku.

Po zakończeniu kariery piłkarskiej w 1995 roku dołączył do Phoenix Coyotes jako asystent trenera u byłego kolegi z drużyny Habsa, Bobby’ego Smitha. Po jednym sezonie za ławką przeniósł się do roli harcerzy i ostatecznie awansował na stanowisko menedżera personelu gracza w 2005.

Kurvers dołączył do Tampa Bay Lightning w 2008 roku jako asystent dyrektora generalnego przed skokiem do Wild w 2018 roku.

Ocalała jego żona i czworo dzieci.

READ  Podsumowanie: Pacific FC4, Vancouver Whitecaps 3

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top