Achim Aliu opisuje karę gracza, który używał drwin rasowych jako kompletną kompromitację

Akim Aliu opisuje karę Ukraińskiej Ligi Hokejowej dla gracza, który używał rasistowskich drwin podczas meczu, jako „całkowite zakłopotanie”.

Liga ogłosiła w środę, że zawodnik Kremenczuga Andrei Deniskin został zawieszony na trzy mecze i grozi mu dodatkowy zakaz na 10 meczów, chyba że zapłaci grzywnę w wysokości 50 000 hrywien (około 2 400 CAD).

Podczas niedzielnego meczu Deniskin kpił z obrońcy HC Donbass Jalena Smerecka, który jest czarny, gestem imitującym obieranie i jedzenie banana.

Ten gest został uchwycony na taśmie wideo i szeroko rozpowszechniony.

HC Donbass powiedział na Twitterze, że wzywa do surowszego wyroku dla Deniskina.

Achim Aliu (29), widziany powyżej w Calgary Flames w 2013 roku, jest jednym z tych, którzy skrytykowali karę jako zbyt łagodną. (Mike Strassinger/The Canadian Press)

Kara jest zbyt łagodna

Aliu, prezes Hockey Diversity Alliance, jest jednym z tych, którzy krytykują karę jako zbyt łagodną.

„Jak się mamy jako POC? [people of colour] Powinieneś ufać systemowi, kiedy na każdym kroku nie jest w stanie nas chronić. Na lodzie i poza nim? Aliou napisał na Twitterze.

Działania Deniskina zostały powszechnie potępione, a wśród organizacji wypowiedziała się Międzynarodowa Federacja Hokeja na Lodzie i Stowarzyszenie Graczy NHL. Napastnik Colorado Avalanche Nazim Qadri również zabrał głos, mówiąc, że kara nie wystarczyła za „nie do przyjęcia czyn”.

Smereck opublikował we wtorek na Instagramie, że bierze wolne do czasu, aż „Deniskin zostanie zawieszony i usunięty z ligi”.

Aliu, który jest pochodzenia nigeryjskiego i ukraińskiego, pomógł zwiększyć świadomość rasizmu w hokeju w 2019 roku, kiedy stwierdził w tweecie, że ówczesny trener Calgary Flames, Bill Peters, skierował przeciwko niemu rasistowskie obelgi, gdy oboje byli nieletni dziesięć lat temu.

Peters zrezygnował wkrótce po sformułowaniu zarzutów.

READ  Kanada spotka się z Czechami w półfinale obowiązkowych kwalifikacji olimpijskich w koszykówce

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top